Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil 7: Biohazard Hikayesi

Resident Evil 7: Biohazard Hikayesi

Resident Evil serisini eski ihtişamlı günlerine ve köklerine geri döndüren yapım. Korku dolu atmosferiyle, dinamizmiyle ve mekanikleriyle oyuncuyu her anlamda harekete geçiren bir oyun.

22 Mart 1996 yılında oyuncularla buluşan ilk Resident Evil oyunu büyük ses getirmiş ve milyonlarca oyunucuyu kendine hayran bırakarak bu sektörde ben de varım demiştir. Ardından gelen ikinci oyun Resident Evil 2 Platinum ve daha sonrasında yapımı tamamlanan Resident Evil 3 Nemesis’ten sonra  serinin hayran kitlesi hatırı sayılır bir düzeye erişmiştir ama bu durum yapımcılarını yeterince memnun etmemiş ve dördüncü oyunla köklü bir değişime gitmişlerdir. Bu son oyun eski oyunlardan daha çok ilgi görse de serinin niş ama kaliteli hayranlarını çok memnun etmemiştir. Serinin tekrar köklerine ve eski ihtişamına kavuştuğu oyundur Resident Evil 7: Biohazard.

HİKAYESİ

Oyunumuzun ana karakteri Ethan Winters, 2017 yılının haziran ayında kendini Louisiana'da terk edilmiş bir kasabada bulur. 2014 yılından beri kayıp olan ve öldüğü düşünülen karısı Mia’dan bir video mesaj almıştır.

Videodaki mesajda Mia, Ethan’dan kendini bulup kurtarmasını istemektedir. 3 yıldır karısından haber alamayan ve artık ölümünü kabullenmiş olan Ethan, bu mesajı alır almaz bir umut deyip yollara düşerek kaybettiği eşinin peşinden gider.

 

Ethan eski ve kasvetli bir çiftlik evinin bodrumunda Mia’yı hapsedilmiş olarak bulur ve onu ordan kurtarır. Kahramanımız Mia ile birlikte tam çiftlikten ayrılacakken Mia ani bir ruhsal değişimle dengesizleşir ve Ethan’a saldırır. Kendini müdafa ederken istemsizce Mia’yı öldürdüğünü düşünür. O sırada yakınlarda bir telefon çalar. Telefondaki ses adının Zoe olduğunu ve Ethan’a yardım edeceğini söyler. Bu sırada tekrar canlanan Mia, Ethan’ a saldırır ve elektrikli testere ile kolunu keser. Bu yaşanan arbedede çiftliğin sahibi Baker ailesinin reisi Jack ortaya çıkar ve Ethan’ bayıltır. Uyandığında Ethan bir yemek masasında Jack, eşi Margaret, oğlu Lucas ve tekerlekli sandalyeli tuhaf bir kadınla  kendini otururken bulur. Ethan birçok kez kaçmaya çalışsa da her seferinde Jack tarafından takip edilir ve Jack bir şekilde ne kadar zarar görse de ölmemektedir. Bu kovalamacalarda Ethan bodrum katında çamurlar kaplı yaratıkları da keşfeder. [euo_info_card iconType="left" size="md" title="Oyunun Size Söylemedikleri" align="left"]Bir 'şeyden' kaçarken geçtiğiniz kapıları kapatırsanız, düşmanlarınız sizi yakalayamaz.[/euo_info_card]

 

Zoe Jack’in kızı olduğunu ve tüm ailesinin Mia ile birlikte enfekte olduğunu ama özel bir serum karışımıyla iyileşebileceklerini söyler.

Ethan serumun peşindeyken çiftlik halkının bireyleriyle sürekli karşı karşıya gelir ve hepsini bir şekilde alt eder. İki serumu da uzun uğraşlar sonucu elde eden Ethan çok büyük ve mutasyona uğramış bir yaratıkla savaşırken  serumlardan birini kullanır. 

Ethan’ın elinde bir adet serum kalmıştır ve bir seçim yapmak zorundadır. Ya Mia’yı ya da Zoe’yi kurtaracaktır ve  bu seçim tabii ki oyuncuya bırakılmıştır. 

Yaptığınız seçime göre hikaye oyunu farklı açılardan  deneyim etmenize olanak sağlamak amacıyla dallanıp budaklanarak devam etmektedir.

Eski Resident Evil  atmosferini doya doya yaşayabileceğiniz bu oyunda tempo hiç düşmeyecek  kasvetli ve korkutucu mekanlarda girdiğiniz mücadeleler sonucunda  “işte korku oyunu budur” diyeceksiniz.

İyi oyunlar dileriz!

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard
89,00
den başlayan fiyatlarla