Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
4,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
149,50
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
77,25
den başlayan fiyatlarla
Superhot: Mind Control Delete İnceleme

Superhot: Mind Control Delete İnceleme

Superhot, güçlü, zeki ve yenilmesi zor düşmanlarla sizi köşeye sıkıştıran bir oyundur. Çıktığı zamandan beri özgünlüğüyle birçok oyuncuyu etkilemeyi başaran bu oyun dışarıdan bakıldığında hikâyesi olmayan, vakit geçirmelik bir oyunmuş gibi gözüküyor.

Çünkü yaptığınız tek şey çeşitli yöntemler kullanarak kırmızıları öldürmek. Ancak Superhot, siz hareket ettikçe ilerleyen, siz durunca duran zamanda düşmanlarınızı alt etmeye çalıştığınız bir oyun. Zamanı manipüle ederek sayı ve silah bakımından sizden üstün olan rakiplerinizi kendinize özgü ve farklı taktiklerle etkisiz hâle getirmeniz gerekiyor ve Mind Control Delete ile birlikte Superhot oyunu daha roguelike bir hâl almış.

8Çok İyi
  • Superhot etkisi hâlâ sürüyor
  • Özgün bir hikâye anlatımı
  • Yeni düşmanlar, silahlar ve geliştirmeler
  • Çok fazla tekrar
  • İlk oyundan bağımsız noktalar

Mind Control Delete, Superhot'un sade yapısını koruyan bağımsız bir ikinci oyun. İlk oyunda, her kırmızı muhafızı parçalamak için zamanın akışını kontrol edebiliyor olmak oyuncular için en can alıcı noktaydı. Mind Control Delete, sunduğu iki can, karakter güçlendirebilme ve yeni silah seçenekleriyle diğer oyunun bir tık önüne geçmiş. Superhot her ne kadar tam anlamıyla modası geçmiş bir oyun olmasa da bu oyunla yepyeni bir tazelik kazandığı kesin.

mind control delete inceleme

Farklı Seçenekler, Farklı Oynanışlar

Superhot’ın sunduğu doğrusallığın aksine Mind Control Delete daha çeşitli oynanış yolları sunuyor. Oyuncular her biri roguelike benzeri senaryolu birçok küçük parçadan oluşan bölümleri tamamlamak zorunda. Yaptığınız en ufak bir hatanın sonucunda ta en başa dönmek zorunda kalabileceğiniz için zaman zaman gerilimi ve heyecanı yükselttiği söylenebilir. Tabii ki oyun zorlaştıkça karakter güçlendirmeleri oyuncuda karşı konulamaz bir güç duygusu oluşturarak mücadeleyi kolaylaştırıyor. O kadar çok güçlendirme var ki birbirleri arasında bir uyum yakalayıp her oyunda özgün deneyimler yaşayabilirsiniz. Her bölüm için yaşayacağınız deneyim, seçtiğiniz çekirdek tarafından belirleniyor. Ekstra kalp veren More çekirdeğiyle başladıktan sonra diğerlerini de hızla elde ediyorsunuz. Oyuncular daha çok Recall çekirdeğini kullanmayı tercih ediyor çünkü bunu seçtiğiniz zaman her seviyede bir katanaya sahip oluyorsunuz. Bu katanayla mermileri havadayken kesebilir ya da sizi vurmaya çalışan düşmana geri gönderebilirsiniz. Charge çekirdeğiyle de orta uzaklıkta mesafedeki düşmanların yanına giderek sersemletebiliyorsunuz.

SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE
SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE
15,99
den başlayan fiyatlarla

Mind Control Delete’i sayısız olasılıklı yollarla oynamak son derece eğlenceli ancak bu oyunun roguelike doğası bir deneme yanılma oyunu olan Superhot ile çelişiyor. Düşmanların haritada doğacakları yeri öğrendiğinizde o mükemmel kovalamaca hissi etkisini ne yazık ki kaybediyor.

Yeni ve Güçlü Düşmanlar

Mind Control Delete, oyun boyunca sadece oyuncuyu değil kırmızı düşmanları da güçlendirmeyi ihmal etmiyor. Yine insansı şekillerde oyuncunun karşına çıksalar da yapay zekâ sizi alt etmek için farklı kırmızılarla karşınıza çıkıyor. Örneğin bazı düşmanların bir uzvu hariç her yeri beyaz. Yani sadece bir kısmı kırmızı olan düşmanları o uzvundan vurmadığınız sürece öldüremiyorsunuz. Bunun dışında vücudunda dikenler olan düşmanları öldürdüğünüzde etrafına saçmalı dikenler attığı için çevresindeki düşmanları da öldürme özelliği olduğu gibi oyuncuya da hasar verme riski oldukça yüksek. Rakibinizin elindeki silahı kapıp sırasıyla herkesi öldürmeye devam etmek ya da düşmanın attığı mermilerden Matrix gibi kaçınmak Superhot’ın en tatmin edici anlarından. Silahları da dâhil her yeri kırmızı olan yeni düşmanlar oyunu olduğundan daha da zorlaştırarak yepyeni bir heyecan sunuyor.  Yani onları öldürmeden ne yaparsanız yapın ellerindeki silahı düşürmeniz mümkün değil. Uzak mesafede bu düşmanlar başınızı ağrıtacağı için en kısa sürede icaplarına bakmanız sizin için iyi olacaktır.

superhot mind control delete inceleme

Superhot’ın tüm bu kaos içinde açık açık sunmadığı beyin yakıcı meta hikâyeyi öğrenmek için forumlarda saatlerini harcayan oyuncular, bu oyunda orijinal hikâyeyi genişleten birçok yenilmesi neredeyse imkânsız ve oldukça güçlü bölüm sonu düşmanlarıyla karşılaşıyor. Her biri kendi program çekirdeğinde uzman olan bu düşmanlar haritalarda rastgele ortaya çıkıp sizi kovalıyor. Mesela sivri iki kulağıyla tanınması kolay, köpeğe benzeyen bir bölüm sonu düşmanının üzücü bir hikâyesi var. Aslında tüm düşmanların birbirinden farklı hikâyesi var ve bu hikâyeler oyundaki dünyada bulunabilen metin kayıtlarından öğrenilebiliyor.

mind control delete incelemesi

Superhot’ın özgün ve muhteşem güzellikteki sanat tasarımı, oyuncunun saatlerce kendini kaptırmasını sağlıyor. Haritalardaki detaylar, farklı oynanabilirlik ve oyunun sunduğu çeşitlilik gerçekten etkileyici. Mind Control Delete, ilk oyundaki orijinalliğine sahip olmasa da Superhot’ı harika yapan özelliklere sahip çıktığı için oyunun hayranlarında yeni bir heyecan yaratmayı başardı. Acımasız ve geometrik oyun alanları stratejik bir kargaşa için hâlâ tam olarak yeterli olmasa da Superhot için yeni bir çağ başlatarak orijinal oyundaki ileri seviye hikâye anlatımı geleneğini sürdürüyor.

SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE yayınları