Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Subnautica Below Zero Hikayesi

Subnautica Below Zero Hikayesi

Subnautica Below Zero, Unknown Worlds Entertainment tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir açık dünya, hayatta kalma ve aksiyon-macera oyunudur. 2018 senesinde piyasaya sürülen Subnautica'nın devamı niteliğindedir.

Ocak 2019 içerisinde Steam ve Epic Games Store üzerinden erken erişimle tanıtılan Subnautica Below Zero; Windows, macOS, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series XS ve Nintendo Switch için 14 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Oyunun fiziksel versiyonları ise Bandai Namco Entertainment tarafından dağıtıldı.

Subnautica: Below Zero
Subnautica: Below Zero
49,00
den başlayan fiyatlarla

Subnautica oyununda gerçekleşen olaylardan iki yıl sonra, bilim adamı Robin Ayou, Alterra'nın çalışan ihmalinin bir sonucu olduğunu iddia ettiği kız kardeşi Samantha'nın ölümünün koşullarını araştırmak için kendini 4546B gezegenine gizlice sokar. Geçen yıl boyunca Alterra, gezegende bir dizi araştırma üssü kurmuştu, ancak yakın zamanda tüm personelini geri çekti ve Robin'e gezegene sessiz bir şekilde inme fırsatı verdi.

İnişten kısa bir süre sonra, Robin bir tehlike sinyali alır ve onu araştırmaya gider. Robin, yaşayan bir öncünün sayısallaştırılmış bilincini içeren bir uzaylı tapınağını keşfeder. Uzaylı kendini Al-An olarak tanıtır ve mabedin gücü tükenirken kendisini zorla Robin'in beynine indirir. Al-An'a zihnine izinsiz girdiği için kızgın olan Robin, onun içine aktaracağı yeni bir beden inşa etmesine yardım etmeyi kabul eder. Bunu gerçekleştirmek için Robin, gerekli bileşenleri ve malzemeleri bulmak için gezegeni yabancı kurulumlar ve eserler için tarar. Al-An ayrıca Alterra ile bağlantı kurmaya çalışmadığını çünkü Alterra'nın motivasyonlarının kendisininkiyle uyuşmadığına inandığını; ana dünyasına bir yol bulmalarını riske atmak istemediğini açılar. Aramaları sırasında Al-An, Kharaa bakterisi için bir tedavi araştıran önde gelen bilim adamlarından biri olduğunu ve Deniz Ejderhası yumurtalarını, yumurtadan çıkarmaya çalışarak emirlere uymadığını ve 4546B'de Kharaa'nın ilk salgınına yol açtığını belirtir.

subnautica below zero hikayesi

Bu arada, Robin de Samantha'nın ölümüyle ilgili soruşturmasına devam eder. Tüm terk edilmiş Alterra araştırma tesislerini araştırır ve Alterra'nın, hala Kharaa tarafından enfekte olan buzda donmuş bir leviathan cesedini keşfettiğini öğrenir. Ancak Alterra, Kharaa'yı yok etmek yerine bakteriyi faydalı uygulamalar için araştırmaya başlamaya karar verir. Başka bir salgından korkan ve Alterra'nın Kharaa'yı biyolojik silahlar geliştirmek için kullanacağından endişe eden Samantha, leviathanı tutan mağarayı çökertmek için patlayıcılar kullanarak projeyi sabote etmeye karar verirken, arkadaşı Degasi'den kurtulan Marguerit Maida, Alterra'nın Kharaa örneklerini tutan laboratuvarı yok eder. Ancak, Samantha yanlışlıkla patlamaya yakalanır ve düşen moloz tarafından öldürülür. Mağaranın nedenini belirleyemeyen Alterra, Samantha'nın ihmal sonucu öldüğünü açıklar. Alterra'nın araştırmalarını yeniden başlatmak için gezegene dönmesini önlemek için Robin, Samantha'nın daha önce yaptığı bir antibakteriyel ajan önbelleğini kurtarır ve bunu donmuş leviathan'ı enfekte eden Kharaa'yı etkisiz hale getirmek için kullanır.

subnautica below zero konusu

Sonunda Robin, yeni bir vücut inşa etmek için gerekli tüm bileşenleri geri kazanır ve onu imal eder. Al-An kendini yeni vücuda transfer eder ve diğer mimarlara ne olduğunu kendi gözleriyle görmek ve geçmiş hatalarını telafi etmek için öncü ana dünyaya dönmeye karar verir. Al-An, bir mimar evre kapısını etkinleştirir ve Robin, Al-An ile birlikte, orada ne bulacağından emin olmadan, öncülerin anavatanına seyahat eder. Bu sayede Subnautica Below Zero için gelebilecek bir genişletme paketi veya direkt olarak bir devam oyununa sinyaller verilir.