Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
Tales of Vesperia Hikayesi

Tales of Vesperia Hikayesi

Terca Lumireis halkı blastia adı verilen bir enerji kaynağına, Krytia tarafından Entelexeia olarak bilinen güçlü bir ırkın kristalize kalıntılarını kullanarak yaratılan cihazlara güveniyor.

Blastia, aer olarak bilinen mistik bir madde kullanılarak güçlendirildi ve büyük şehirlere kaynak ve koruma sağlamak için kullanıldı. Eski zamanlarda, Krytia tarafından blastia'nın yanlış kullanımı, Entelexeia'nın blastia kötüye kullanımı tarafından üretilen fazla havayı emmesine neden oldu başa çıkamayacak kadar çok hava tüketen bir grup Entelexeia, Adephagos olarak bilinen ve üzerindeki her canlıyı tüketen bir canavara dönüştü. 

Tales of Vesperia: Definitive Edition
Tales of Vesperia: Definitive Edition
164,36
den başlayan fiyatlarla

Gerilim Dolu Bir Hikaye

Dolunayın Çocukları olarak bilinen, doğuştan gelen havayı sihirli enerjiye dönüştürme yeteneğine sahip insanları feda ederek, gezegeni havadan uzaklaştırmak için bir bariyer yarattılar. Dolunay ve Entelexeia'nın kalan Çocukları, dünyanın yeni düzenine karar verdiler Gelecek zamanlarda, Terca Lumireis'in büyük bölümlerini isimsiz bir İmparatorluk yönetiyor ve Çocukların soyundan gelenler yönetici ailesiydi. 

Vesperia'daki olaylara göre, Terca Lumireis'in ekosistemine ciddi şekilde zarar verebilecek ve potansiyel olarak Adephagos'u serbest bırakabilecek yeni bir blastia formu geliştirildi. Entelexeia, insanlığı boş yere uyarmaya çalıştı ve yeni blastia'yı yok etmeye çalıştıklarında bir savaşta yenildiler. Büyük Savaş gazilerinden biri olan Duke, Entelexeia arkadaşı Elucifer'in potansiyel bir tehdit olarak görülüp öldürülmesinden sonra insanlık konusunda tamamen hayal kırıklığına uğradı.

tales of vesperia hikayesi

Şu anda, eski İmparatorluk şövalyesi Yuri Lowell, rezervuarı başarısız olduğunda mahallesinin blastia çekirdeğini bir asilzadeden almak için bir göreve gidiyor. Görevi sırasında, Estelle adında soylu bir kadınla karşılaşır ve blastia hırsızının peşinde başkentten onunla birlikte kaçar. Yolculukları sırasında, loncasından ayrılmış bir avcı stajyer olan Karol ile de tanışırlar; Rita adında bir blastia araştırmacısı; Raven, bir Büyük Savaş gazisi; Hava dengesine zarar vererek blastia'yı yok etmeye çalışan bir Krytia olan Judith; ve yalnızca PS3 sürümüne özel, görünüşe göre Patty Fleur adında efsanevi bir korsan Aifread'in soyundan geliyor. 

Grup birlikte, yozlaşmış bir lonca liderinden çalınan çekirdeği geri alır ve onu Yuri'nin arkadaşı ve eski şövalye arkadaşı Flynn'e geri verir. Yuri ve Karol daha sonra Brave Vesperia adında bağımsız bir lonca kurmaya karar verirler. Bundan kısa bir süre sonra, Estelle, onu gezegeni zehirlemekle suçlayan Phaeroh adlı bir Entelexeia tarafından saldırıya uğrar. Brave Vesperia, Phaeroh ile ikinci kez araştırma yaptıktan ve görüştükten sonra, Estelle'in Dolunay'ın Çocuğu olduğunu, bir blastia çekirdeğinin yardımı olmadan havayı büyüye dönüştürebildiğini ve eylemlerinin aer krene'ye neden olduğunu öğrenir. Bu olayların yanı sıra, Yuri, İmparatorluk yetkililerinin blastia istismarına karışan güçlü kişilere karşı harekete geçmek için güçsüz olduğunu görür.

Bundan sonra, Estelle, Şövalyelerin lideri ve blastia hırsızlıklarının arkasındaki beyni olan Komutan Alexei'nin bir ajanı olduğu ortaya çıkan Raven tarafından kaçırılır Alexei, Estelle'nin gücünü ve büyülü bir kılıcın kopyasını kullanarak eski bir silahı harekete geçirmek niyetindedir. Raven, Estelle'in onlarla kaçmasına yardım ettikten sonra Cesur Vesperia ile kalmaya karar verdikten sonra, grup Alexei'yi durdurmak için Zaude'ye gider. Başarısız olurlar ve Zaude etkinleştirildiğinde, Adephagos'u dünyadan izole eden bir bariyer oluşturucu olduğu ortaya çıkar.

tales of vesperia hikaye

Adephagos serbest bırakılırken, Zaude çökerken Alexei öldürülür ve Yuri gruptan ayrılır. Flynn'in astlarından biri, Flynn'in bilgisi olmadan onu öldürmeye çalıştıktan sonra. Duke tarafından kurtarılan Yuri, Adaphagos'u durdurmaya karar verir. Onun yokluğunda, Rita blastia çekirdeklerini ruhlara dönüştürmenin bir yolunu keşfeder, bu da aer'i mana adı verilen daha az tehlikeli bir alternatif enerjiye dönüştürebilir, aer krene'i dengeler ve Estelle'in güçlerini kontrol altında tutar. Buna karşılık, mana, Adephagos'u yok edebilecek bir silaha güç verebilir. 

Tales of Vesperia: Definitive Edition
Tales of Vesperia: Definitive Edition
164,36
den başlayan fiyatlarla

Yeniden Doğuş

Cesur Vesperia, planlarını gerçekleştirmek için dünya liderlerinden izin aldıktan sonra, şehir boyutundaki silah Tarqaron'da Duke ile yüzleşmek zorundadır. Duke, kendisi de dahil olmak üzere tüm insan yaşamını, silahı güçlendirmek ve Adephagos'u yok etmek için enerjiye dönüştürmek ve dünyayı daha ilkel bir varlık haline getirmek niyetindedir. Duke'u yendikten sonra Yuri, dönüştürülmüş blastia enerjisini Adaphagos'a karşı kullanmaya çalışır, ancak yetersiz kalır. Cesur Vesperia'nın çabalarıyla harekete geçen Duke, ekstra güç sağlar ve Adaphagos yok edilir. Adaphagos'u oluşturan Entelexeia daha sonra gezegeni canlandırmak için ruhlara dönüştürülür.

Tales of Vesperia: Definitive Edition yayınları