Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,43
den başlayan fiyatlarla
Palworld
434,35
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
772,43
den başlayan fiyatlarla
Shatterline İnceleme

Shatterline İnceleme

Savaş sırasında Ukraynalı bir stüdyonun AAA olmasa bile kesinlikle AA düzeyine yakın bir proje yayınlamasının başlı başına bir mucize olmasını geçtim, ben Batılı bir stüdyo olsam Frag Lab’dan korkardım. Çünkü oyunda ve stüdyoda inanılmaz bir emek ve potansiyel bulunuyor. 

Bu incelemede hikayesinden oynanışına kadar her şeyin üzerinden geçiyoruz ama oynaması ücretsiz olan oyunu hiçbir şey ödemeden kendiniz de deneyimleyebilirsiniz. 

8Çok İyi
  • Oynanışta çeşitlilik
  • Tekrara düşmeyen oyun deneyimi
  • Silah kalitesi ve çeşitliliği
  • Kaliteli görevler
  • Akıcı ve hızlı tempo
  • Yeterince harita çeşitliliği olmayışı
  • Bazı buglar ve teknik sıkıntılar

Shatterline Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Shatterline
Shatterline
Ücretsiz

Shatterline Hikayesi

Shatterline, Dünya’yı işgal eden uzaylıların hikayesini konu alıyor. Bu gezegenler arası güç, evreni kendi keyfine göre yeniden şekillendirmeyi hedefliyor. İşgalciler acımayı bilmiyorlar, pazarlık yapmıyorlar, sadece etraflarındaki her şeyi sindirerek onları kendi parçaları haline getiriyorlar. Frag Lab’ın esinlendiği noktaları görmek çok da zor değil. 2028'e gelirken Dünya yavaş yavaş tamamen kristale dönüşüyor ve kristale bağışıklığı olan çok az sayıda insan hayatta kalmayı başarıyor. 

Shellguard örgütünü kuran bir grup insan, bilim insanlarına uzaylıları inceleme şansı sunabilmek için büyük bir operasyona çıkıyor. Kristal yaratıklar, hayatta kalmak için her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüş insanlar ve Dünya’yı ele geçirmeleri için uzaylılarla ittifak kuran varlıklar, karşılaşacağınız düşmanlardan sadece bazıları. 

shatterline inceleme

Oynanış 

Shatterline'ın erken erişim ile başlayan ilk sezonunda, oyuncuları her hafta yavaş yavaş değişen ve gelişen yeni görevler bulunuyor. Şimdilik, giriş niteliğindeki tek oyunculu öğretici görevi, Keşif Gezileri modunu ve ilk ortak hikaye görevini gördük.

Keşif Gezileri, roguelike unsurlara sahip bir açık dünya co-op modu diyebiliriz. Bu tanım size heyecanlandırmadıysa, ne heyecanlandırır gerçekten bilemiyorum. Üç operatörden oluşan bir grubun, Elçi'nin odalarına erişmek ve Boss’u yenmek için üç rastgele yerde üç rastgele görevi tamamlaması gerekiyor. Genellikle 30-45 dakika süren turlar sırasında, tedarik konteynerlerinden rastgele silahlar ve beceriler alabiliyor ve ne kadar çok konteyner bulursanız, son savaşa o kadar hazırlıklı oluyorsunuz. 

shatterline incelemesi

Öte yandan co-op görevleri, önceden belirlenmiş yerlerde gerçekleşiyor ve sağdan soldan rastgele ganimet de bulamıyorsunuz. İlk co-op görev olan Red Lake hem oldukça ilginç bir olayı konu alıyor hem de dünyanın görsel tasarımına bakmaya doyamıyorsunuz. Bu tarz görsel değeri yüksek lokasyonların Expedition modunda da daha sık yer almasını umuyoruz. 

Shatterline multiplayer mı?

Eevet, Shatterline’ın PvP modu bulunuyor. Yani online lobiden veya arkadaşlarınızla oyuna girerek Shatterline deneyimini beraber yaşayabilirsiniz. Bu mod Call of Duty'deki PvP'ye biraz yakın, ancak daha da hızlı görünüyor. Modun içerisinde çatışmada olmadığınız tek bir an bile yok desek abartmış olmayız. İlk başta biraz şaşırtıcı ve hatta sinir bozucu gelen bu mekanik, alıştıktan sonra adrenalin ve keyif dolu gelmeye başlıyor. 

Şimdiye kadar çok oyunculu haritada pek bir çeşitlilik göremedik. Örneğin, Escort için yalnızca bir harita, Takım Savaşı ve Ele Geçirme için görünürde beş harita var. Sezonlar ilerledikçe multiplayera yeni haritalar eklenmesini bekliyoruz. 

Silahlar

Silahlara gelince, oyunda şu anda 25 farklı silah bulunuyor. Daha güçlü silahlara erişim sağlayan cephanelik seviyesi ve silah üzerinde modifikasyonlar yapmaya olanak sağlayan bireysel silah seviyesi, cephanenizi geliştirmek için göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. 
Genel olarak, iyi düşünülmüş modlar, detaylı mekanikler ve çeşitli silahların bir araya gelmesiyle Shatterline’ın oynanışı oldukça keyifli.

Grafikler

Shatterline, grafikler söz konusu olduğunda ortalama bir oyun klasmanına koyulabilir.  Bunu illa kötü bir şey olarak söylemiyoruz, hızlı tempolu bir FPS için yeterince kaliteli ve kullanışlı görsellere sahip ama oyuncunun aklını da başından almıyor. 

shatterline oynanır mı

Shatterline Oynanır mı?

Shatterline, PvP'de veya diğer oyuncularla PvE olarak oynanabilen, oynaması ücretsiz harika bir FPS olmuş. Ayrıca, PvE modunda oldukça zorlu bir görevleriyle roguelike hissini başarılı sunuyor. Oynanış üst düzey ve hızlı olsa da içerik miktarı şu anda hala çok sınırlı.

PvE modunun kesin bir hikayesi yok ve henüz PvP'deki haritalarda yeterince çeşitlilik yok. Bazı silahların ve operasyonel yeteneklerin de optimizasyon sıkıntısı olduğunu fark etmek mümkün. Oyun seçerken dikkat ettiğiniz kriterlere göre Shatterline tam bir hayal kırıklığı ya da uzun zamandır oynadığınız en heyecan verici oyun olabilir. Biz oyumuzu heyecan verici için kullanıyoruz. 

Shatterline yayınları