Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Serious Sam: The First Encounter Hikayesi

Serious Sam: The First Encounter Hikayesi

Serious Sam The First Encounter, Croteam tarafından geliştirilen ve orijinal olarak Gathering of Developers tarafından yayımlanan, ilk olarak 21 Mart 2001 tarihinde PC üzerinde piyasaya sürülen birinci şahıs tipindeki nişancı oyunudur.

Serious Sam The First Encounter orijinal olarak Croteam tarafından oyun motorları için bir teknoloji demosu olarak geliştirildi, bu nedenle bazı ülkeler ilk sürümünün bu türdeki diğer oyunların yarı fiyatından daha düşük bir fiyata satıldığını gördü. Serinin ilk oyununu, on bir ay sonra yayımlanan Serious Sam The Second Encounter adlı devam oyunu izledi.

Serious Sam HD: The First Encounter
Serious Sam HD: The First Encounter
24,00
den başlayan fiyatlarla

Serious Sam The Second Encounter, bir kere daha Croteam tarafından geliştirilen ve orijinal olarak Gathering of Developers tarafından piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı tipindeki oyundur. İlk olarak 5 Şubat 2002 tarihinde PC üzerinde yayımlandı. On bir ay önce piyasaya sürülen Serious Sam The First Encounter yapıtını izleyen ikinci bölümdür. Her iki bölüm de tek bir oyunda daha sonra birleştirildi ve Xbox platformuna taşındı. Her iki bölümün yüksek çözünürlüklü yeniden çevrimleri 2009 ve 2010 senelerinde PC üzerinde oyunculara sunuldu ve daha sonra Xbox 360, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına taşındı.

serious sam hikayesi

Serious Sam The First Encounter Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Antik çağda Dünya, evrendeki tüm yaşamı fethetmeye çalışan kötü bir dünya dışı varlık olan Mental ile teknolojik olarak gelişmiş bir insansı uzaylı ırkı olan Siriuslular arasında büyük bir çatışmaya karışmıştı. Siriuslular nihayetinde yenilseler de, daha sonra modern insanlar tarafından 21. yüzyılın şafağında keşfedilen ve insan uygarlığının diğer galaksileri keşfetmesi ve birçok yıldızlararası koloni kurması için araçlar geliştirmek için kullanılan ileri teknolojilerinin kalıntılarını bıraktılar. 

22. yüzyılda, Mental aniden yeniden ortaya çıkar ve geniş uzaylı ordusunu gezegenden gezegene yönetir ve sonunda Dünya'ya ulaşana kadar her koloniyi yok eder. Son çare olarak, insanlığın liderleri, tek bir kişiyi zamanda seçilen bir noktaya geri gönderme gücünü içeren antik bir Sirius eseri olan Zaman Kilidini kullanmaya karar verirler. Uzaylılarla savaşmadaki cesareti onu insan direnişinin yaşayan bir sembolü yapan bir asker olan Sam Ciddi Stone, Mental'in Siriuslularla savaştığı zamana geri dönmek için işe alındı ​​ve Mental'i ortadan kaldırmanın bir yolunu bulabileceği umuduyla tarihin akışını değiştirmeye gönderildi.

serious sam hikaye

Oyun açılırken Sam, NETRISCA adlı bir yapay zeka tarafından yönlendirilen Firavunlar döneminde Mısır'da belirir. Mental tarafından onu durdurmak için gönderilen uzaylı ordularıyla savaşırken Su, Toprak, Hava ve Ateşin dört unsurunu temsil eden dini ikonları toplamak için Krallar Vadisi de dahil olmak üzere çeşitli yerleri ziyaret eder. Daha sonra terk edilmiş Memphis şehrine gider ve burada Ptah Tapınağı'nda beşinci bir kalıntı olan Amon-Ra'nın ikonunu bulur. NETRISCA daha sonra ona Thebes'e gitmesini söyler, bu da Sam'in yükünü hafifletmek için cephanesinin çoğunu boşaltmak zorunda kaldığı çölde uzun ve zorlu bir yürüyüşle sonuçlanır.

Sam, Teb'de, Luksor'un kalbindeki bir dikilitaşın içine gizlenmiş ve derin uzaydan Dünya'ya bir Sirius yıldız gemisi çağıran gizli bir Sirius iletişimcisini harekete geçirmeyi başardığı bir sığınağa ulaşana kadar şehirde yol alır. Sam, yıldız gemisiyle buluşmak için Büyük Giza Piramitlerine koşar, ancak Mental'in en iyi generali ve en güçlü savaşçısı Ugh Zan III tarafından köşeye sıkıştırılır. 

Onu zayıflatmak için piramitlerin içine yerleştirilmiş Sirian teknolojisini kullanarak devi yendikten sonra, Sam kendini SSS Centerprice adlı yıldız gemisine ışınlar. Bir ankesörlü telefon bulur ve Mental'e kendisi için özel bir teslimat paketi olduğunu söyleyen bir mesaj bırakır ve Sirius'un anavatanı Sirius'a doğru bir rota ayarlar. Hikaye, Sam'in oyuncuya, oyunun hikayesinin devam edeceğini gösterdiği için uyku vakti olduğunu söyleyerek dördüncü duvarı kırması ile sona erer.

serious sam konusu

Serious Sam The Second Encounter Hikayesi

Serious Sam The Second Encounter, ilk oyunun kaldığı yerden, Sam'in SSS Centerprice ile Sirius'a seyahat etmesiyle başlar. Ne yazık ki, yıldız gemisi yanlışlıkla Croteam sandık-otobüs tarafından vurulur ve Dünya'nın yüzeyine düşer. Yıldız gemisi düşerken, Sam koordinatları okur ve tekrar Mısır'a zorunlu iniş hakkında endişelenir, ancak bunun yerine Maya çağında Orta Amerika'ya düşer, yıldız gemisi bu çarpışmada ağır hasar görür. Bununla birlikte, Siriuslular, SSS Centerprice'a bir şey olması durumunda başarısız olan, Dünya'da bir yedek yıldız gemisi bıraktığından, tüm umutlar kaybolmaz. 

Ancak bu yedek yıldız gemisi, Sam'in şu anda bulunduğu yerden ve zamandan farklı bir zaman ve yaşta bulunduğundan, hedefine ulaşmasına yardımcı olacak Sirian portallarının yerlerini ortaya çıkarmak zorunda kalacak. Bu yeni hedefle Sam, Mezoamerika'yı kasıp kavurur, ardından Mezopotamya'ya ve son olarak da yedek yıldız gemisinin bulunduğu Orta Çağ Avrupa'sına gider. Yolculuğu sırasında Sam, Mental'in iki portal koruyucusu ile savaşır Rüzgar Tanrısı Kukulkan adlı güçlü bir Maya ruhu ve Exotech Larva adlı biyomekanik bir yaratık. 

Son olarak, Kutsal Kan Katedrali'nin önünde Sam, Kutsal Kase'ye giden yolda üstesinden gelmesi gereken son engelle, Summoner Mordekai ile yüzleşir. Mordekai ve onun yumurtlayan minyonlarıyla şanlı bir savaşın ardından, Summoner sonunda sonsuza dek susturulur. Katedralde Sam, Kutsal Kase'yi avuçlarının içinde kaldırır, ardından Mental'e bir kabinde günahlarını alaycı bir şekilde itiraf eder ve bu sırada Mental'e onu almaya geldiğini söyler. Emeği geçenler sahnesi sırasında Sam, bir roket olduğu ortaya çıkan yedek yıldız gemisini harekete geçirir ve Croteam Büyük Kafalar onu neşelendirerek Sirius'a doğru uzaya geri döner. Hikaye Serious Sam 2 oyununda devam eder.

Serious Sam HD: The First Encounter Yayınları