Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Sifu Hikayesi

Sifu Hikayesi

Kendisine özgü harika bir sanat tasarımına sahip ve oynaması gerçekten keyifli olan Sifu raflardaki yerini aldı. Şubat ayı birçok büyük AAA oyuna ev sahipliği yapsa da Sifu aralarında parlayan bir kıvılcım olarak oyuncuların beğenisini kazandı.

Her öldüğünüzde yaşlandığınız ve her yaşlandığınızda oynayışın değiştiği bu oyun kendine özgü mekaniği ile benim de beğenimi kazandı. O zaman gelin hikayesine hep beraber bakalım.

8 Yıl Önce

Oyunda ilk kontrol ettiğimiz karakter hemen bir süre sonra kötü karakter olduğunu anlayacağımız Yang oluyor. Yang ve yanındaki 4 kişi (ileride hepsi karşımıza boss olarak çıkacaklar) bir dövüş sanatları okulunu basıyorlar. Öğrencileri yendikten sonra okulun Sifu’su ile karşılaştığımızda karşılıklı bir atışma oluyor. Sifu çok şey bildiğimizi ve onu daha önceden yenmesi gerektiğini ancak geri gelerek bir hata yaptığını söylese bile Yang ondan geri çekilmesini istiyor. Aralarındaki savaşı kazanıyoruz ve Sifu ve çocuğunu öldürüyoruz. Daha sonra çocuk büyülü bir tılsım sayesinde hayata geri dönüyor ve bu tılsım aslında oyunumuzun mekaniğini oluşturuyor. Her öldüğümüzde bizi canlandıran bu tılsım bizi daha ileri bir yaşta geri getiriyor.

sifu hikayesi

Günümüz

Asıl oyunumuz burada başlıyor diyebiliriz. Artık büyümüş bir savaş sanatı ustası olarak karakterimizi görüyoruz. Amacımız ise babamızı öldüren kişilerden intikam almak. Karakterimizi aldıktan sonra yola koyuluyoruz ve bir depoya giriyoruz. Bu depoda aradığımız kişi baskında olan Fajar. İlerledikten sonra bir botanik bahçesine girip orada bitki yetiştiren Fajar ile dövüşmeye başlıyoruz.

Firecuda Gaming SSD
Firecuda Gaming SSD

2 TB'a Kadar Depolama

RGB Aydınlatma

Burada ufak bir detay karşımıza çıkıyor ve bu bütün bosslar için geçerli olacak ve oyunumuzun sonunu etkileyecek. Her bir boss savaşı kazandıktan sonra o kişinin hayatını bağışlamak veya o kişiyi öldürmek size bağlı. Ben karakterle çok hızlı bütünleşerek 8 yıllık intikam ateşi ile birlikte bossları öldürmeyi tercih ettim ve ona göre şekillenen hikayenin sonunu anlatacağım. İlk savaştan sonra bir gece kulübüne gidiyoruz ve John Wick misali içerideki herkesi bayıltıp yolumuza devam ediyoruz.

Sifu
Sifu
289,00
den başlayan fiyatlarla

Sonra ikinci bossumuz olan Sean ile karşılaşıyoruz. Bizim üstümüzdeki giysiyi hatırladığını ve kötülerin okulundan olduğumuzu söylüyor ve dövüş başlıyor. Dövüş sırasında güçlü olduğumuzu fark edip neredeyse Yang seviyesinde dövüştüğümüzü söylemesi ise gururumuzu okşamıyor değil. Sean’ı da öldürdükten sonra bir müzeye gidip orayı darma duman ediyoruz. Ancak bildiğiniz bir müze değil bu. Gerçekten çok ilginç. Zaman mekan kavramı kaymaları yaşadığınız bir müze. Burada ilerlerken sanat tasarımı o kadar içine çekiyor ki sizi en az 20 yaş yaşlanacak kadar ölüyorsunuz.

sifu hikaye

En sonunda ise sanatçı olan Kuroki’yi de öldürerek CEO olan Jinfeng’i aramaya koyuluyoruz. Jinfengin şirketini talan ederek ilerliyoruz ve şirkette bir tane bile çalışan bırakmıyoruz. En son Jinfeng cezamızı vermek adına savaşa katılıyor ancak onu da öldürerek artık Yang’a iyice yaklaşıyoruz. Yang’ın okulunu bulduktan sonra oraya artık hazır bir şekilde onu öldürmeye yola çıkıyoruz. Okula vardığımızda aslında 8 yıl önce bize yapılan gibi biz de oradaki herkesi iyi kötü demeden bayıltıp yolumuza bakıyoruz. İntikam sen nelere kadirsin...

Sifu
Sifu
289,00
den başlayan fiyatlarla

Sonunda Yang ile karşı karşıya geliyoruz. Amacının sevdiklerinin hayatlarını kurtarmak varken bundan mahrum kalmamak için olduğunu söylüyor. Sifu'nun da ona engel olması dolayısı ile onu öldürmesi gerektiğini anlatıyor ve son boss savaşımız başlıyor. Daha sonra onu 8 yıl önce babamızın öldüğü yerde öldürerek Wude Yasalarını çiğnemiş oluyoruz. Çocukluğumuza dönüp babamızın mezarının önünde yanlış yaptığımızı anlıyoruz ve tılsıma bakarak oyunu kapatıyoruz.

Sifu yayınları