Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Serious Sam 2 İnceleme

Serious Sam 2 İnceleme

Orta okul ve lise yıllarımızda dersi ekip arkadaşlarla birlikte oynadığımız oyunlardan biri olan Serious Sam 2 temelinde birinci ve üçüncü şahıs bakış açısına sahip aksiyon nişancı oyunudur.

Ana karakterimiz Sam lakabının aksine eğlenceli ve güler yüzlü bir kişiliği sahiptir. Oyunun adı ile ana karakterin kişiliği arasındaki bu tezat oyunun ironik yapısını sergiler. Robot bacaklara sahip roket atan ve tavuğa benzeyen canavarlardan mekanik örümceklere kadar çeşitli mahlukatla mücadele ettiğimiz Serious Sam 2 hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız okumaya devam edin!

8Çok İyi
  • Renkli ve eğlenceli grafikleri
  • Silah çeşitliliği
  • Bölüm çeşitliliği ve hikâye
  • Araç sürme mekanikleri
  • Düşman çeşitliliği ve hızlı oynanış
  • Grafikleri günümüz oyunlarına kıyasla eski kalıyor
  • Ellerinde bombalarla üstünüze koşan düşmanlar

Serious Sam 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Serious Sam 2
Serious Sam 2
105,00
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Mekanikleri

Serious Sam 2 altıpatlar, roket, lazer silahı, sniper gibi çeşitli silahlarla üstümüze dalgalar halinde saldıran düşmanları öldürdüğümüz bir oyundur. Oyunun hikayesinde ilerlemek için her bölümde üstünüze gelen canavarları öldürmeniz ve bazen bir köy dolusu küçük mavi goblinleri kurtarmanız gerekir. Hikâyede ilerledikçe yeni silahların kilidini açabilir ve düşmanları farklı cephanelerle öldürebilirsiniz.

Serious Sam 2 toplamda 21 farklı silaha sahiptir. Bu silahlar 10 farklı kategoride toplanır ve her biri farklı cephane kullanır. Örneğin oyunun başlarında alacağınız otomatik pompalı ile kırmalı tüfek aynı cephaneyi ateşler. İki silahın da kendine göre farklı avantajları vardır. Kırmalı tüfek daha fazla ani hasar verirken otomatik pompalı sürekli hasar vermek için idealdir. Silah cephanelerini bulmak için haritadaki kaynakları toplayabilir ya da düşmanları öldürerek onlardan elde edebilirsiniz. Serious Sam 2 fütüristik araçlara sahip bir oyundur. Oyunun hikayesinde ilerlerken belirli alanlarda seyahat etmek ve boss’lara karşı avantaj kazanmak için çeşitli araçları kullanmanız gerekir. Şahsen en sevdiğim araç “CH-181 Hover Bike” ismindeki hem ateş edebilen hem de yüksek hızda havada süzülen motosiklettir. Bu aracı devasa robot örümcekle savaşırken kullanabilirsiniz, bu alanda iki adet araç belirecektir. Eğer ilk aracınız patlarsa ikinci aracı bölgenin başlangıcında bulabilirsiniz.

serious sam 2 inceleme

Multiplayer Oynanış

Back 4 Blood ve türevi dört kişi girdik herkesi öldürdük oyunlarından önce Serious Sam 2 vardı. Bu oyunu arkadaşlarınızla oynamanız mümkündür. Ayrıca oyunun ayarlarını değiştirerek can puanınızı arttırabilir ya da başlangıç haritanızı seçebilirsiniz. Oyunda arkadaşlarınıza hasar verebildiğiniz için bir noktada bir birinizle savaştığınız düello deneyimi bile elde edebilirsiniz. Co-op oynanışın kötü tarafı ise araçların ve bineklerin sınırlı olmasıdır. Bu sebeple oyundaki binek lokasyonlarını bilenler diğer oyunculardan avantajlı olacaktır. Fakat endişelenmenize gerek yok çünkü arkadaşınızın aracına ateş ederek aracını patlatabilirsiniz. Böylece kimse araç kullanamaz ve tatsızlık yaşanmaz!

Oyunun Grafikleri

Serious Sam 2 dönemine göre çizgi film havasında ve yüksek kaliteli grafiklere sahiptir. Ayrıca oyunun kan ve parçalanma efektleri oyundan aldığınız tadı arttıracaktır. Unreal Engine 5 öncesi oyun dünyasında Serious Sam 2’nin grafikleri iyi kabul edilirdi.

Oyunun atmosferi de oyunun ismine tezat oluşturur. Oyunun ismi her ne kadar ciddi sıfatı içerse de oyunun atmosferi Avatar filmi ile Star Wars serisi arasında bir yerdedir. Hem doğaüstü güçler ve ırklar hem de teknolojik silahlar ve düşmanlar ile oyunun tezatlığını her yerde görebilirsiniz.

serious sam 2 oynanır mı

Serious Sam 2 Oynamaya Değer mi?

Serious Sam 2 günümüz oyunlarına göre düşük grafiklere sahip olsa da geniş oyun mekaniklerine ve etkileyici atmosfere sahiptir. Eğer dizi film izlerken düşünmenizi gerektirmeyecek bir oyun arıyorsanız Serious Sam 2 denemeye değer. Tek yapmanız gereken şey etrafınızdaki hareket eden her canlıya ateş etmektir. Sizlerden son isteğimizse küçük mavi köylü goblinleri alev silahı ile öldürmemenizdir.

Serious Sam 2 yayınları