Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Spore İnceleme

Spore İnceleme

Dünya üzerindeki küçük bir hücreden, medeniyetin en tepesine hatta uzayda yaşama geçiş macerasının anlatıldığı Spore incelemesine hoşgeldiniz. Maxis geliştiriciliğinde, Electronics Arts yayıncılığında 4 Ekim 2008 tarihinde çıkışını gerçekleştiren yapımda adeta bir Tanrı rolüne bürünüyorsunuz.

Tek oyunculu bir deneyim sunan Spore macerasına küçük bir hücre olarak başlıyorsunuz. Ne kadar büyüyeceğiniz ise tamamen size ve yeteneklerinize bağlı.

Birçok türden içeriği bünyesinde barındıran yapım hem RPG yani rol yapma mekaniklerine sahip hem de gerçek zamanlı strateji oyun türü için hizmet vermektedir.

7Çok İyi
  • Eğlenceli oynanış
  • Mizah dolu diyaloglar
  • Özgür inşa sistemi
  • Hala bazı teknik aksaklıklar ile karşılaşmak mümkün

Detaylar

Tamamen hayal gücümüzle ve kendi istediğimiz gibi bir dünya yaratmak elimizde Spore ile. Küçücük tek hücreli bir canlı ile başlayıp modern yaşamın en tepesine çıkmak mümkün bu yapım ile. Serüveninizi gerçekleştireceğiniz büyülü dünyada binalardan tutun diğer tüm objeleri kendi ellerinizle ve özgürce tasarlayıp yaratabilirsiniz.

Yüzyıllarda evrende tartışma konusu olan evrim teorisinin oyun dünyasındaki vücut bulmuş halidir Spore.

Bu oyunu deneyim etmenizi için meydana getirilmiş 9 gezegen vardır. Ve bu gezegenlerin barındırdığı 5 adet gelişim evresi.

Spore inceleme oyun

Gelin birazda evrelerden bahsedelim.

Evrelere geçmeden önce bilmeniz gereken bir nokta daha var. Yapımın başında evrim sürecini tamamlayacağınız karakterinizin otçul mu yoksa etçil mi olduğunu seçebiliyorsunuz yapımda.

İlk bahsedeceğimiz evre “Cell Stage” yani hücre evresidir. Oyunun da ilk evresini oluşturmaktadır. Okyanusun ortasına düşen bir meteordan çıkan küçük bir hücre ile başlar oyun serüveniniz. Yapım 2D oynanışı 3D bir dünya ile birleştirmiştir.

Spore Cell Stage Oyun inceleme

İkinci evre ise; Yaratık Aşamasıdır. Artık bir şekle bürünme zamanı geldi mi? Evet geldi. Artık küçük hücreniz bir kara yaratığı ve anakarasına tamamıyla bağlı. Burada yavaş yavaş aile olmasını öğrenecek ve yalnız hayatı geride bırakacaktır.

Eğer kıtadan ayrılırsa büyük bir yaratık tarafından yok edilip tüm gelişimi başa dönecektir.

Üçüncü evre, Tribal Stage. Sosyalleşmenin zamanı geldi de geçiyor. Kabile yaşamına ilk adımları bu stage de atıyoruz. Ve de ateşin bulunmasıyla ilerleme süreciniz bir nebze daha yol katetmiş oluyor.

SPORE™
SPORE™
65,56
den başlayan fiyatlarla

Dördüncü evre Medeni Yaşam evresi. Modern toplum yavaş yavaş oluşmaya başlar. Kabileden çıkıp şehirleşmeye adım attığınızda tabii ki dünyanızdaki her oluşum yine sizin takdirinize bırakılacak. Tüm binalar, yaşam alanları kısacası her şeyin sahibi sizsiniz.

Spore oyun inceleme

Son aşama ise, Uzay yolculuğu. Dünyayı fethettiğinize göre artık gözünüzü daha yükseklere dikebilirsiniz. Uzay araçlarının evrendeki yerini almasıyla ‘uzayda hayat’ artık hayal değil. Gezegenler arası seyahatlere çıkabilir, büyük derin uzayı keşif macerasını deneyim edebilirsiniz.

Karar

Tamamıyla sizin koyduğunuz kurallara yönetilen ve sizin iradenizle gerçekleşen bir dünyaya sahip olmak istiyorsanız; evrim teorisinin kurallarını yeniden yazan Spore isimli oyuna mutlaka bir göz atın.

İyi oyunlar.

SPORE™ Yayınları