Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Sniper Elite V2 Hikayesi

Sniper Elite V2 Hikayesi

Sniper Elite V2'nin hikayesinde kahramanımız, İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde Berlin'e yerleştirilen bir Alman-Amerikan OSS operatörü ve yetenekli keskin nişancı olan ABD ordusundan Teğmen Karl Fairburne'dir (Tom Clarke-Hill).

HİKAYE NASIL BAŞLIYOR?

Oyun, karakterin  ABD'nin Nazi Almanyası'nın en iyi bilimsel personelini istihdam teklifleriyle işe almak için çaba sarf etmesiyle, Paperclip Operasyonunu ve onun öncülü Overcast Operasyonunu tartışmasıyla başlar. Karakter, onu hem Berlin'i savunan fanatik Alman kuvvetleriyle, hem de bilim adamlarını kendi saflarına almak isteyen işgalci Sovyet kuvvetleriyle karşı karşıya getiren V-2'nin geliştirilmesine dahil olan kilit kişilerin izini sürmekle görevlendirilmişti.

Sniper Elite V2 Remastered
Sniper Elite V2 Remastered
18,50
den başlayan fiyatlarla

Hikayenin ilk görevi, karakterimizin Alman Tümgeneral Hans von Eisenberg'e Rusya'ya sığınmak için bir Sovyet ajanı ile görüştüğü sırada suikast düzenlemesinden oluşur. İlk hedef ne yazık ki kaçar ve karakterimize yeni bir hedef verilir Roket motorları uzmanı Dr. Gunther Kreidl. Bu hedef, askeri bir konvoyda şehir dışına kadar eşlik edilir. Bir pusu kurduktan sonra karakterimiz, Kreidl'i ortadan kaldırır ve Kreidl'in üç meslektaşının saklandığı Almanya'nın ana V2 üretim tesisinin yerini ortaya çıkaran belgeler elde eder. Karakterimiz tesise sızar ve C-3 ile yok eder, ancak bilim adamlarından hiçbir iz bulamaz. Hedeflerinden biri olan Dr. Efram Schwaiger'in Amerikalılara kaçmaya çalışırken yakalandığını açıklayan bir radyo mesajına kulak misafiri olmayı başarır.

Sniper Elite V2 hikayesi

Amerikan istihbaratı karakterimize Schwaiger'in Opernplatz'daki bir tutuklama kampına götürüldüğünü bildirir. Almanların dikkatini dağıtmak için karakterimiz, Sovyetleri onları savunmak için takviye gönderileceğini bilerek terk edilmiş bir müzede Alman savunma pozisyonlarına saldırmaya kışkırtır. Daha sonra kampı bulur, Schwaiger'i öldürmeden etmeden önce bir Alman subayını vurur ve onu yakalamak için gönderilen Sovyet birliklerini uzak tutmadan önce bilim adamını güvenli bir yere kaçarken korur. Schwaiger çapraz ateşte ölümcül şekilde yaralanır ve ölmekte olan sözleriyle Wolff'un Tabun ile ilgili bir planı olduğunu belirtir. Bu bilgi ile ne yapacağını bilemeyen karakterimiz, dördüncü hedefi olan Albay Müller'e suikast düzenleme görevine devam eder. Ekipmanını kurtarırken büyük bir Alman pususundan kurtulduktan sonra, Fairburne bir uçaksavar kulesine sızar ve Müller'i uzun mesafeli bir atışla öldürür.

Fairburne, son hedefi Dr. Wolff'u bulmak için bir Sovyet saha karargahına baskın düzenler. Tabunun aslında Alman bilim adamları tarafından geliştirilen; Wolff ve Sovyetlerin Londra'yı hedef alan V2 roketlerine yüklemeyi planladıkları bir sinir gazı olduğunu ortaya çıkaran bir istihbarat alır. Fırlatmanın nerede yapılacağı hakkında hiçbir fikri olmayan karakterimiz, ipuçları aramak için Wolff'un Alman savaş bakanlığı yakınındaki özel ofisine gider. Wolff'un bir Sovyet uçağıyla kaçma planını açıklayan bir defter, tüm V2 depolama tesislerini ve fırlatma alanlarını detaylandıran bir harita bulur.

Sniper Elite V2 hikaye

Sovyetler, saldırı için roketlerden birine yakıt doldururken gelen karakterimiz, yakıt ikmalini patlatarak roketi yok eder. Daha sonra, sadece birkaç gün önce von Eisenberg'i öldürdüğü ve Wolff'un bir Sovyet eskortuyla hava alanına kaçmak üzere olduğu Brandenburg Kapısı'na geri döner. Doktor hızla uzaklaşırken tek atışta Wolff'u öldürür ve arabasının savrulup takla atmasına neden olur. Berlin Savaşı sona ererken karakteriniz, savaşın bitmiş olabileceğini, ancak yeni bir çatışmanın daha yeni başladığını ve eylemlerinin onu ilk askeri yaptığını belirtiyor.

EFSANE SERİNİN İLK OYUNUNDA NELER OLUYORDU?

Sniper Elite'te Nisan 1945 içerisinde Berlin, rakipleri olan Amerikan ve Sovyet orduları tarafından yavaş yavaş kuşatılıyor. Bu sırada Amerikan OSS tarafının bir ajanı olan Karl Fairburne, bir Alman askeri üniforması giyerek şehrin harabelerine konuşlandırılır. Karl Fairburne'un üsleri, Sovyetler Birliği'nin Alman nükleer silah programından bilgi, personel ve teknoloji elde etme çabalarını engellemekle görevlendirmiştir kendisini. Karl Fairburne'ün geçmişi hakkında, savaş başlamadan önce Berlin'de büyüdüğü, Amerika'nın savaşa girmesinden kısa bir süre sonra West Point'te okuduğu ve görev için öncelikle bölgeye aşina olduğu için seçildiği gerçeği dışında çok az bilgi ortaya çıkıyor. Şehrin coğrafyasını bilmesi sayesinde Karl Fairburne, Berlin'in savunucuları ile kolayca uyum sağlayabilir gibi görünüyor.

Şehrin içerisinde, Alman nükleer araştırmalarının ganimetlerine erişim için ona karşı çalışan Sovyet NKVD'si Karl Fairburne'e ve Berlin'deki Nazi güçlerinin kalıntılarına yardım eden Alman direnişi de dahil olmak üzere, şehirde aktif olan birkaç grup var. Üçüncü Reich içinde son derece güçlü bir figür olan tarihi Nazi yetkilisi Martin Bormann, Sovyetler Birliği'ne sığınmak için Brandenburg Kapısı'nda bir NKVD bağlantısıyla buluşmayı planladığı için Karl Fairburne'ın ilk suikast hedeflerinden biridir.

Sniper Elite V2 Remastered
Sniper Elite V2 Remastered
18,50
den başlayan fiyatlarla

Martin Bormann, tarihten gelen gerçek bir isimdir. Kendisi, gerçek hayatta başka birisi tarafından öldürülmemiştir; Sovyetler tarafından ele geçirilmek yerine intihar etmiştir. Karakterlerin geri kalanı (örneğin, Karl Fairburne'ün NKVD'nin eline düşmesini önlemek için yakalanmasına ve Berlin'den Amerika'ya kadar eşlik etmesine yardımcı olmak üzere görevlendirilen önemli bir Alman bilim adamı olan Dr. Max Lohmann gibi) istisna dışında kurgusaldır. Karl Fairburne'ün görevine izin vermekten sorumlu olan ve Berlin'e saldıran Amerikan kuvvetlerinin komutanı George S. Patton da bu istisnalardan bir tanesidir.

Sniper Elite V2 Remastered Yayınları