Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Rakuen İnceleme

Rakuen İnceleme

Bol şatafatlı, çok kavgalı, süper efektlerin havada uçuştuğu yapımlar bizi heyecanlandırsa bile eğer bir hikayeyi veya bir duyguyu bize geçirmeyi başaramıyorsa bir şeyleri eksik yapıyor demektir.

Evet, herkes çok güzel gözüken bir yapımı deneyim etmek ister ama oyuncuyu saracak alt metinleri ve yüreğinize işleyen bir rengi, tınısı da olursa böyle bir yapım tadından yenmez herhalde değil mi?

Bugün de sevimli mi sevimli ve hikaye anlatmayı seven bir yapımı incelemek için karşınıza geçtik. Başlayalım o zaman.

10 Mayıs 2017 tarihinde kişisel bilgisayar oyuncu kütüphanelerine eklenen bağımsız bir yapım olan Rakuen incelemesine hoş geldiniz.

8Çok İyi
  • Anime tadında görsellik
  • Doyurucu ve renkli hikaye
  • Masalsı anlatım ve sunum
  • Dilinizden düşmeyecek melodiler
  • Herkese hitap etmeyen ağır bir tempo

Hikayesi

Hikayeye giriş yapmadan önce oyunun ismi olan “Rakuen” kelimesinin Japonca sözlükte Cennet anlamına geldiğini belirtmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. İsmin anlamı oyunun konusuyla ilgili az olsa bir fikir vermiştir size.

Uzun süre boyunca hastanede yatmak zorunda olan ufak bir erkek çocuğu oyunun kahramanı. Sürekli yanında olan annesi küçük hastamızı biraz eğlendirebilmek adına ona bir kitap okumaya karar verir. Rakuen isimli bir kitap getirir yanında ve oğluna okumaya başlar. Kitap tüm dilekleri gerçekleştirme gücüne sahip bir orman muhafızının yaşadığı büyülü toprakları anlatmaktadır. 

Küçük kahramanımız, kitaptan o kadar çok etkilenir ki dünyasını ziyaret etmek ister ve bu isteğini annesine bildirir. 

Bu güzel ve masalsı yolculuk, Rakuen’in ana konusunu oluşturmaktadır.

Rakuen 2D RPG oyun

Detaylar

Rakuen üstte belirttiğimiz gibi hikayesiyle ön plana çıkan bir yapım. Sürekli görevler gerçekleştirip diğer karakterlerle iletişim halinde olduğumuz bir yapısı mevcut. Hastanede kalan diğer hastaların yansımalarını da bulabileceğiniz yapımda, yansıma sahipleri için de çeşitli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Yapımda bulmaca çözme mekaniği de kullanılmış. Ne çok zor ne de kolay yapıdaki bulmacaları çözmek oldukça keyifli. Oynanış adına eğlenceli bir deneyimi size sunmayı başarabiliyor Rakuen. Boyutu göze alındığında uzun ve yeterli bir oynanışa da sahip. 

Rakuen
Rakuen
18,00
den başlayan fiyatlarla

Karakter çeşitliliği göz dolduruyor. Tüm karakterler oyuna ve hikayeye tam uyumlu olacak şekilde dizayn edilmiş.

Oyun içinde güzel ve düşündürücü mesajlar mevcut. Rakuen eğlendirirken, düşündürmeyi de es geçmemiş. 

Esprili bir anlatısı olduğunun altını çizmezsek oyuna haksızlık etmiş oluruz.

Rakuen oyun inceleme

Grafik Ve Ses

Anime havasında ve tatlı görsellere sahip Rakuen. Oyun içi seslendirmeler oldukça başarılı ve yapımın hikayesi için seçilmiş müzik parçaları da dinlemeye doyamayacağınız cinsten. 

Oyun tecrübeniz sonlandıktan sonra bile bu şarkıları tekrar tekrar dinlemek isteyeceksiniz. Bizden söylemesi. 

Rakuen oyun steam 2d RPG oyunları

Karar

Günlük streslerden uzak, renkli, capcanlı bir dünyada vakit geçirip; hasta ve küçük bir çocuğun yolculuğuna şahitlik etmek isterseniz Rakuen’in büyülü ve masalsı dünyası sizleri bekliyor olacak.

İyi oyunlar.

Rakuen Yayınları