Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
RONIN: Two Souls İnceleme

RONIN: Two Souls İnceleme

Bugün sizi çok uzak diyarlara hem teknolojinin başkenti olan hem de göz alıcı güzelliklerin bolca vücut bulduğu uzak doğu ülkesi Japonya’ya götürüyoruz. Kendine has özellikleri, gelenekleri ve de tuhaf alışkanlıkları ile öne çıkan Japonya toprakları, oyun dünyasında da birçok yapıma ev sahipliği yapmıştır, yapmaya da devam edecektir.

18 Şubat 2021 tarihinde M11 Studios tarafından oyuncu evrenine dahil edilen aksiyonu macerası bol olan aynı anda da rol yapma öğelerini güzel bir şekilde harmanlayan Ronin: Two Souls incelemesi başlıyor. Yerlerinizi alın.

6Ortalama
  • Tatmin edici görsellik
  • Çok uygun fiyat
  • Seçimleriniz gerçekten oynanışı etkiliyor.
  • Kombat sistemi daha iyi olabilirdi.
  • Hikayenin bölümler halinde olması herkese hitap etmeyebilir.

Oyunun Hikayesi

Kahramanımız, Japon kültürünün en önemli unsurlarından biri olan Samuray kültürü içinde doğmuş ve büyük ustalardan aldığı eğitimlerle iyi bir Samuraya dönüşmüş olan Kenji.

Kenji’nin istemeyerek de olsa dahil olduğu olaylar neticesinde yaşadığı büyük, renkli ve keyifli macerayı anlatıyor Ronin: Two Souls’un hikayesi.

ronin two souls

Detaylar

Öncelike söylemeliyiz ki; RONIN: Two Souls, yetenekli Türk mühendislerinin elinden çıkmış tamamen Türkçe dil desteğine sahip (Dublaj da dahil) bir yapım.

Yıllardır oyun dünyası ile içli dışlı olan oyun severler olarak Türk yapımı ve başarılı yapımları oyun kütüphanelerinde görmek bizi epey heyecanlandırıyor diyebiliriz.

Hal böyle olunca, bu değerli yapımları objektif olarak inceleyip, artılarıyla eksileri ile oyuncu dostlarımıza anlatmak da bize düşüyor. Hadi detaylara geçelim.

Ronin: Two Souls’un yaptığı en iyi şey ise oyun içinde yaptığınız seçimlerin sonuçları gerçekten bir şeyleri etkiliyor ve değiştiriyor. Yani mekanik kesinlikle laf olsun diye konulmamış. Karar vermeniz gerektiren bir kayda tekrar döndüğünüzde farklı bir seçim yaparsanız oyun içi serüveninizin bambaşka yerlere gittiğini kendi gözünüzle görebilirsiniz. Kısacası, sözde değil özde seçim şansı sunuyor size Ronin: Two Souls.

ronin two souls

Seçim sonuç dengesindeki bir diğer önemli unsur ise karşılaştığınız karakterlerle olan diyaloglarda dikkatli davranmanız gerektiğidir. Karşınızdaki karakterin dost mu düşman mı olacağı yine sizin seçimlerinize göre şekillenecek. Bir Külhanbeyli edası ile sorunlarınızı çözebileceğiniz gibi bam güm dalarak da işinizi gördürebilirsiniz.

Mekanikler

Bir RPG oyununda olması gereken bütün mekanikler Ronin: Two Souls’da da mevcut. Açlık, susuzluk dengesi, NPC'ler ile gerçekleştirdiğiniz diyaloglar, kombat sistemi ve diğer tüm mekanikler birbiriyle entegre ve oldukça gerçekçi bir şekilde yapıma eklenmiş.

RONIN: Two Souls
RONIN: Two Souls
20,00
den başlayan fiyatlarla

Kombat sistemine biraz daha açıklamamız gerekirse oyundaki mücadeleler düello şeklinde gerçekleşiyor. Farenizin sağ ve sol tuşlarını kullanarak rakiplerinizi kolayca alaşağı edebilirsiniz. Tabii ki refleksleriniz ve de zamanlama oldukça önemli.

Grafikler ve Seslendirme

Yapım görsel olarak çok güzel gözüküyor. Gerek atmosferi gerek ise de çevre, birbirine uyumlu ve de yaşayan bir dünya izlenimi bırakabiliyor oyuncuda. Samuray temalı en popüler oyunların başında gelen Ghost of Tsushima’ya benzer esintiler oyunda bolca görülmekte.

ronin two souls

Seslendirmeler de oldukça başarılı. Tamamen Türkçe dil desteğiyle çıkış yapmış olan Ronin: Two Souls’da Türkçe seslendirme de mevcut. Gerek seslendirme sanatçı seçimi gerekse kullanılan teknoloji sayesinde dublaj yerli yerinde ve karakterlere 'cuk' oturuyor.

Karar

Dolu dolu ve büyük açık dünyası, oyuncuyu yormayan dövüş mekanikleri ve de çoğu büyük oyunda bile Türkçe altyazı göremezken kaliteli bir dublaj seçeneği sunması ile illa alınası ve de oynanası bir yapım haline geliyor Ronin: Two Souls. Mutlaka deneyim etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İyi oyunlar.

RONIN: Two Souls Yayınları