Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Sid Meier's Civilization V Medeniyetleri

En İyi Sid Meier's Civilization V Medeniyetleri

Strateji türünün en iyi örneklerinden biri olan Sid Meier's Civilization V oyununda onlarca medeniyet bulunuyor. Peki, bu medeniyetlerden hangisi daha iyi?

Strateji ve yönetim oyunu denilince son yıllarda eşi benzeri görülmemiş bir deneyim sunan Civilization V, alanında rakipsiz diyebiliriz. Grafikleri ve oyunculara sunmuş olduğu seçenekler ile başyapıt olan Civilization V’te DLC ile toplamda 18 adet medeniyet bulunuyor.  Her açıdan bir klasik olan Civilization V’te ulusunuzu başlangıçtan dünya hakimiyetine kadar taşımaya çalışıyorsunuz. Peki, bu 18 adet medeniyetten hangisini seçmeniz sizin için daha iyi olacak?

Bildiğiniz gibi oyunlara herkes aynı şekilde vakit ayıramıyor. 18 medeniyetin de tadına bakanlarımız olabilir. Biz burada kısıtlı vakitte oyun oynayarak keyif almak isteyenlerin bir nevi işini kolaylaştırıyoruz diyebiliriz. Vakit demişken dillerseniz daha fazla uzatmadan en iyi Sid Meier's Civilization V medeniyetlerine geçelim.

En iyi medeniyet hangisi?

Polonya

Hayaller ülkesi Polonya, gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da özgürlüğü ile ön plana çıkıyor. Polonya, sosyal politikalar yeteneği ile oldukça esnek bir uygarlık sunuyor. Polonya’yı oyunun başında seçtiğinizde hakimet ikinci plana itiliyor. Önemli olan halkın özgürlüğünü sağlamak ve sürekli savaş çıkarmamaya özen göstermeniz gerekiyor.

Polonya için tam bir keyif uygarlığı diyebiliriz. Polonya’nın en eğlenceli yanı ise kanatlı Hussar askerleri. Bu canavara dönüşen askerler özellikle büyük çaplı savaşlarda sizlere kolaylıklar sunuyor.

En iyi özellikleri: Ücretsiz Sosyal Politikalar, Mounted Combat Bias

Grup Yeteneği: Dayanışma ve Sosyal Politikalar.

Zulu

Zulu, tamamen Impi savaşçılarıyla yollarına çıkan her şeyi mahvetme konsepti üzerine inşa ediliyor. Taktik maktik yok bam bam diye oyun oynamak isteyenler ZULU’nun hastası olacak. Devasal yapılara sahip olan ZULU medeniyeti yakın dövüş konusunda da sizi fazlasıyla tatmin edecek. Ayrıca uzun menzilde de başarılı işler ortaya koyan ZULU ordusu, tamamen barbarlardan oluşuyor. Barbar gücü sayesinde önüne çıkan her şeyi yıkıp kıran ZULU askeri kolay yoldan zafere koşmak isteyenlerin ilk tercihi olacak.

En iyi özellikleri: Birim Promosyon Odağı, Güçlü Savaş Özellikleri

Grup Yeteneği: Yakın dövüş birimleri bakım maliyetlerinde yüzde 50 daha az maliyetli. Tüm birimler bir sonraki terfilerini kazanmak için yüzde 25 daha az deneyim gerektirir.

Yunanistan

Yunanistan tartışmasız oynamak için en basit medeniyetlerden biri. Adamlar rahat bir kere tabii ki de basit olacak. Yunan olursanız nihai hedefiniz, Diplomatik zafer elde etmek için dünyanın çeşitli yerlerinde şehir devletleri kurmak olacak. Savaşma seviş mantığı ile ilerleyen Yunanistan medeniyeti ordu konusunda maalesef ki ZULU karşısında tir tir titriyor.

Ben politik adamın zekam da var allem eder kallem eder yolumu bulurum diyorsanız bu medeniyeti seçmenizde fayda var. Din ve devlet işlerini bir arada yürüterek kliseden gücünüzü de alabileceğiniz bu medeniyette temel amacanız diplomasinin tüm pisliklerini değerlendirmek olacak.

En iyi özellikleri: Şehir-Devlet İlişkileri ve Güçlü Birimler

Grup Yeteneği: Şehir Devleti Etkisi yarı yarıya azalır ve normal hızda iki katına çıkar. Yunanistan, Şehir Devleti sınırları içinde Yunan birliklerinin sırasını sonlandırması nedeniyle Şehir Devletlerinin Etkisini kaybetmeyecek ve birimler sanki dost topraklardaymış gibi iyileşir.

Kore

Kore, rakip medeniyetlerin neredeyse iki katı kadar bilim üretebiliyor. Şaşırdık mı? Tabii ki de hayır. Kore medeniyetini seçtiğinizde savaştan daha ziyade olması gerektiği gibi ilime bilime odaklanıyorsunuz. Teknolojik gelişmeler ile ülkenizi geliştirdiğiniz Kore başkentinde binalar inşa ederken ekstra bonus kazanabiliyorsunuz. Teknolojiye merakınız varsa Kore medeniyeti sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

En iyi özellikleri: Bilim ve Teknolojik gelişmeler, Başkent Binaları

Grup Yeteneği: Tüm uzmanlar için +2 Science ve Great Person döşemeleri iyileştirmeleri sunuluyor. Kore başkentinde her bilimsel bina inşa edildiğinde ekstra teknolojik gelişmeler sunuluyor.

Brezilya

Sambacıların başkenti Brezilya, başlangıçtaki orman önyargısı nedeniyle oyunculara zor bir başlangıç ​​yaptırıyor. Orta Çağ'a ulaştıklarında ve ormanlardan yararlanabildiklerinde Kültür, Altın ve Bilim alanında yükselmeler çat çat diye çorap söküğü gibi ilerliyor. 

Gelelim sambacıların altın çağlarına. Altın çağa yükseldiğinizde, turizmden tutun da ticarete kadar her şey kolaylaşıyor. Brezilya medeniyetini seçerseniz ilk başlarda zorlanabilir ancak sonrasında keyfinize bakabilirsiniz.

En iyi özellikleri: Altın Çağ, Kültür Yükselmesi, Mutluluğa Bağlı İyileştirmeler

Grup Yeteneği: Karnaval ile Turizm canlanıyor. Altın Çağ boyunca gelirler yüzde 100 artıyor. Altın Çağ boyunca Sanatçılar, Müzisyenler ve Yazarlar yüzde 50 daha hızlı artış sağlıyor.

Sid Meier's Civilization® V
Sid Meier's Civilization® V
43,61
den başlayan fiyatlarla