Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Sons Of The Forest İnceleme

Sons Of The Forest İnceleme

Kayıp bir milyarderi aramak için ıssız bir adaya gönderilmenizin ardından, kendinizi yamyam istilasına uğramış bir cehennemin dibinde bulacaksınız.  Bu korkunç açık dünya hayatta kalma korku simülasyonu, tek başınıza veya arkadaşlarınızla hayatta kalmanız için inşa etmenize, zanaat yapmanıza ve savaşmanıza olanak tanıyacak.

The Forest'ın yaratıcıları tamamen yeni bir deneyimle karşımızda. Oyun, uzak bir adada kayıp bir milyarderi bulması için gönderilen, ancak bunun yerine şimdiye kadar gördüğümüz en korkunç maceraların içinde düşen karakterimizi konu alıyor. Bu yazımızda oyun hakkında şu ana kadar bildiklerimize ve oyunun bayıldığımız ve o kadar da sevmediğimiz taraflarına göz atacağız. 

8Çok İyi
  • Yılın en çok beklenen ve beklendiğine değen korku / hayatta kalma deneyimi
  • Dinamik gun ve mevsim döngüleri
  • Açık dünya ve doğa manzaraları
  • Grafikler daha iyi olabilirdi
  • Yapay zekadan beklentimiz daha yüksekti

Sons of the Forest Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Sons Of The Forest
Sons Of The Forest
487,24
den başlayan fiyatlarla

Hikaye

Oyunun hayranları, Sons of the Forest'ın hikayesinin, The Forest'ın kaldığı yerden devam edeceğinden oldukça eminler. Oyuncular, yeni düşmanlar ve tehlikelerle yüzleşmeleri gereken yeni ve bilinmeyen bir dünyaya atılırlar. Oyunda ilerledikçe, bulundukları adanın, ilk oyundan tanıdığımız Timmy'nin dirilişini içeren uğursuz bir deney ortamı olduğunu keşfederler.

Oyuncular adayı keşfederken, hepsi ilk oyundaki mutant yamyamlardan ayrı olan çeşitli yeni düşmanlarla karşılaşacaklar. Yinede ilk oyundan tandığımız yüzler Timmy ile sınırlı değil, oyunda Virginia’yı da görmek mümkün. Peki onunu bu yeni dünyadaki amacı nedir? Oyuncular, deneyin ve gizemli adanın arkasındaki gerçeği öğrenmeli, Timmy'ye ne olduğunu ve Virginia'nın neden adada olduğunu keşfetmelidir.

Heyecan verici hikayesi ve yoğun atmosferi ile Sons of the Forest, oyuncuları kesinlikle daha fazlasını isteyen bir halde bırakacak gibi görünüyor.

sons of the forest hikaye

Oynanış

Sons of the Forest'ın oynanışı, düşmanca bir ortamda hayatta kalmaya odaklanır. Oyuncular, vahşi doğada ve sürekli saldırı tehdidinde hayatta kalmak için erzak toplamak ve sığınak bulmak zorundalar. Oyun, dinamik bir gece ve gündüz döngüsünün yanı sıra donmuş arazi ve kar örtüsü gibi yeni hava durumu mekaniklerine de sahip.

Oyuncular kıt cephaneyle uğraşmak zorunda kalacakları ve kendilerini savunmak için yakın dövüşe ve tuzaklara güvenmek zorunda kalacakları için hayatta kalmak kolay olmayacak. İşçilik ve inşaat da oyunun ayrılmaz bileşenleri olarak oyuncuların adada hayatta kalmak için öğeler ve savunmalar oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, oyuncular kendilerini düşman yaratıklardan korumak için silahlar yapabilir, sığınaklar inşa edebilir ve tuzaklar oluşturabilir.

Sons of the Forest çevreyi dolaşmak için köprüler ve kuleler gibi yapılar inşa etmemize de olanak sağlar. Bu yapılar, yeni alanlara erişmek için kullanılabileceği gibi, düşmanlara karşı stratejik avantajlar da sağlar. Ek olarak, oyuncular kendilerini korumak için tuzaklar kurmak ve doğal bariyerler kullanmak gibi çevreyi kendi avantajlarına kullanabilirler.

Genel olarak, Sons of the Forest, adada hayatta kalma mücadelesi veren oyunculara The Forest benzeri bir deneyimle meydan okuyacak ve onları heyecanlandıracak çeşitli dinamik oyun öğeleriyle derin ve ilgi çekici bir hayatta kalma serüveni sunacak diyebiliriz. 

sons of the forest konusu 

Yapay zeka, The Forest'tan farklı mı?

Evet, bu oyunda gördüğümüz AI oldukça farklı. Hatta The Forest ve Sons of the Forest arasındaki önemli fark, ada sakinlerinin eylemlerini düzenleyen bir yapay zeka sistemi olan 'V.A.I.L.' olmuş diyebiliriz. Karakterler, davranışlarını ve belirli olaylara tepkilerini etkileyebilecek açlıklarını, susuzluklarını ve psikolojik durumlarını hesaba katmak zorunda kalacaklar. Düşmanların da kendi ekosistemleri olacak ve oyuncunun eylemleri, mutantların yer altı tünellerinde mi yaşayacağına yoksa yüzeyde mi dolaşacağına karar verecek.

Endnight ayrıca yamyamların saldırı söz konusu olduğunda daha karmaşık stratejilere sahip olacaklarını ve oyuncunun kaynak yönetiminde anlayışlı olmaları durumunda korkuyu onları püskürtmek için bir araç olarak kullanabileceğini de ima etti.

Haritalar ve Konumlar

Yaklaşan Sons of the Forest oyunu, The Forest'ta görülenden çok daha geniş bir oynanabilir alana sahip olacak. Kuzeybatı Pasifik ortamında yer alan harita, yalnızca görselleri etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda hayatta kalmaya yaklaşma şeklinizi de etkileyecek dinamik mevsimler içerecek. Örneğin, yiyecek kaynakları mevsime bağlı olarak farklı olacak ve elementler düşmanların farklı davranmasına ve daha fazla zorluk çıkarmasına neden olacak.

sons of the forest inceleme

Grafikler

Sons of the Forest'ın grafikleri mükemmel olmasa da etkileyici. Yemyeşil ormanlar ve büyüleyici manzaralar ile inanılmaz derecede ayrıntılı ve gerçekçi bir dünyaya sahip. Işık efektleri çarpıcı ve dokular keskin ve ayrıntılı. Karakterler ve yaratıklar güzel bir şekilde detaylandırılmış ve animasyonlar pürüzsüz ve gerçeğe yakın. Oyun ayrıca, daha yüksek ayarlarda oynarken bile sabit bir kare hızında çalışmayı başarıyor. 

Sons of the Forest Oynanır mı?

Genel olarak, Sons of the Forest, ilgi çekici bir hikayeye ve yoğun bir atmosfere sahip, ürkütücü ve heyecan verici bir açık dünya hayatta kalma korku oyunu gibi görünüyor. Yapay zeka sistemine ve dinamik gece ve gündüz döngüsüne sahip oyun, benzersiz ve büyüleyici bir deneyim arayan herkes için kesinlikle oynamaya değer diyebiliriz.

Sons Of The Forest yayınları