Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,19
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,40
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
788,03
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil 4 Remake İnceleme

Resident Evil 4 Remake İnceleme

Resident Evil 4, tarihte bir dönüm noktası niteliği taşıyan video oyunlarının başında geliyor. Oyun, üçüncü şahıs nişancılığının, çeşitli set parçalarının ve kusursuz ilerleme hızının gerilimini mükemmel bir şekilde dengeliyor. Bu, onu tüm zamanların en unutulmaz oyunlarından biri yapıyor.

Daha da büyüleyici olanı, oyun ortamlarının evrimi ve dönüşümüdür. Serideki önceki yeniden yapımlar önceden oluşturulmuş arka plana sahip oyunlara dayansa da (RE4 her zaman tamamen 3D idi), bu yeniden yapım diğerlerinden farklı. Bu nedenle, ekibin tanıdık sahneleri dengelerken tamamen yeni bir şey yaratması gerekiyordu. Bu amaçlarına ulaştıklarını söylemek de mümkün.

8Çok İyi
  • Üçüncü şahıs atışlarının gerilimini mükemmel bir şekilde dengeliyor
  • Geliştirilmiş grafikler, tabii ki
  • Kusursuz hız
  • Oyun ortamlarının evrimi ve dönüşümü
  • Orijinal oyunda yaşadığımız heyecanı vermiyor

Ortamlar orijinal oyunun özünü korusa da seviye düzenleri ve dünya yapısı önemli ölçüde değişmiş. Resident Evil 4 artık sorunsuz bir merkez tabanlı oyun deneyimi işlevi görüyor. İkonik gölü de içeren orijinal köy, ekranlar olmadan yürüyerek veya tekneyle keşfedilebilir. Tüm alan genişletilmiş ve rafine edilmiş. Hala orijinal vizyon gibi hissettiriyor ama keşfedilecek pek çok yeni alan sunuyor. Bu yeni alanların çoğu, daha büyük ve daha ayrıntılı iç düzenlerin yanı sıra ürkütücü, perili bir atmosfer yaratan güzel dolaylı aydınlatmaya sahip.

Resident Evil 4 Remake Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Resident Evil 4
Resident Evil 4
826,99
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Hikayesi

Resident Evil 4, Racoon şehir olayından sağ kurtulduktan sonra herkesin en sevdiği dağınık saçlı kahraman Leon Kennedy'nin hikayesidir. O artık hükümet için tam teşekküllü bir ajan ve İspanya kırsalındaki başkanın kızını kurtarmakla görevlendiriliyor. En son görüldüğü köye vardığında köyün Los Iluminados üyeleriyle dolup taştığını görüyor. Bu düşmanca insanlara uğursuz bir parazit bulaşmıştır ve Leon'dan kurtulmaya kararlıdırlar. Ayrıca Ashley'i kötü planlarını ilerletmek için bir araç olarak kullanmayı planlıyorlar.

Oynanış

Yeniden yapımın aynı seçeneklere sahip olduğunu, ancak biraz daha fazla olduğunun altını çizmemiz lazım. Örneğin Remake, nişan alırken ve atış yaparken hareket etmeye devam etmenize olanak sağlıyor. Bu, atışların ve ilerleme hızına göre hareket etmenin önemi düşünüldüğünde önemli bir konudur. Ancak denge, düşmanları daha da saldırgan hale getirmek için değiştirilmiş. Kendinizi binalara girip çıkarken, merdivenlerden atlarken ve düşmanları yere sererken bulmak artık her zamankinden daha kolay. Ortam artık güzel bir şekilde aydınlatılıyor ve motorun gücünü gösteriyor. Artık şüphelenmeyen düşmanların arkasına saklanmak ve onları dışarı çıkarmak için çömelebilen Leon'a yeni numaralar sunuluyor.

resident evil 4 remake oynanır mı

Resident Evil 4 gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir. Bununla birlikte, zaman zaman son derece dengesiz olduğunu söylemeden geçemeyiz. Yeniden yapılanma, bu sivri uçları ve çıkıntılı kenarları kaldırmak için modernize edilmiş gibi hissettiriyor. Baştan sona orijinalinden daha basit bir deneyim. Orijinal, araziye çıkmıyor veya çılgın tek seferliklere sahip değil. Bunun yerine, sizi yeterince şaşırtmadan orijinalin tüm şaşırtıcı yönlerini yeniden yaratır.

Oyunda Kaç Bölüm Bulunuyor?

Resident Evil 4 Remake's 16 bölüm bulunuyor. 

Orijinali oynamadan RE4 Remake oynanır mı?

Oynanır. Henüz Resident Evil 4 oynamamış olanlar için bu yeniden yapım, harika bir üçüncü şahıs nişancı deneyimi yaşamalarına ve tüm bu yaygaranın ne hakkında olduğunu merak etmelerine olanak tanıyacak.

resident evil 4 remake inceleme

Resident Evil 4 Remake oynamaya değer mi?

Bu yeniden yapım hakkında net bir karara varmak açıkçası zor. Capcom'un oyunu yeniden yaratmak için elinden gelen her şeyi yaptığına inanıyorum, ancak orijinaliyle aynı etkiyi yaratmadı. Yeniden yapılanma, oyunu mekanik açıdan güncelleştirirken, türü yeniden icat etmiyor. 

Resident Evil 4 yayınları