Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man Remastered
345,99
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
479,20
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty®: Modern Warfare® II
400,00
den başlayan fiyatlarla
Propnight İnceleme

Propnight İnceleme

Team Fortress 2’de kullanıldıktan sonra oyuncular arasındaki popülerliği artan prop-hunt modu, oyundaki eşyaların şeklini alarak gizlenen oyuncuları bularak onları öldürmeyi amaçlar. Propnight'da düşmanlarınız bir masa, sandalye, kutu, kitaplık ya da haritada gördüğünüz herhangi bir şeye dönüşmüş olabilir.

Propnight küçük bir kasabadaki gençlerin gizemli biçimde kaybolmasıyla başlıyor. Kasaba sakinlerinden biri olarak oynayıp, seri katil olduğu düşünülen düşmanınızdan saklanabilmek için istediğiniz eşyaya dönüşebilirsiniz. Ya da seri katilin kendisi olabilirsiniz. Seçim size kalmış.

7Çok İyi
  • Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlaması
  • Oyunun grafikleri
  • Eğlenceli çok oyunclu mod
  • Oyuncu topluluğunun aktifliği
  • Oyundaki bugların çokluğu
  • Oyunun tekrara düşmesi

Yaratıcılıkta Sınır Tanımayın

Oyunu hem katil olarak hem de kasaba sakini olarak oynamak oldukça eğlenceli. Katil olarak oynamak Hitman, Dead by Daylight veya God of War gibi pek çok farklı oyundan alışkın olduğumuz bir konsept. Fakat bu sefer öldürmeniz gereken oyuncular bir oyuncak araba, çalı veya sokak lambası olmuş olabilir. Bu da oyunu çok dikkatli ve hep tetikte kalarak oynamanızı gerektiriyor.

Propnight
Propnight
32,00
den başlayan fiyatlarla

Kasaba sakini olarak oynarken ise yapabileceklerinizin sınırı yok. Katilin size yaklaştığını duyduğunuzda bir kutuya dönüşerek raftaki diğer eşyaların arasında gizlenebilir, mısır tarlalarının içine dalıp korkuluk olabilir, hatta bir lahana olanarak gizlenip yuvarlanarak katilden kaçabilirsiniz.

Güç Dengeleri

Oyunda kasaba sakini olarak en yaratıcı biçimlerde saklanmak ne kadar eğlenceli olsa da, katilin dezavantajlı olduğu bir gerçek. Zorluk seviyesi her ne kadar bazı oyuncuların hoşuna gitmiş olsa da, büyük bir haritada büyüklü küçüklü her eşyayı incelemek zorunda kalmak oldukça zaman alabiliyor ve tekrara düşebiliyor.

propnight inceleme

Öldürmek istediğiniz karakterler bir çöp kutusunun dibinde kalmış soda şişesi olarak sizden saklanmayı başarabilir. Bu durum oyuncuların ağırlıklı olarak kasaba sakini olarak oynamayı tercih etmesine neden oluyor. İlerideki güncellemelerde oyunun yapımcısı FNTASTIC, farklı modlar veya farklı haritalar ile oyunun zorluk ve güç seviyesindeki dengesizliği eşitlemeye çalışabilir.

Katillere Özel

Oyunu dört farklı kişilikteki katilden birini seçerek oynayabilirsiniz. Her karakterin kendine özgü bir yeteneği var. Örneğin The Keymaster, geçici süreliğine gözlerini spektral olarak kullanarak bulunduğu yerdeki oyuncuları görebiliyor. The Imposter ise kendini eşyaya dönüştürebiliyor. Bu da kasaba sakini olarak oynayan oyuncuların içine sızıp, onlardan biri gibi davranarak avlanmanızı sağlıyor. Bu karakter oyundaki gerilimi ve eğlenceyi de oldukça arttırıyor. Eşyaya dönüşebilen birini gördüğünüzde sizin gibi kasaba sakini mi yoksa azılı bir katil mi asla bilemiyorsunuz. The Conjuring filminde aşina olunan Banshee karakteri ve uzun tırnakları ile bıçak kullanma yetenekleri oldukça etkileyici olan Granny karakteri de katil karakterler arasında. Karakter dizaynı ve grafikleri son derece tatmin edici. Propnight grafik konusunda oyuncuları etkilemeyi başarıyor. 

propnight oyun incelemesi

Eğlenceli Bir Çoklu Oyuncu Deneyimi

Oyun arkadaşlarınızla toplanıp oynamak ve kafa dağıtmak için oldukça iyi bir tercih. Katilin etraftaki her nesneyi teker teker incelemesini köşede duran bir masa lambası olarak uzaktan incelemek ya da bir kola tenekesi olarak odanın bir ucundan öteki ucuna yuvarlanmak çok eğlenceli oluyor. Aynı zamanda oyunun içerisinde diğer oyuncularla iletişime geçebilirsiniz. Yazışarak veya konuşarak kurabileceğiniz bu iletişimleri katil dahil bütün oyuncular duyabiliyor. Bu da komik diyalogların yaşanmasına neden oluyor. Bunlara ek olarak oyunun Discord kanalı da son derece aktif, orada başlatılan çok oyunculu oyunlara katılabilir ya da yapımcılara geri bildirim verebilirsiniz. 

Teknik Aksaklıklar

Oyunun yeni çıkmış olması ve geliştirme sürecinin devam etmesi nedeniyle oyunda sık sık buglara rastlanıyor. Bu durum oynanış kalitesini etkiliyor. Görsel buglardan kurtulmak için grafik ayarlarını değiştirmek isteseniz bile değiştiremiyorsunuz, oyun görsel dünyayı kendiniz ayarlamanıza izin vermiyor. Bu da oyunun internetinize ve cihanızına adapte edilebilmesini zorlaştırıyor. Ayrıca oyun bir noktadan sonra tekrara düştüğü ve bir hikayesi olmadığı için oyuncuyu sıkmaya başlayabiliyor. 

propnight incelemesi

Eğer prop-hunt kültürünü seviyorsanız, arkadaşlarınızla oynamak için akıcı ve eğlenceli bir oyun arıyorsanız ve grafikleriyle etkileyen bir dünyayı keşfe çıkmak istiyorsanız Propnight iyi bir seçenek olacaktır. 

Propnight yayınları