Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Prototype Hikayesi

Prototype Hikayesi

Hayatımızı kolaylaştıran bütün teknolojilerin oluşumunda ve ortaya çıkmasında deneysel çalışmaların rolü çok büyüktür. İlk akla geldiğinde sadece birer fikirden ibaret olan düşünceler, deneysel yöntemler aracılığıyla vücut bulur.

Tamamen gelişim, ilerleme ve yüksek standartlı bir yaşam düzeyi yaratmak için meydana getirilen deneyler bazen çok kötü olaylara ve durumlara sebebiyet verebilir. Bir kaza akabinde ortaya çıkan sorunlar tolere edilebilse de; zeki beyinlerin kötü amaçlarından beslenen deneyler maalesef dünyanın sonunu getirebilecek olaylara zemin hazırlayabilir oyun evreninde. 

9 Haziran 2009 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan Prototype evreninde, süper güçlere sahip aynı zamanda da deney mağduru bir karakterin yolculuğuna şahitlik ediyoruz. Gelin hikayesini birlikte deneyim edelim.

HİKAYESİ

Kahramanımız Alex, soğuk ve kasvetli bir bodrum katında uyanır ve gözlerini açtığında başında dikilen bilim adamlarını görünce bir laboratuvarda olduğunu anlar.

Ameliyat masasında fırladığı gibi soluğu dışarıda alır. Evet Alex kaçmıştır.

Alex hayretler içinde peşindeki sliah adamların sıktığı kurşunlardan nasıl kaçtığını düşünürken karşısına çıkan bütün engellerin üzerinden hızlı bir şekilde geçebildiğini de fark etmiştir.  

O ameliyat masasında başına ne geldiyse artık Alex süper hızlı, süper dayanıklı ve über güçlü bir adama dönüşmüştür. Ayrıca şekil değiştirme yeteneği kazandığını da fark eder. Suretini aldığı insanların beceri ve anılarını da kopyalayabilmektedir.

[euo_info_card iconType="left" size="xl" title="Rekor Satış" align="left"]Tüm eleştirmenlerden olumlu puanlar da alan Prototype, 2009 senesinde Kuzey Amerika toplam satışında, Xbox 360 sürümü özelinde bir rekora da imza atmıştır. [/euo_info_card] 

Hafızasını da kaybetmiş olan Alex hem ordu birimleriyle hem de özel şirket oluşumlarıyla büyük ve uzun bir mücadeleye girer. 

Bu meşakkatli macerasında Alex’e kız kardeşi ve birkaç gönüllü yardım edecektir. Alex hem geçmişini yeniden keşfetmek hem de çevresinde neler döndüğünü öğrenmek için sabırsızdır. Alex’in bu yetenekleri kazanmasında rol oynayan en önemli unsur vücuduna enjekte edilen bir virüstür.

Kökeni 1969 senesine dayanan virüsün ilk kuluçka bölgesi Hope, Idaho’dur. Daha sonra bölge Blackwatch özel birliklerinin emriyle tahliye edilir.

Sonunda geçmişini de hatırlayan Alex, Blakwatch’ın asıl niyetini öğrenmek ve de virüsü ortadan kaldırabilmek için tüm yeteneklerini sınırsıca kullanmaya karar verir. 

Ayrıca kahramanımız intikam almak da istemektedir.

İyi oyunlar. 

Prototype™
Prototype™
49,00
den başlayan fiyatlarla