Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
State of Decay 2 İnceleme

State of Decay 2 İnceleme

State of Decay 2 zombi temalı 3 boyutlu bir hayatta kalma oyunudur. Zombiler ile savaşmak, bir grup insanı yönetmek ve base kurmayı seviyorsanız bu oyun tam da size göre.
6Ortalama
  • Açık dünya tasarımı
  • Silah ve dövüş mekanikleri
  • Stratejinin ön planda olması
  • Grafik kalitesi
  • Çok sayıda bug
  • Bir süreden sonra monoton bir oynanış olması

Oyuna ilk başladığımızda karakterimizi seçiyoruz. Seçtikten sonra kendimizi bir sürü zombilerden kaçarken buluyoruz. Çok hızlıca kısa bir loot yapıp silah olarak kullanabileceğimiz bir şeyler bulup üç beş zombiyi de öldürerek oyuna devam edeceğimiz diğer NPC’ler ile karşılaşıyoruz. Bir zombiyi infaz ediyor cipe biniyor ve olay mahallinden ayrılıyoruz. Biraz yolu izledikten sonra oyun bize seçenek sunuyor hangi haritada oynamak istediğimize dair bunlardan birini de seçince oyuna giriş yapmış oluyoruz.

State of Decay 2: Juggernaut Edition
State of Decay 2: Juggernaut Edition
325,76
den başlayan fiyatlarla

Oyun Hakkında

Oyun hakkında bilmeniz gereken ilk şey sadece tek bir karakterimiz olmadığı. Bu oyunda diğer karakterlerde ana karakterdir aslında. Ve hepsini oynayabiliriz. Ama bunu dediysek de tüm haritada bulunan npc’leri kast etmedim. Sizin base’nizde barınan insanları kontrol edebilirsiniz. Oyunda bir base’den diğer base geçiş yapabilirsiniz. Ama uygun şartlar ve koşulları sağlarsanız. Oyunda araç ve benzin çok önemli. Bunun sebebi harita büyük ve bir yerden bir yere gitmek yürüyerek çok olacağı içindir. Oyunu eğer zor modda oynuyorsanız komşu base’de ki npclere dikkat etmelisiniz. Zira kendileri pek bir saldırgan olabilmekledir. Hatta siz yokken sizin base’den yiyecek, mühimmat gibi şeyleri çalabilmekteler. Böyle bir durumda tek başınıza peşine takılmayın, yanınıza kampınızdan 2 kişi daha alıp gidin. Çünkü siz hırsızın üzerine gidince onunda kendi takımından insanlar gelecek ve ortalık savaş alanına dönebilecektir. Yanınıza aldığınız karakterler ölse bile size çok zararı dokunmayacak özelliklerde olmalı. Örneğin doktor olan karakterinizi savaşa sokmayın.

state of decay 2 inceleme

Oyunda takım arkadaşlarınızın psikolojisi de çok önemli. Onları mutlu etmek için base’e yeterli kaynağı sağlamanız gerekmekte. Eğer bunu sağlayamazsanız takım arkadaşlarınız mutsuz olacak ve sizleri terk edeceklerdir. Bu oyunda topluluğunuz oldukça önemli. Topluluğunuz yok olursa sizde yok olabilirsiniz. Karakterlerimiz bazen kendi aralarında da konuşabilmektedirler. Oyun haritası oldukça geniş isterseniz bir süre etrafı keşfedebilirsiniz. Oyunda zombi çeşitliliği de bulunmakta. Bunlar;

Normal Zombiler

Klasik zombilerdir. Genellikle yavaştırlar, bazen yerde sürünürken de görebiliriz. Kalabalık olmadıkları sürece tehlikeli değillerdir. Kalabalık olarak denk gelirlerse tehlikeli olmaktadırlar ve kaçmak zordur.

Veba Zombileri

Veba zombileri görünüş olarak diğer zombilerden farklıdır. Baştan aşağıya siyaha yakın kan gibi renkleri vardır. Gözleri ise kırmızı ve parlaktır. Veba zombileri eğer sizi ısırırsa hastalık kaparsınız. Tedavi edilmeniz gerekir eğer tedavi olmazsanız belli bir zaman sonra karakteriniz veba zombisine dönüşecektir. Sadece bu da değil eğer saldırıya uğrar ve darbe alırsanız enfeksiyonunuz hızla yayılacaktır.

Bloaters

Bloater’ların karınları şiş, uzun boyları ve soluk yeşil bir ten rengine sahiptirler. Kendilerine çok fazla yaklaşmanız tavsiye edilmez. Zira patlayacaktır. Ve yayılan gazın içinden hızla uzaklaşmazsanız ölürsünüz.

state of decay zombi türleri

Ferals

Bu zombileri sürekli göremezsiniz. Oldukça çeviktirler ve dört ayak üzerinde koşarlar. En tehlikeli zombilerdendir. Kendisini öldürmek istiyorsanız kafasına nişan almanız gerekecektir. Koşarak kaçamazsınız uzun süre takip eder. En iyi kaçma yöntemi araçla uzaklaşmak.

Screammer

Görünüş olarak oldukça tiksindiricilerdir. Kolları ve çenesi bulunmamakta. Sizi fark ettiği an tiz bir çığlık çıkarırlar ve tüm zombilerin dikkatini size çekerler. Kendinizi belli ettirmeden kafalarına tek atış yapmanız gerekmektedir.

Juggernaut

Oldukça iridirler. Sizi yani avını gördüğü anda kükrer ve üzerinize doğru koşarak ezmeye çalışırlar. Kolay kolay ölmezler. Karakterlerinizden birini yakalayıp ikiye bölme ihtimalide oldukça yüksektir. Bu abilere ilk başlarda pek bulaşmamanız tavsiye edilir. Ölmeye yakın olduğunu yere doğru çöküşünden anlayabilirsiniz. İşte tamda o an kafaya vuruş yapmanız gerekiyor.

Armored Zombie

Görünüş olarak askeri veya polis üniforması giyinmiş olurlar. Zırhlı oldukları için biraz zorlayabilirler. Fakat kafalarına yeterli atış yaparsanız kaskları düşecek ve hızlı bir şekilde öleceklerdir.

State of Decay 2: Juggernaut Edition yayınları