Fanatical

İlk olarak "Bundle Stars" adıyla bilinen Fanatical yaklaşık 9 yıl öncesinde kurulmuş ve o tarihten beri de tüm dünyada resmi nitelikte dijital oyun dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir. Bizler de bildiğiniz gibi sadece 'resmi' mağazalarla anlaşmalı olduğumuz için Fanatical da yine Enucuzoyun.com bünyesinde yerini almış bulunuyor.

Fanatical Nedir?

Az önce de dediğimiz gibi Fanatical, İngiltere merkezli, resmi nitelikte global işler yürüten bir dijital oyun mağazası. 900'den fazla oyun geliştiricisi ve yayıncısı ile beraber de direkt olarak anlaşmalılar. Tabii bunların arasında Bethesda Softworks, THQ Nordic, Codemasters gibi çok büyük isimler de var, çok küçük bağımsız yapımcılar da. İşin özü, Fanatical büyük küçük demeden, ayrım yapmadan oyun tutkusu olan herkes ile işbirliği yapıyor.

Fanatical Güvenilir Mi?

Bunun cevabını bizim dışımızda, Trustpilot'da Fanatical için 5 yıldız veren 60,000'i aşkın insan verse daha iyi olur. Küresel çapta çok büyük hizmet veren Fanatical, her bir kullanıcısı için canlı destek veriyor ve üstüne üstlük çözülmedik problem bırakmıyor. Ödeme yöntemleri konusunda da yine 3D Secure seçenekleri kapsamında Visa, Mastercard, Maestro (Debit) gibi dilediğiniz kartla ödemenizi gerçekleştirebilir ve alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Alacağınız her üründe 'Instant Delivery' yani anında teslim seçeneği olduğundan, ödemenizi tamamladıktan sonra hemen ardından e-postanızda aldığınız oyunun ilgili platform key'ini görebilirsiniz.

Fanatical Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Fanatical websitesine girdikten sonra sizi çok renkli bir anasayfa karşılıyor olacak. Buradan dilediğiniz oyunu seçebilir, sepetinize ekleyebilirsiniz. Yeni ve popüler oyunlar, en iyi indirimler, kısacası her türden oyuna erişim imkanınız olacak. Sitenin dili normalde İngilizce olsa da Türkçe dil desteği de mevcut. Hesap ayarlarınızdan "Website Settings" sekmesine gelerek sitenin dilini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

Dilediğiniz oyunu seçtikten sonra her halükarda üye olup giriş yapmanız gerekiyor ancak bu işlem de sadece 5 saniyenizi almakta. Üye olurken dilerseniz Google hesabınız, dilerseniz Facebook hesabınız veya e-postanız ile kayıt olabilirsiniz.

Seçtiğiniz oyunu sepetinize de ekledikten sonra bu noktada dilerseniz direkt ödemeye geçebilirsiniz veya sepetinize yeni oyunlar eklemeye devam edebilirsiniz. Aman dikkat, onca indirim arasında boğulmamak elde değil. Kendinize hakim olmayı unutmayın.

Alacağınız ürünün hangi platforma ait olduğunu, Türkiye'de aktif edilip edilmediğini ve eğer limitli stok varsa ne kadar kaldığı gibi bilgilere de yine oyun detay sayfasından ulaşabiliyorsunuz.

Son olarak ödeme aşamasına geldiğinizde ise, size en uygun ödeme yöntemini seçip güvenle alışverişinizi tamamlıyorsunuz. Şunu da söylemeden geçmek istemiyoruz, koşulları sağladığınız takdirde 14 günlük para iade garantisi de sağlıyor Fanatical. Dileriz harika indirimler yakalar, aldığınız oyunların keyfini doyasıya çıkarırsınız.

İyi oyunlar!