Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2 Hikayesi

Red Dead Redemption 2 Hikayesi

Red Dead Redemption 2'nin hikayesi oynayan herkesi sular seller gibi ağlatan türden. Oyun 1899 yılının kurgusal kırsal Amerika’sında geçiyor. Oyundaki tüm çevre öylesine gerçekçi detaylar ile donatılmış ki oyunun atmosferinin adeta içindeymiş gibi deneyimliyorsunuz hikayeyi.

Dutch liderliğindeki Van der Linde çetesi Blackwater kasabasındaki soygun girişimlerinde başarısız olur. Olay sonrası kaçan çete üyeleri kış mevsiminin zorlu hava koşullarında terk edilmiş bir madene sığınır. Lider Dutch, buranın kamp alanına dönüştürülmesini isteyerek birkaç gün konaklayabileceklerini söyler.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
254,12
den başlayan fiyatlarla

ÇORAK TOPRAKLARDA BİR WESTERN HİKAYESİ

Artık Western’in kanunsuz yaşam tarzının sona yaklaştığını fark eden Dutch’ın isteği; yapacakları son büyük soygunla kendisinin ve çete üyelerinin hayatlarının geri kalanında rahat bir yaşam sürmesidir.

Bilgi
Red Dead Redemption 2 hikayesi, birinci oyunun öncesinde gelişen olayları anlatmaktadır.

Çete üyeleri kamp alanının etrafını keşfetmek için harekete geçerken aynı zamanda başarısız soygundan sonra eksik çete üyelerinin de izini sürmeye başlar. Keşif sonrası buldukları bir kulübenin çevresinde O’Driscoll çetesinin olduğunu fark ederler ve girdikleri çatışmada çetenin üyelerini öldürürler. Çete, kulübede rehin alınan Sadie Adler ismindeki kadını kurtarıp O’Driscoll'un tren soygunuyla ilgili planlarını ele geçirir. Çete tren soygununu başarıyla gerçekleştirir. Ancak trenin sahibi zengin iş insanı Leviticus Cornwall soygundan sonra soyguncu Van Der Linde çetesinin peşine düşmesi için The Pinkerton casuslarını tutar.

red dead redemption 2 hikayesi

Sürekli hareket halinde olan çete Valentine bölgesinde eski üyelerden Micah Bell ve Sean’ı kurtarır. Çetenin önemli üyelerinden Arthur bir süre çetenin ihtiyaçlarını karşılamak için işler yapar. Çete daha sonra bulundukları bölgenin bankasını soymaya çalışır ancak başarısız olur.

Çetenin yeni durağı güneydeki Rhodes kasabası olur. Dutch, iki aileyi birbirine düşürerek soygun yapmayı planlar. Çete Jack'in Angelo Bronte adlı suç liderinin elinde olduğunu öğrenir. Bronte ile yaptıkları anlaşmayla Jack'i kurtarırlar. Bronte'nin soygun planıyla çete tuzağa düşürülür. Dutch, Bronte’yi yakalayıp nehirde boğarak öldürür.

rdr 2 hikayesi

Çete yeni planlarında Saint Denis’te bir banka soymaya çalışır. Ancak arkalarındaki The Pinkerton casusları çeteyi yakalayarak Hosea’yı ve Lenny’yi öldürür, John tutuklanır. Çetede hayatta kalan Dutch, Arthur, Bill, Javier ve Micah Guarma adasına kaçar. Burada yerel halk üzerinde hakimiyeti olan Fusar ismindeki suçluyu öldüren çete üyeleri adadan ayrılır.

Geri döndüklerinde The Pinkerton casuslarının saldırısına uğrayan çete kuzeye kaçmak zorunda kalır. Çetenin üyelerinden Arthur verem hastalığına yakalandığını öğrenir. Arthur hastalığı daha önce çete için borç toplamaya çalıştığı çiftçiden kapmıştır. Diğer üyeler lider Dutch’ın planlarından sıkılarak çeteden ayrılmaya başlar.

Red Dead Redemption Hikayesi

Yakında öleceğini bilen Arthur ömrünün geriye kalan bölümünde önce eski hatalarını telafi etmeye çalışır. Arthur Dutch'ın sağ kolu çete üyesi Micah'ın The Pinkerton casuslarına bilgi sızdıran köstebek olduğunu öğrenir. Arthur Micah’ın köstebek olduğunu Dutch’a söyler ancak Dutch inanıp inanmak arasında kalır. John, Arthur’a Dutch’ın kendisini ölüme terk ettiğini söyler. The Pinkerton’un hala peşinde olduğu kalan üyeler artık farklı yerlere kaçmış ve Van der Linde çetesi tamamen dağılmıştır. Arthur ve John bir mağaraya sığınır.

The Pinkerton Agency baskın yapınca Arthur, John'un yeni bir hayata başlamasına ikna ederek kaçmasına yardımcı olur. Arthur, bu sırada Micah’ın tuzağına düşer. İkili ölümüne bir dövüşe tutuşur. Ancak Arthur hastalığından dolayı gücünü toplayamaz, adım adım ölüme yaklaşır. İkisinin farklı yerlere savrulduğu sırada Arthur silaha uzanmayı başarır. Silahı eline alacağı sırada Dutch bir anda belirerek silahın üstüne basar. Arthur son nefesiyle Dutch’a köstebeğin Micah olduğunu anlatmaya çalışır. Dutch sadece arkasını dönerek uzaklaşır. Micah, Dutch'ın geldiği sırada kaçmıştır. Arthur tek başına kaldığında son nefeslerini verdiğini fark ederek uçurumun kenarına sürünür. Son sahnede gün doğumuna karşı son nefesini verir.

Red Dead Redemption 2 Yayınları