Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Tekken 7 İncelemesi

Tekken 7 İncelemesi

Oyun oynamanın yerleşmiş bir bir kültür olarak görülmediği eski zamanlarda, arcade salonu dediğimiz jetonlu oyun makinelerinin bulunduğu mekanlarda oyun oynama deneyimini yaşayan niş kitleler vardı.

Ülkemizdeki arcade salonlarının karşılığı olarak bu salonlara göre nispeten daha küçük ölçekteki atari salonlarını gösterebiliriz. Daha sonra AVM kültürünün yaşamımıza girmesiyle bir yandan alışveriş yaparken bir yandan da yorgunluğumuzu ve stresimizi atmak için dev ekranlarda kendi başımıza veya arkadaşlarımızla oyun oynama keyfini de yavaş yavaş öğrendik.

Arcade salonlarının vazgeçilmezi ve en eski temsilcilerinden biri olan ‘Tekken’ serisi aynı zamanda görsellik olarak da bir adım önde olmuştur diğer arcade oyunlarından. 

Zamanımız teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri sayesinde, Tekken serisi de kendini sürekli geliştirerek ev konsollarında ve kişisel bilgisayarlardaki yerini sağlamlaştırmıştır.

7Çok İyi
  • Kaliteli görsellik
  • Detaylı hikaye sunumu
  • Yeni dövüş mekanikleri eklenmiş
  • Türkçe dil desteği yok
  • Çeşitlilik diğer dövüş oyunlarına göre hayli kısıtlı

HİKAYESİ 

Tekken 6 sonrasını konu alan yapımın hikayesi, ailesi bir çatışmanın arasında kalarak ölen bir muhabirin gözünden anlatılıyor.

Kahramanımızın, oyun evrenine hakim olma yarışı içindeki, Mishima Zaibatsu ve G Corporation şirketlerini ifşa etme mücadelesini ve de ölen ailesinin intikamını alma çabasını bize deneyim ettiriyor Tekken 7.

DETAYLAR

Safkan bir dövüş oyunu olan Tekken 7 hem senaryo hem de rastgele istediğiniz karakteri seçip hızlı mücadeleler verebileceğiniz modlara sahip. Bire bir dövüş sistemine odaklanan yapımda oynanabilir 52 karakter bulunmakta. 

Revival
Seri, Tekken 4 ile düşüşe geçen hasılat rakamlarını tekrar zirvelere taşıyarak çıkışından itibaren Eylül 2020 ye kadar 6 milyonun üzerinde satış yapmış ve küllerinden yeniden doğmuştur.

Ancak oyunun ilk başlarında sadece 20 karakter erişilebilir haldeyken sonrasında ilerleyişinize paralel olarak diğer karakterlerde açılabilmektedir. 

Tekken 7 de eski özelliklerin korunmasıyla beraber oynanışa etki eden 3 yeni özellik de eklenmiştir. Bunlar:

  • Her rakip için farklı bir güce tekabül eden ve saldırı rakibe rast geldiğinde bir sinematik sunumla renklendirilip rakibin toplam gücüne büyük ölçüde zarar veren “Rage Art”
  • Rakibin gücünü kısa bir süre için absorbe etme imkanı veren bir saldırı gerçekleştiren “Power Crush”
  • Son olarak da bir önceki oyunda da kullanıldığı halde geliştirilerek yeni oyuna aktarılan Screw Hits özelliğidir.

 

Dövüş oyunlarında senaryo mu olur diyenlere inat sağlam olay örgüleriyle süslenmiş bir story modu var Tekken 7 nin. Eski oyunlara da selam çakan detaylar da senaryoya oldukça renk katmış.

Ayrıca karakterinizi detaylı olarak şekillendirmenize olanak sunan geliştirmeler konusunda da çok eli bol davranmış Bandai Namco.

GÖRSELLİK VE SESLENDİRMELER

Yapım eski oyunlardaki görsel başarısını koruyarak yine göze çok hoş gelen grafik geliştirmeleri eklemiş seriye.

Ayrıca senaryo anlatımı kaliteli sinematiklerle desteklendiği için oyunu deneyim ederken özenle hazırlanmış bir animasyon film izleme şansını da yakalıyorsunuz yapımda. 

KARAR

Dövüş oyunları seviyor ama pata küte dövüşürken bir de hikaye deneyim etmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Bu tarz yapımlarda çok sıklıkla görülmeyen karakter geliştirmeleri ve kaliteli görsellere sahip Tekken 7 ye bir şans vermeniz bizden size tavsiyedir.

İyi oyunlar.

TEKKEN 7
TEKKEN 7
119,00
den başlayan fiyatlarla

TEKKEN 7 Yayınları