Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Rust İncelemesi

Rust İncelemesi

Rust, sizi kaosun ortasına çırılçıplak bir halde (gerçek anlamıyla) bırakan ilginç bir hayatta kalma oyunu. Oyuna bir sahilde başlıyorsunuz ve elinizde sadece bir taş ve meşale var. Gerisi sizin hayatta kalma iç güdülerinize ve insanlarla anlaşma becelerinize kalmış.
6Ortalama
  • Harika sandbox mekanikleri
  • Büyük bir açık dünya
  • Üst seviye eşya çeşitliliği ve craft sistemi
  • Uygun fiyat
  • Çocuklar için uygunsuz içerik
  • Belli bir süreden sonra tekrar edici hal alması
  • 'Kanser' oyuncular tarafından esir alınabilmek can sıkabiliyor

AÇIK DÜNYA VE SANDBOX

Normal boyutta bir server’da ortalama 250 oyuncu bulunuyor. Epey bir fazla gelebilir ama dünyası da bu boyutla orantılı elbette. Oyuna başladıktan sonra apar topar temel materyalleri elde edip kafanızı sokabileceğiniz bir çatı yapma telaşına giriyorsunuz. Malum, dünya tehlikeli. Sığınma önemli. Sonrasında ise çeşitli silahlar, tuzaklar, patlayıcılar yaparak diğer oyunculara pata küte saldırabiliyorsunuz.

HAYATTA KALMA MEKANİKLERİ

Yararlı Bilgi
Oyuna başladığınız gibi hızlıca bir tahta mızrak yapmayı unutmayın.

Oyun ilk başta asıl amacınızın diğer oyuncuları alt etmek olduğunu size hissettirse de daha büyük düşmanlarınız mevcut: Açlık ve susuzluk. Bunları, tüm bu kaosun içinde dengede tutmak asıl mesele.

Adanın etrafında hiçbir şey yapmadan dolanan ve açlıktan ölen onlarca oyuncuya rastlayabilirsiniz. Onlar da sizler gibi bu kaosun içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken açlıklarını unutan kurbanlardan.

Bazen başka insanlarla işbirliği yapmak size her ne kadar mantıklı gelse de, başkaları için bu durum söz konusu olmayabiliyor. O yüzden birisinden yemek dilenirken adımlarınıza dikkat edin ve tekrar düşünün. Açlıkla başa çıkmanın bir diğer yolu ise hayvan avlamak. Ancak bu da riskli. Çoğu zaman avlanan yine siz olabiliyorsunuz.

OYUNCULAR TARAFINDAN AVLANMAK

Açlığınızı ve susuzluğunuzu kontrol edip, gerekli tüm materyalleri bulup evinizi inşaa etmeye tam başlayacakken, başka bir oyuncu arkanızdan kafanıza sıkabilir ve tüm ilerlemeniz boşa çıkabilir. Kısacası sıfırdan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Ve bunun olasılık değil, bir gerçeklik olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bununla çok karşılaşacaksınız.

Yani işin özü, bu dünyada tek avcı ve avlananlar hayvanlar değil. Sizin gibi insanlar da bazen av bazen ise avcı olabilmekte.

Tabii ki her oyuncu bu şekilde değil. Oyunun kitlesi çok çeşitli. Gerçek küçük çocuklardan tutun küçük çocuk gibi davranan yetişkinine kadar her türden oyuncu mevcut. Bazı oyuncular çok 'kanser' olabilmekte ama bunlar için yapılacak en iyi şey görmezden gelmek. Günün sonunda bu, Rust’ı oynanmaya değer kılan özelliklerden birisi.

SON SÖZ

Genelde insanlar sizi ilk görüşte öldürmeye çalışacak olsa da, onları bu yoldan geri çevirmeye ikna etmek çok eğlenceli bir hal alabiliyor. Olasılık çok düşük de olsa, oyundan gerçek bir dost edinip diğer oyuncuları beraber avlayabilirsiniz.

Oyun size sınırsız olanak tanıyor ve bu olanakları nasıl kullanacağınız sizin elinizde. Bu dünyanın gerçek dünyadan bile daha acımasız olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. O yüzden olabildiğince hızlı bir şekilde materyallerinizi toplayıp harekete geçmeniz gerekiyor.

Rust
Rust
127,00
den başlayan fiyatlarla

Rust genel hatlarıyla çok zorlu bir oyun. Ama bir o kadar da merak uyandırıcı bir oyun. Dünyasında keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce gizemli şey mevcut. Arkadaşlarınızla beraber birbirinizin arkasını kollayarak bu macerada yer almanızı hepinize tavsiye ederiz.

İyi oyunlar.

Rust Yayınları