Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,43
den başlayan fiyatlarla
Palworld
434,35
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
772,43
den başlayan fiyatlarla
Soulstone Survivors İnceleme

Soulstone Survivors İnceleme

Lords of the Void, yani Boşluk’un Lordlarını ve sayısız minyondan oluşan ordularını yönettiğiniz Soulstone Survivors’ta amacınız Ruh Taşlarını toplamak ve evrene hükmetmek. Aksiyon dolu roguelite oyunda gizli büyüleri keşfedebilir, kendi silahlarınızı yaratabilir, farklı karakterlerin kilidini açabilir ve boşluğun en güçlü savaşçısı olabilirsiniz. 

Oyunun piyasa sürülmesinin üzerinden çok vakit geçmemiş olsa da Soulstone Survivors özellikle roguelike ve roguelite severlerin gözüne girmeyi ve onlardan pozitif tepkiler toplamayı başardı. Oynaması oldukça kolay ama ustalaşması da bir o kadar zor olan oyun her seviyeden oyuncuya keyifli bir oynanış imkanı sunabiliyor. Bu yazımızda Soulstone Survivors’ı, oyunu oynamadan önce bilmeniz gereken her şeyle birlikte inceledik. 

6Ortalama
  • Grafikler, dünya ve karakter tasarımları
  • Hack'n slash dövüş mekanikleri
  • Kaliteli roguelite deneyimi
  • Fiyat performans olarak çok iyi değil
  • Aldığınız kararlar oyunun gidişatını beklediğimiz kadar etkilemiyor

Oynanış

Oyun, Diablo veya Vampire Survivor'a benzer bir hack'n slash tarzı dövüşe sahip. Oyuncular, bireysel karakterlerini büyük ölçüde özelleştirebiliyor, becerilerini istedikleri yönde geliştirebiliyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı sınıf ve silah türüne sahip olabiliyor. Bütün bunlar, alışık olduğumuz roguelite oyunlarına göre çok daha öznel ve kişiselleştirilmiş bir oynanış deneyimi yaşamamızı sağlıyor. Hades veya Spellbook Demonslayers gibi oyunları oynadıysanız, oyun mekanikleri sizi hiç zorlamıyor ve direkt kaosun ortasına dalasınız geliyor.

Kişiselleştirme Seçenekleri

Soulstone Survivors'ın ana cazibesi, bir oyuncunun karakteriyle hangi oyun tarzını takip etmek istediğine karar verirken inanılmaz derece özgür bırakılması. Bir karakterin nasıl savaşabileceği, hareket edebileceği ve savaş alanını nasıl etkileyebileceği neredeyse her yönüyle, silah yetenekleri, becerileri ve yükseltmeleri üzerinde ince ayar yapma seçeneği ile tamamen oyuncunun elindedir. Bu nedenle, oyuncular oyun sistemlerine derinlemesine dalmalı, mevcut olasılıklar konusunda bilgili olmalı ve kendilerini türdeki önceki oyunlara dayalı tekil fikirlerle sınırlamamalıdır. Bu da oyuna yeterince zaman ve emek harcarsanız mümkün oluyor çünkü oyunda 300’den fazla farklı yetenek, 14 farklı karakter, 100ü aşkın silah bulunuyor ve ilerleyen zamanlarda bu sayıların artması bekleniyor. 

Soulstone Survivors
Soulstone Survivors
186,43
den başlayan fiyatlarla

soulstone survivors inceleme

Sınıflar

Soulstone Survivors'ta 14 farklı sınıf olduğunu zaten söyledik ama oyun için hangi sınıfta ustalaşacağınızı seçmek gerçekten önemli. Oyuncular, makul miktarda özelleştirme özelliği ile uzun menzilli büyücüler, orta menzilli suikastçılar ve yakın dövüş barbarları arasından seçim yapabiliyor. Her sınıf, oyuncuların kendi avantajlarına kullanabilecekleri belirli özellikler ve olumsuz yönlerle benzersiz bir şekilde hazırlanmış olarak geliyor. 

soul stone survivors oynanır mı

Oyunun bu konuda ufak bir eksiği olduğunu belirtmeden geçemeyiz. Her ne kadar oyuncuya inanılmaz bir özgürlük alanı sunuyormuş gibi görünse de, Soulstone Survivors’da aldığınız özelleştirme kararları oynanışa sandığınız kadar etki etmiyor. Yani özelleştirmenin kendisinden öte, ortada oyunu özelletşirebildiğinize dair bir ilüzyon var. Bu kötü bir şey olmak zorunda değil, çünkü oyun gerçekten inanılmaz bir çeşitlilik vaat ediyor. Örneğin seviye atlamak ya da aldığınız sınıf kararı bile oynama tarzınızı o kadar da etkilemiyor yalnızca güçlü yönlerinizi veya sahip olduğunuz etkiyi arttırıyor. 20 Minutes to Dawn’da gördüğümüz her seviye ve karakterin yepyeni bir oyun gibi hissettirdiği o canlılığı ve yeniliği bu oyunda yakalayamıyoruz. 

Soulstone Survivors oynanır mı?

Vampire Survivors oynarken keşke oyun üç boyutlu olsa, özelleştirme seçenekleri bol olsa, dövüş de biraz daha sistematik ve kaliteli olsa diye düşünmüş müydünüz? Soulstone Survivors aradığınız her şeyi size verecek olan o oyun. Rogulike seven çoğu oyuncu için 2022 yılının bağımsız oyunlar arasında favorisi olmayı başaran oyun, bizce en az bir kere denenmeyi mutlaka hak ediyor. 

Soulstone Survivors yayınları