Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
South Park: The Stick of Truth İnceleme

South Park: The Stick of Truth İnceleme

Tüm dünyada beğeni ile takip edilen çizgi dizi South Park serisi oyun dünyasında da kendine iyi bir yer edinmiş durumda. Ülkemizde de hatırı sayılır bir takipçi oranına sahip seri, hem esprili hem de eleştirel tavrıyla eğlence dünyasında göz doldurmayı başarıyor.

Etrafında gelişen olaylara kayıtsız kalmayıp en eğlenceli şekilde tiye aldığından mıdır bilinmez üzerinden ilgi hiç eksilmiyor ve bu eğlenceli yapımı tanıtmak da bize düşüyor.   

7Çok İyi
  • Gerçek kara mizah
  • Zengin içerik
  • Diziyle birebir uyum
  • Dövüş sistemi daha detaylı olabilirdi
  • Ara ara çeşitli buglar ile karşılaşmanız mümkün

Oyun Hikayesi

Colorado çevresinde hayat bulan South Park isimli kurgusal kasabanın hikayesini anlatır The Stick of Truth.

Kasabaya yeni bir çocuk gelir. Çok sakin bir mizaca sahip “Ahmak” lakaplı bu çocuk Eric Cartman liderliğindeki kasabanın haylaz çocuklarının bulunduğu çeteye dahil olur.  

South Park™: The Stick of Truth™
South Park™: The Stick of Truth™
33,75
den başlayan fiyatlarla

Eric, arka bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte bir dünya kurmuştur kendileri için. Kupa Keep Kingdom adını verdikleri dünyada her biri ayrı yeteneklere sahip özel bir karaktere hayat vermektedir. Eric’in bir sihirbaz rolüne büründüğü dünyada; şövalye, hırsız ve bir prenses bulunmaktadır. 

Yeni çocukla birlikte krallığın da can damarı olan Stick of Truth yani Gerçeğin Asasını korumaya yemin etmişlerdir. Bizden bu kadar. Gerisini de oynayarak keşfedin. 

south park the stick of truth

Oyun Mekanikleri  ve Detaylar

İki buçuk boyutlu bir rol yapma oyunudur South Park The Stick of Truth. Kasabada hikaye ilerledikçe açılan ve oyuncunun serbest dolaşımını sağlayan bir oynanış mevcut. Bir diğer ilerleyiş mekaniği de fast travel seçeneğidir. 

Oyuncu, farklı özellikteki dört sınıftan birini seçerek başlıyor oyun macerasına. Karakterinizin yeteneklerine uygun silahları seçebildiğiniz gibi farklı sınıflara ait silahları da kullanmanız mümkün.

Oynanış

South Park The Stick of Truth, yeterli seviyede bir oynanış çeşitliliği bulunduruyor bünyesinde. Farklı silahlarla gerçekleştirdiğimiz atakların yanında, büyü gücü kullanarak da menzilli saldırılar gerçekleştirebiliriz. Görevlerimizi yerini getirerek ve savaşları kazanarak elde ettiğimiz puanlar karakterimizin gücüne ve vuruş kabiliyetine pozitif yönde katkı sağlıyor.

Bilgi
Yapım içinde barındırdığı ırkçı söylemler, uyuşturucu madde kullanımı ve kürtaj konusundaki görüş ve eleştirileri sebebiyle bazı ülkelerde sansüre maruz kalmış ve/veya ilgili bölümler oyundan çıkarılmıştır.

Sıra tabanlı bir oynanış mekaniği var oyunda. Sıra size geldiğinde ya saldırı yapıyorsunuz ya da savunmaya geçmeyi seçebiliyorsunuz. 

Haritanın içinde dolaşırken bazı havalandırma delikleri ile karşılaşabilirsiniz. Karakteriniz küçülterek bu deliklerden geçerek ilerleme sağlamanız da mümkün.

Ayrıca çevredeki itemleri kullanarak da düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Büyü gücünü kullanarak büyük bir patlamayı tetikleyip birden fazla düşmanı saf dışı bırakabilirsiniz. 

south park the stick of truth

PIRT GÜCÜÜÜÜ!  

"Bu nasıl başlık!" dediğinizi duyar gibiyiz. Ama ne yapalım konuyu daha iyi ifade edecek bir başlık bulamadık.

Evet South Park evreninde pırt = büyü demektir. Yani büyü gücünüzü pırt yoluyla kullanıyorsunuz. Bütün büyü saldırıları malum bölgenizden pırt yoluyla eyleme geçiriliyor.

Görsellik

Oyunun görselliği, TV Serisini sevenlerini oldukça mutlu edecek şekilde tasarlanmış. Çizgi dizideki grafik ve görüntü detaylarına aynı oranda bu oyun da sahip. 

South Park The Stick of Truth Oynamaya Değer Mi?

Hem South Park evreni ilginizi çekiyor hem de eleştirel mizaha yoğun bir ilginiz var ise South Park The Stick of Truth’u bayıla bayıla oynayacağınız konusunda size garanti verebiliriz. Her şeyi bir kenara bıraksak bile oyunu deneyim ederken bolca eğleneceğiniz kesin.

South Park™: The Stick of Truth™ Yayınları