Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Saints Row 2 Hikayesi

Saints Row 2 Hikayesi

Richard Hughes'un yatındaki patlamadan beş yıl sonra, hayatta kalan tek kişi olan oyuncu karakteri, Stilwater'ın maksimum güvenlik revirindeki komadan uyanır.

Karakter aynı zamanda kapsamlı bir plastik cerrahi geçirmiştir. Eski bir 3rd Street Saints üyesinin kardeşi Carlos Mendoza'nın (Joe Camareno) yardımıyla Stilwater'a kaçarlar ve çetenin o zamandan beri dağıldığını açıklar. 

Klasik Bir Saints Efsanesi

Üyelerin çoğu, çeteye teğmen olarak sızan ve o zamandan beri, hapisteki Saintsleri korumak için nüfuzunu kullanarak Polis Şefi olan gizli bir polis olan Troy Bradshaw (Michael Rapaport) tarafından tutuklanmıştır. Çetenin yokluğunda, eski operasyon üssü olan Saint's Row bölgesi, Stilwater için başka planları olan Ultor Corporation tarafından bir ticaret ve yerleşim alanına dönüştürülmüştür.

Saints Row 2
Saints Row 2
18,00
den başlayan fiyatlarla

Oyuncu, eski teğmenleri Johnny Gat'ı (Daniel Dae Kim) mahkemesinden kurtararak Saintsleri yeniden inşa etmeye çalışır; Carlos ve Gat'ın tanıdıkları Pierce Washington (Arif S. Kinchen) ve hızlı bir şekilde teğmenliğe terfi ettirdikleri Shaundi (Eliza Dushku) dahil olmak üzere yeni üyeler almak ve depremde yıkılan bir otelde yeni bir karargah kurmayı planlar. Sonunda, oyuncu Saintsler'in yeni lideri olarak öne çıkar, Boss lakabını kazanır ve onların yokluğunda şehri ele geçiren yeni çetelere savaş ilan eder ve teğmenlerini her biri hakkında daha fazla şey keşfetmeleri için görevlendirir

  • Shogo Akuji (Yuri Lowenthal) ve ikinci komutanı Jyunichi (Brian Tee) liderliğindeki kumar ve porno operasyonlarını yürüten bir Japon bosozoku çetesi olan Ronin - Shogo'nun babası Kazuo, uluslararası operasyonlara liderlik ediyor.
  • Sami'nin Oğulları, General (Greg Eagles) ve sağ kolu Bay Sunshine (Phil LaMarr) liderliğindeki uyuşturucu operasyonlarını yürüten Haitili bir vudu çetesi. Shaundi'nin eski sevgililerinden biri olan DJ Veteran Child (Neil Patrick Harris), yüksek rütbeli bir teğmendir.
  • Maero (Michael Dorn), kız arkadaşı Jessica (Jaime Pressly) ve Feed Dogs vokalisti Matt (Anthony Pulcini) liderliğindeki silahlı operasyonlar yürüten kanun kaçağı çete The Brotherhood.

Saints row 2 hikayesi

Her çete, Boss'un işlerine müdahale etme ve intikam alma eylemlerinden yavaş yavaş rahatsız olur. Ronin, Boss ve Gat'ı, kız arkadaşı Aisha'nın (Sy Smith) evinde pusuya düşürmeye çalışır, onları uyarmaya çalışırken onu öldürür ve Gat'ı yaralar. Gat'ı hastanedeyken hayatına kasteden bir girişimden kurtardıktan sonra Boss, intikam almak için Shogo ve Kazuo'yu ortadan kaldırmak için onunla birlikte çalışır. 

Bu arada, The Brotherhood, Carlos'u yakalayıp işkence ederek Boss'un en son silah sevkiyatını çalmasına ve Maero'yu Jessica'yı öldürmesi için kandırmasına neden olur. Saints sonunda onları bitirmek için The Brotherhood karargahına saldırır ve Maero kaçmayı başarsa da daha sonra bir yıkım derbisinde Boss tarafından öldürülür. 

Aynı zamanda, Samedi'nin Oğulları, Boss tarafından kurtarılan Shaundi'yi kaçırarak uyuşturucu anlaşmalarını çaldıkları için Saintsler'den intikam alır. Daha sonra saklandıkları yere saldırırlar ve müdahale etmelerini önlemek için Boss'a ilaç verirler, ancak yine de engellenirler ve sonunda Boss, Bay Sunshine ve General'i ortadan kaldırır.

saints row 2 hikaye

Stilwater tekrar kontrolleri altına alındığında, Saintsler kendilerini Ultor'un güce susamış CEO'su Dane Vogel (Jay Mohr) tarafından hedef olarak bulurlar. Ultor'un özel güvenlik güçlerinin saldırılarını püskürttükten sonra, Saints şirketin laboratuvarlarından birini yok ederek ve yönetim kurulunu öldürerek misilleme yapar. Ultor'un tam kontrolünü ele geçirmek için bundan yararlanan Vogel, Saintslerle kişisel olarak anlaşmaya karar verir, ancak bunu yapmadan önce, bir basın toplantısında kendilerini onlar tarafından hedef olarak bulur. Ultor Binasına geri kaçan Vogel, ofisine giden yolda savaşan ve onu öldüren Boss tarafından takip edilir. Daha sonra Saints, Stilwater'ı tartışmasız yönetmeye geri dönerler.

saints row 2 oyun hikayesi

Oyun sırasında herhangi bir noktada; Boss, Troy ile Saints lideri Julius Little (Keith David) arasındaki karakoldaki telefon konuşmalarını dinleyebilir; bu, eski kişinin Julius'tan çeteyi dağıtmasını ve oyuncuyla konuşmasını istediğini ortaya çıkarır. Bunun yerine Julius, emekli olmadan önce Hughes'un yatını yok ederek onları öldürmeye çalışmıştır. Ultor için çalışmak üzere çeteden ayrılan eski Saints teğmen Dex Jackson ile bulgularını tartışmak için bir toplantıya giderken, Boss bunun yerine Julius'u bulur ve ikisi Dex'in onları öldürülmek üzere bir tuzağa düşürdüğünü fark eder. Ultor'un güvenlik güçleri tarafından yapılan bir saldırıdan kurtulduktan sonra, Boss ve Julius, Saintslerin ne hale geldiğini ve Boss, Julius'u intikam almak için idam etmeden önce neden oyuncuyu öldürmeye çalıştığını tartışır.

Saints Row 2 Yayınları