Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla

Steam

Oyunseverlerin bir numarası ve akılda kalıcı indirimleriyle ön plana çıkan bir platform olan Steam nedir, nasıl kullanılır ve güvenilir midir? Enucuzoyun.com ekibi olarak sizler için bu soruları derledik, topladık ve cevapladık. Buyurun başlayalım.

STEAM NEDİR?

"Yok artık bunu bilmeyen de mağarada yaşıyordur." diyenleriniz olsa dahi bizim görevimiz, oyun dünyasına yeni olan ziyaretçilerimize bu platformu tanıtıp nasıl kullanıldığını ve ne amaca hizmet ettiğini açıklamak. En temel tanımıyla Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir dijital dağıtım platformu. En ön planda oyunlar olmak üzere; oyun geliştirme, animasyon ve modelleme, tasarım hatta ses prodüksiyonu yazılımlarının dağıtımını bile üstlenen çok çeşitli bir platformdur kendisi. 60 milyonu aşkın aktif kullanıcısıyla 2003'den bu yana hizmet vermektedir. 

STEAM GÜVENİLİR Mİ?

Bu soruyu yönelteceğiniz 10 kişinin 10’u da güvenilirlik açısından Steam’i övmekle bitiremez. Yılların getirdiği tecrübeyle, kullanıcılarına son derece güvenilir bir satın alma altyapısı sunan Steam, bu konuda şöhretini kaybetmeyecek gibi gözüküyor. Bununla da kalmıyor, onlarca ödeme yöntemi alternatifiyle biz oyuncuların da işini kolaylaştırıyor. Çeşitli bankaların kredi kartları hatta mobil ödeme ile bile oyunlarınızı satın alabilirsiniz! Yani diyeceğimiz o ki, Valve çok güvenilir bir platformu önümüze sunuyor.

STEAM ÜZERİNDEN NASIL ALIŞVERİŞ YAPILIR?

Steam üzerinden herhangi bir oyun veya yazılım satın almak istiyorsanız, öncelikle bir hesabınızın olması gerekiyor. Hesap açmak tamamen ücretsiz ve çok kolay. İster uygulama üzerinden ister websitesi üzerinden hesabınızı kolayca açabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir e-posta adresi.

Eğer hesabınızın daha güvenli olmasını istiyorsanız, Steam Guard aracılığıyla telefon numaranızı hesabınıza tanımlayarak Mobil Kimlik Doğrulama özelliğini aktif edebilirsiniz. Hiçbirimiz en değerlimiz olan Steam hesabımızın yaban ellere düşmesini istemeyiz.

Giriş yaptıktan sonra, Steam'in ana sayfasında yüzlerce oyun sizi karşılayacak. Herkesin yaptığı gibi aralarında kaybolabilir ve sepetinizi cüzdanınızı ağlatır hale getirebilirsiniz!

Sonraki süreçte herhangi bir oyuna tıkladığınızda, çıkan ekranda “Sepete Ekle” butonuyla karşılaşacaksınız. Bu buton, satın alma sürecinizi başlatmış oluyor. Ürünü sepetinize ekledikten sonra dilerseniz alışverişinize devam edebilirsiniz veya direkt sepetinize gidip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Artık geriye kalan tek şey ödeme yönteminizi seçip satın alma işleminizi tamamlamak. Yukarıda anlattığımız gibi onlarca ödeme yönteminden size en uygun olanını seçtikten sonra oyununuza kavuşabilirsiniz! 

İyi oyunlar dileriz!