Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Sonic Frontiers Hikayesi

Sonic Frontiers Hikayesi

Açık dünyada deneyimleme şansına sahip olduğumuz ilk Sonic oyunu olarak tam olarak içimize sinmese de, sonraki oyunlar için inanılmaz umut vaat eden bir Sonic ile karşı karşıyayız. Oyunu bu kadar iyi yapan tek faktör açık dünya olması değil, Sonic Frontiers hikayesi ile de oyuncuları etkilemeyi başardı. Peki oyunu bu kadar etkileyici hale getiren hikayesi nasıl?

Doktor Eggman, mistik güçler tarafından yaratılan bir teknolojiyi çalmak üzere Starfall Adaları'na gider. Siber Uzaya giden bir portala ulaşıp onunla etkileşimde bulunulduğunda, robotik birimlerden oluşan bir orduyu aktive etmiş olur. Ordunun aktive olduğunu hisseden Sage, üst düzey koruma protokolünü aktive ederek Doktor Eggman’ın Siber Uzaya geçebilmesini sağlar. 

Sonic Frontiers
Sonic Frontiers
1.701,46
den başlayan fiyatlarla

Adaya Giderken

Bu sırada Sonic, Tails ve Amy, Eggman’ı adalara çeken teknolojinin ne olduğunu araştırmaya karar verir. Yolculukta uçakları Siber Uzay portalına çok yaklaştığı için portalın çekimine karşı koyamazlar. Bu sürüklenme sırasında Sonic gerçek ve dijital dünya arasındaki bir boşlukta sıkışır. Sonic ile iletişime geçen bir ses, bu boşluktan çıkıp gerçek dünyaya dönebilmek için Chaos Emeralds’ı bulup adadaki robotları yok etmesi gerektiğini söyler. Sage, adaların mekanik koruyucularını ve Titanları Sonic ve arkadaşlarına saldırmaları için etkileyerek Sonic'i gitmesi konusunda uyarır, ancak arkadaşlarıyla etkileşimlerini gözlemlerken ona sempati duymaya başlar.

Kadimler ve the End

Sonic ve arkadaşları, keşifleri sırasında adaların geçmiş sakinleri olan Kadimler'in Siber Uzayda saklanan ruhları aracılığıyla adaların tarihini öğrenir. Kadimlerin, kendi gezegenleri “the “End” adlı bir varlık tarafından yok edildikten sonra Dünya'ya yerleşen dünya dışı bir ırk olduğu ortaya çıkar. Kadimlerin ruhları, Sonic ve arkadaşları hayattaki son arzularını yerine getirmelerine yardım ettiğinde etkisiz hale gelen aksesuarları olan Koco'da kalır. Böylece adanın ruhları ve Sonic arasında bir güven bağı kurulmuş olur. 

sonic frontiers hikayesi

Titanlardan üçünü yok ettikten ve uzamsal sınırı koruyan kuleleri devre dışı bıraktıktan sonra Sonic, yorgunluğuna yenik düşer ve boyutlar arasında sıkışıp kalır. Sonic'in arkadaşları, the End’in son Titan Supreme'i kullanarak Dünya'yı yok etmeyi planladığını öğrenir. The End eğer bedenlerini kurban ederlerse Sonic’i ve dünyayı kurtarabileceklerini söylese de, Sonic’in arkadaşları buna inanmaz. Sage, Eggman'ı, istediği teknolojiyi ele geçirebilmek için Sonic ve arkadaşlarıyla iş birliği yapmaya ikna eder. 

Hikayenin Sonu

Bunun üzerine ittifak kurmasını en son bekleyeceğimiz iki grup, Eggman ve Sage ile Sonic ve tayfası güçlerini birleştirir. Birlikte the End ile mücadele ederler ve The Supreme’i kurtarmayı başarırlar. Sage the End’e son darbeyi vurabilmek için kendini kahramanca feda eder. Eggman, Sage'i canlandırmak için adanın teknolojisini kullanırken, Sonic'in arkadaşları iyileşir ve onunla birlikte adaları terk eder. 

sonic frontiers hikaye

Eğer sizin de kafanız çok karıştıysa merak etmeyin, oyunu oynadığınıza bütün hikaye örgüsü, animasyonlar ve karakterler arasındaki dinamiği anlamlandırmak çok daha kolay olacaktır. Oyuncuların çoğu Sonic Frontiers’in şimdiye kadar gördükleri en iyi Sonic oyunu olduğunda hemfikir ve bunda hikayenin oynadığı pay oldukça büyük. 

Sonic Frontiers yayınları