Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Star Wars Jedi Fallen Order Hikayesi

Star Wars Jedi Fallen Order Hikayesi

Büyük Jedi Tasfiyesi ve Galaktik Cumhuriyet'in Galaktik İmparatorluğa dönüşmesinden beş yıl sonra, eski Jedi Padawan Cal Kestis, Klon Savaşlarından gemileri kurtaran bir hurdacı olarak çalıştığı Bracca gezegeninde saklanıyordur ve Güç yeteneklerini saklıyordur.

Cal, arkadaşı Prauf'u kurtarmak için Güç'ü kullanırken bir İmparatorluk Sondası droidi tarafından kaydedildikten sonra, İkinci Kız Kardeş ve Dokuzuncu Kız Kardeş olarak bilinen iki Engizisyoncu araştırmak için bölgeye gönderilir. İkinci Kardeş, Prauf'u İmparatorluğa karşı konuştuğu için öldürdükten sonra, Cal kaçar, eski Jedi Şövalyesi Cere Junda ve ortak pilotu Greez Dritus tarafından gemileri Stinger Mantis'te alınmasından önce İkinci Kardeş ile kısa bir süre düelloya girer.

STAR WARS Jedi: Fallen Order™
STAR WARS Jedi: Fallen Order™
139,99
den başlayan fiyatlarla

Cere, Cal'i eski bir kasaya erişebilme umuduyla Bogano gezegenine götürür. Kasaya giderken Cal, BD-1 adında küçük bir droid ile arkadaş olur ve ona eski Jedi Ustası Eno Cordova'dan bir mesaj göstererek kasanın Zeffo adlı eski bir uygarlık tarafından inşa edildiğini ve bir Jedi Holocron'un bir listesini içeren bir Jedi Holocron olduğunu ortaya çıkarır. Kuvvete duyarlı çocuklar Cordova tarafından içeride saklanır. Cere, listenin Jedi Düzeni'nin yeniden inşasına yardımcı olabileceğine inanır, ancak kasaya erişmenin tek yolu Cordova'nın yolunu izlemektir. Cal, Zeffo'nun ana dünyasına gider ve eski bir tapınağı keşfederek Cordova'nın arkadaşı Wookiee şefi Tarfful'a işaret eden bir ipucu bulur. Wookiee'nin ana gezegeni Kashyyyk'te Cal, İmparatorluk tarafından köleleştirilen birkaç Wookiee'yi serbest bırakmasına yardım ettiği kötü şöhretli isyancı Saw Gerrera ile karşılaşır.

star wars hikayesi

Tarfful'u bulamayan Cal, kasayla ilgili daha fazla ipucu bulmak için Zeffo'ya döner, ancak kendini Cere'nin eski Padawanı olan Trilla Suduri olarak ortaya koyan İkinci Kardeş tarafından pusuya düşürülür. Cere işkence altında gizli konumuna ihanet ettikten sonra İmparatorluk tarafından yakalandığını açıklar ve Cal'i Cere'nin Holokron'u bulduklarında kaçınılmaz olarak ona ihanet edeceği konusunda uyarır. Sonunda Cal, bir Haxion Brood ödül avcısı tarafından yakalanmadan ve Haxion patronu Sorc Tormo'nun sahip olduğu bir gladyatör arenasında savaşmaya zorlanmadan önce kasanın kilidini açmak için Astrium adlı bir Zeffo eseri gerektiğini öğrenir. Cere ve Greez onu kurtardıktan sonra Cal, Kök Ağacın tepesini araştırmasını söyleyen Tarfful ile görüşmek için Kashyyyk'e geri döner. Ağacın tepesinde, Cordova'nın, yendiği Dokuzuncu Kız Kardeş tarafından saldırıya uğramadan önce Dathomir'deki bir Zeffo mezarında bir Astrium bulunabileceğini söyleyen başka bir kayıt bulur.

star wars jedi fallen order hikayesi

Dathomir'de Cal'ın ilerlemesi, Klon Savaşları sırasında halkının katledilmesinden Jedi'ları sorumlu tutan ve bir hortlak ordusu kullanarak onu uzak tutmaya çalışan Nightsister Merrin tarafından engellenir. Emir 66 sırasında onu korumak için kendini feda eden eski efendisi Jaro Tapal'ın geri dönüşünü yaşadıktan sonra, Cal'ın ışın kılıcının kyber kristali yok edilir. Arınma sırasında Dathomir'e düşen ve Nightsisters'ın sihrini öğrenmeye çalışan, zamanla çıldırıp Güç'ün karanlık tarafına yenik düşen eski Jedi Taron Malicos ile tanışır. Cal, Malicos'un ona bu karanlık gücü öğretme teklifini reddeder ve Merrin ikisine de saldırdıktan sonra kaçar. Stinger Mantis'te Cere, Trilla'nın Engizisyoncu olduğunu öğrendikten sonra kısa bir süre karanlık tarafa düştükten sonra Güç ile bağlantısını kestiğini itiraf eder. Işın kılıcını yeniden inşa etmek için Ilum'a seyahat ettikten sonra Cal, Dathomir'e döner ve burada Astrium'u alır ve Jaro'nun ölümündeki rolünden dolayı suçluluk duygusunun üstesinden gelir. Stinger Mantis ekibine katılmayı kabul eden Merrin'in beklenmedik yardımı ile Malicos'u yener.

jedi fallen order hikayesi

Bogano'da Cal kasanın kilidini açar, ancak Trilla ona saldırır ve Holocron'u çalar. Cere, Jedi statüsünü yeniden kazandıktan ve Cal'a Jedi Şövalyesi rütbesini verdikten sonra ikili, Mustafar'ın okyanus ayı Nur'da Engizisyon Kalesi'ne sızar. Kalede savaştıktan sonra Cal, Trilla'yı yener ve Holocron'u geri alır. Cere daha sonra eski öğrencisiyle uzlaşmaya çalışır, ancak Darth Vader ortaya çıkar ve başarısızlığından dolayı Trilla'yı öldürür, neredeyse Cere ve BD-1'i de öldürür. Vader'ı yenemeyen üçü, Merrin'in yardımıyla zar zor kurtulur. Stinger Mantis'e geri dönerek Cal, çocukları toplamanın İmparatorluğun onları hedef almasını kolaylaştıracağını fark eder, Holokron'u yok eder ve bu çocukların kendi kaderlerini keşfetmelerinin daha iyi olacağına inanır. Görevleri tamamlanan Cal, ekibine bir sonraki adımda nereye gitmeleri gerektiğini sorar.