Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Starcraft 2 Hikayesi

Starcraft 2 Hikayesi

Starcraft 2’nin hikayesi serinin bir önceki oyunu olan Brood Wars oyunundada yaşananların 4 yıl sonrasında geçmektedir. Bu yüzden önceki oyunların sevilen karakterlerin bu oyunda da geri döndüğünü görüyoruz.

Oyunumuzda hem yeni mekanları ziyaret ediyoruz hem de ilk oyunda gördüğümüz bazı bölgelere tekrar keşifler düzenliyoruz. Bu da ilk oyunun hayranlarını gülümseten bir hikaye yaratıyor. Brood War sonrası Kerrigan ve Zerg güçleri birleşerek Protos ana gezegeni olan Aiur’u işgal ediyorlar.

Starcraft 2
Starcraft 2
Ücretsiz

Savaş Bitti

Kanlı Brood War üzerinden 4 yıl geçmiştir. Köprülü sektörde Terranlar artık mutlak güç sahibidir.

Yayılan haberlere göre Dominion askeri kuvvetleri iyice azalmaktadır. Bu 4 yıl içinde günden güne birliklerini kaybetmişlerdir. Bunun yerine askeri kuvvetlerine aktarılan kaynaklar onlara karşı çıkan isyancı birlikleri avlamaya aktarılmaya başlamıştır. Bu sırada sebebi şu anda bilinmese de Kerrigan sürüsünü Char’a toplamya başlamıştır. Bunun ardından da gözden uzaklaşmıştır. Zerg artık tamamen gitmiştir. Bunun sonucunda Protoss yeniden pasif güç haline gelmiştir. Efsane Jim Raynor, Raynor’s Raiders isimli devrimci bir gruba liderlik etmeye başlamıştır. Bu devrimci grubun tek bir amacı vardır. O da Dominion İmparatoru Arcturus Mengsk’i devirmektir. Raynor eski bir dostla tanışır, Tychus Findlay. Birlikte XelNaga eserinin bir parçasını keşfederler. Sadece bununla da kalmaz aynı zamanda Mar Sara yerel halkını Dominion kontrolünden de kurtarırlar.

starcraft 2 hikaye

Zerg Mar Sara’yı işgal etmeye başladığında Raynor ve ikinci kaptanının kruvazörü Hyperion bir tahliye görevi üstlenir. Ancak bütün bunları yapabilmek için tabii bir kaynak lazım olacaktır. Bu yüzden Tychus devrimlerini finanse etmek için Akıncılarla birlikte bir yol arar. Sonunda Moebius Vakfına buldukları esrarengil XelNaga eserini satmaya karar verirler. Bununla birlikte daha fazla kaynak için bu eserin diğer parçalarını da bulmaya odaklanırlar.  Bu zorlu görebler sırasında Spectre olarak anılan bir Domion haydutu ile tanışırlar. Kendisi psişik bir suikastçidir. Gerçek ismi ise Gabriel Tosh’dur. Ayrıca Zerg araştırmacısı olan bir tarım kolonisi lideri Ariel Hanson ile de yolları kesişir. Akıncılarımız bu kesişmelerden sonra önemli bir görev üstlenirler. Tosh yeni Spectreler eğitmek üzere hammadde tedarik etmektedir. Aynı zamanda gezegenlerini istila eden zerg ile istilayı ortadan kaldırmak isteyen Protoss arasındaki savaşta zarar gören sömürgecileri güvene almak isterler. Bunun içinde Hanson’a yardım etmeleri gerekmektedir. Aynı süre diliminde Horner ise Mengks’i baltalamak için bir dizi görev üstlenir. Onun savaş suçları hakkında bilgi toplar ve bunu Dominion’da yayınlamaya karar verir.

İhanet Sonucu Gelen Son

Zeratul ise bu sırada Hyperion’a gizlice binerek Raynor’ın Zerg-Protoss melezlerini ve köleleştirilmiş bir Zerg sürüsünün hem insanlığı hem de Protoss’u yok ettiği uğursuz bir kehaneti içeren bir psişik kristal verir. Bu küreye göre sektörde bulunan tüm yaşamın yok edilmesini sadece ve sadece Kerrigan’ engel olabilecektir. Kaynak bulma görevine devam eden Raynor daha fazla parça topladıktan sonra Vakıfla bir buluşma ayarlar. Ancak işler hiç istenilen gibi gitmez. Buluşma noktasına gelen karakterimiz orada Dominion zırhlıları ile karşılaşır. Bu olay sonucunda Vakfın ele geçirildiğini öğreniriz. Vakıf artık mengsk’in kontrolü altındadır. Mengsk, Raynordan ilginç bir istekte bulunur. Bbasına layık olduğunu kanıtlamak için Kerrigan’ın insanlığını restöre etmek için parçaları kullanmasını ister. Bu sırada da Zerg’ü zayıflatmasını ister. Raynor bu teklifi şaşırtıcı bir şekilde kabul eder.

starcratf 2 hikaye

Mengks’in de yardımı ile birlikte beraber son parçayı da bulup ele geçirirler. Akıncılar Dominion ile birlikte Char’ı işgal ederler ancak bu sırada filo Zerg tarafından ağır hasar alır. Raymond ise Warfield emri altındaki Dominion kuvvetleriyle işbirliğe girer. Warfield savaş sırasında yaralandığı için Raymond’ı kendi birlikleirnin komutanı olarak atamaya karar verir. Ordular gezegenin ana kümesine doğru ilerler ve eseri tam güçte kullanırlar. Patlama sonucu bütün Zerg yok edilir. Kerrigan ise insan formuna geri dönmüştür. Ancak Tychus hain bir anlamşam yapmıştır. Kerrigan’ın hayatına karşılık kendi özgürlüğünü takas etmiştir. Raynor Kerrigan’ı korur. Korurken Mengsk’e açtığı ateş Tychus’a isabet eder ve onu öldürür. Kapanış sahnesinde ise Raynor’ı Kerriganı kolalrında taşırken görürürüz.

Starcraft 2 yayınları