Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla

Google Play Store

Mobil oyun seven oyuncuları da unutmadık ve Enucuzoyun ekibi olarak Google Play’i de resmi oyun mağazaları listemize ekledik. Google Play nedir, nasıl kullanılır ve güvenilir midir gibi sorularınızı gidermek adına bu yazıyı hazırladık.

Google Play Nedir?

"Yok artık bunu bilmeyen de mağarada yaşıyordur." diyenleriniz olsa dahi bizim görevimiz, oyun dünyasına yeni olan ziyaretçilerimize bu platformu tanıtıp nasıl kullanıldığını ve ne amaca hizmet ettiğini açıklamak. Google Play Store, 2008’de piyasa sürüldü ve ilk dört yıl Android Market olarak adlandırıldı. Bu isimden de anlayabileceğiniz üzere Google Play, android işletim sistemi kullanan cep telefonu ve cihazların uygulama indirme mağazasıdır. Sosyal medya, eğitim, alışveriş gibi farklı konularda uygulamalara ev sahipliği yapan Google Play 450 bine yakın mobil oyunu da bünyesinde barındırıyor.

Google Play Güvenilir mi?

Bu soruyu yönelteceğiniz herkes Google Play’a güvenilirlik açısından tam puan verecektir. Yılların getirdiği tecrübeyle, kullanıcılarına son derece güvenilir bir satın alma altyapısı sunan Google Play, kullanıcılarına daha kolay bir alışveriş deneyimi sunmak için gelişmeye devam ediyor. Çeşitli bankaların kredi kartları veya mobil ödeme gibi çeşitli ödeme yöntemi alternatifiyle biz oyuncuların da işini kolaylaştırıyor.

Google Play Üzerinden Nasıl Oyun Alışverişi Yapılır?

Google Play üzerinden herhangi bir oyun satın almak istiyorsanız, öncelikle Google hesabınız ile mağazaya giriş yapmanız gerekiyor. Eğer Android kullanıcısıysanız, Google Play’de açık ve kullanıma hazır bir hesabınız olması oldukça muhtemel.

Giriş yaptıktan sonra, Google Play ana sayfasında yüzlerce uygulama sizi karşılayacak. Kategorilerden kolaylıkla ‘Oyunlar’ paneline gidebilir, hatta istediğiniz oyun türünü belirleyebilirsiniz.  

google play güvenilir mi

İstediğiniz oyunu seçtikten sonra, daha detaylı bilgi almak için oyunun üstüne tıklayarak ürün detay sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada oyunun açıklaması, ekran görüntüleri, kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri, oyunun boyutu, toplam indirilme sayısı ve sürüm gereksinimleri bulunuyor.

google play ürün detay

Artık geriye kalan tek şey ödeme yönteminizi seçip satın alma işleminizi tamamlamak.

google play store ödeme

Oyunu ‘Satın Al’ dedikten sonra yukarıda anlattığımız gibi onlarca ödeme yönteminden size en uygun olanını seçerek oyununuza kavuşabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.