Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil Village İnceleme

Resident Evil Village İnceleme

Resident Evil serisinin sekizinci oyunu olan Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde oyuncu kütüphanelerimize eklendi. Markanın büyük hayranları olarak bu özel yapımı sizinle beraber inceliyoruz.

Resident Evil Village Hikayesi

Kahramanımız Ethan ve eşi Mia, Baker Çiftliğinde yaşadıkları korkunç deneyimin ardından uzak Avrupa’da ufak bir kasabaya yerleşirler. Yeni bir hayata başlasalar da Mia hala psikolojik sorunlarla baş etmektedir. Rose isimli bir kızları olur bu çiftin. 

Bir akşam sıkça yaşanan türden bir kavga esnasında evde saldırıya uğrarlar. Bir grup asker eve dalar ve Mia’yı tabiri caizse delik deşik edip öldürürler. Ne olduğunu anlamaya çalışan Ethan’ın, ekibin başındaki kişinin Chris Redfield olduğunu öğrenmesi ile şaşkınlığı iyice artar. Chris; Mia’yı öldürmüş, Rose’u kaçırmış ve Ethanı da bayıltarak alıkoymuştur.

Bir süre sonra Ethan, kaza yapmış bir aracın içinde uyanır. Hiç bilmediği bir köyde eşinin ve kendisinin başına gelenleri çözmek ve kayıp kızını bulmak amacıyla uzun ve tehlikeli bir maceraya atılır.

8Çok İyi
  • Görsel bir şölen
  • Farklı ve muazzam hikaye
  • Hiç düşmeyen tempo ve sınırsız aksiyon
  • Hantal bir oynanış
  • Ufak tefek kaplama sorunları

Detaylar

Resident Evil Village, birinci şahıs bakış açısından deneyim edilen bir hayatta kalma, korku oyunudur. Eski yapımlardakine benzer bir envanter sistemi bulunmaktadır. Silahlarımızı ve itemlerimizi kendi istediğimiz şekilde özelleştirme şansına sahibiz bu envanter aracılığıyla.  

Ayrıca oyunda bir de craft sistemi bulunmaktadır. Etraftan bulduğumuz hurda parçaları, kimyasallar vb. araçları birleştirip yeni itemler elde edebiliyoruz.

Resident evil serisi

Yapımda rakip olarak klasik 2 tür belirlenmiştir. Bunlar kurt adamlar ve vampirlerdir. Bunların dışında kanatlı yarasa benzeri yaratıklar, ürkünç hizmetçiler ve envai çeşitte düşman tasarımı oyuna eklenmiş. 

Resident Evil Village
Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla

Düşmanları öldürerek ilerlediğimiz yapımda serinin eski yapımlarındaki kadar olmasa da farklı türde bulmacalar oynanışa dahil edilmiş. Kızımızı arama maceramızda ilerleyebilmemiz için gizli nesneleri bulup bu nesnelerle yolumuza çıkan kapılara uygun anahtarlar üretmek durumundayız. 

Silahları ve mermileri sağdan soldan temin edebileceğimiz gibi Duke isimli hafif kilolu bir arkadaştan da alabiliyoruz. Ayrıca bu arkadaş, çeşitli tarifler üreterek düşmanlarımıza karşı daha sağlam bir bünye edinmemizi de sağlıyor.

resident evil serisi

Görsellik Ve Seslendirmeler

Yukarıda değindiğimiz gibi yapım Avrupa'da bir kasabada geçiyor. Kasabadaki yapılar ve karlı hava şartı çok iyi resmedilmiş. Yapımın henüz başında işte yeni nesil oyunu böyle olur diyeceksiniz. Kaplamalar, ışıklandırmalar, gölgelendirmeler hepsi muazzam görünüyor. 

Ana karakterimiz Ethan’ın ve tüm kötü karakterlerin seslendirmeleri de özenle yapılmış.Yapımda karşınıza bir kere çıkan bir NPC’nin bile hem görselliği hem de seslendirmesi konusunda oldukça tatmin edici bir iş sonuç ortaya konmuş.

resident evil village sistem gereksinimleri

Karar

Seriyi eski ihtişamlı günlerine döndürmek isteyen CAPCOM oyun şirketi oldukça başarılı olmuş gibi gözüküyor. Eski yeni tüm Resident Evil severlerin Village’yi deneyim etmesini şiddetle öneriyoruz. 

Resident Evil Village Yayınları