Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Rocket League İnceleme

Rocket League İnceleme

Oyuncu evreninde futbol oldukça popülerdir. Ben oyuncuyum diyen herkesin kişisel bilgisayarlarında veya konsollarında futbol oyunu mutlaka vardır. Şu an bulunmasa bile en kötü ihtimalle oyunculuğu boyunca en az birkaç dönem bu türde oyunlar oynamıştır her oyuncu.

Bir diğer “casual” yani her oyuncunun deneyim ettiği tür de araba yarışlarıdır. NFS ve Forza serileri geçmişten günümüze popülerliğini hiç kaybetmemiş yarış oyunlarıdır. 

Peki bu iki popüler oyun türünü tek bir oyunda buluşturup bir de çevrimiçi deneyim eklersek nasıl olur? Bu sorunun cevabı da içeriğimizde gizli. 

7 Temmuz 2015’te Psyonix geliştiriciliğinde ve yayıncılığında oyuncuların beğenisine sunulan arabalı futbol oyunu Rocket League inceleme başlıyor. 

8Çok İyi
  • Araç tasarımları çok iyi
  • Adrenalin ve heyecan dolu atmosfer
  • Tamamen ücretsiz bir deneyim
  • Kamera açıları sorunlu
  • Araç çeşitliliği artırılabilir

Genel Hatlar Ve Detaylar

Yapımın çevrimiçi bir deneyimle birlikte geldiğini söylemiştik. Ama yalnız okurlarımız da üzülmesin. Bir takımda en fazla 4 kişi mücadele ettiğimiz yapımı tek başımıza da oynayabiliyoruz. Tabii ki en eğlenceli tecrübe arkadaşlarınızla ya da rastgele oyuncularla gerçekleştirdikleriniz olacaktır. Bunun da altını çizelim. 

Oyunda amacımız oldukça basit. Bildiğiniz futbol oyunu. Karşılıklı iki takım birbirine gol atmaya çalışıyor. Tek fark golleri atanlar insanlar değil arkasına roket takılmış arabalar. 

Rocket league co op arcade yarış oyunu

Cross-Platform Desteği
Yapımın bir diğer artısı da cross-platform desteğidir. Farklı platformların aynı anda oyunu deneyim etmesine olanak sağlamaktadır.

Sahanın ortasında kocaman bir futbol topu ve peşinden koşan 8 adet araba. Kulağa tuhaf geliyor biliyoruz yine de çok eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

Yapımdaki araçlar havadaki topa müdahale edebilmek için zıplama mekaniği ile donatılmıştır. Ayrıca saha içinde daha hızlı hareket edebilmek için belirli noktalara yerleştirilmiş hız artışı sağlayan “turbo” noktaları da vardır. Bu noktaları kullanarak büyük bir hız artışı sağlayıp rakibe çarparak onu toplu alandan uzaklaştırmayı başarabilirsiniz.

Sürekli güncelleme yayınlayarak oyuncuların yapıma olan ilgisini canlı tutma hedefinden asla vazgeçmeyen yapımcı, ilk güncellemesini 2016, Aralık ayında çıkarmıştır. Bu güncelleme ile oyuna oyuncular tarafından oluşturulabilen özel antrenman mekaniği eklenmiştir. 

Bir diğer güncelleme ile de topun boyutunu değiştirme, azalan artan hız ve yer çekimi değer değişiklikleri oyuna kazandırılmıştır.

Rocket League®
Rocket League®
Ücretsiz

Daha sonra da mücadelenizi gerçekleştirdiğiniz arenanın zeminini buzla kaplayan ve de devasal futbol topunu hokey diskine dönüştüren bir güncelleme geldi. Buz hokeyi sevenlere duyurulur.  

Rocket league oyun inceleme arcade yarış oyunu

Görsellik

Renkli ve canlı bir dünya, kaliteli ışıklandırma efektleri ve de göze çok hoş gözüken tasarımlara sahip araçlarıyla Rocket League, görsel açıdan da oyuncuyu tatmin etmeyi başarıyor. 

Karar

Hem futbolu hem de arabaları seviyorsanız bu oyunu deneyim etmemeniz için hiçbir neden göremiyoruz. Yapımın vaad ettiği ve de gerçekleştirdiği aksiyon ve eğlenceyi de hesaba katarsak mutlaka oynanması gereken bir oyundur dememizde de bir sakınca yoktur diye düşünüyoruz.

Rocket League® Yayınları