Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Pro Soccer Simulator İnceleme

Pro Soccer Simulator İnceleme

Pro Soccer Online beceri temelli, çevrimiçi çok oyunculu bir futbol oyunu.

Sizi oyun için ödemelerle uğraştırmayan, rekabetin tadında olduğu, gelişimin keyif verdiği ve spor oyunlarını seven oyuncuların özellikle ilgisini çeken oyun son zamanda giderek daha da popüler oldu. Pro Soccer Online’ın bu kadar fazla oynanmasını sağlayan şeyleri sizin için inceledik.

7Çok İyi
  • Oyunun pay-to-win olmaması
  • Veri öncelikli oynanış
  • Arkadaşlarla çok eğlenceli olması
  • Futbol mekaniklerindeki optimizasyon sıkıntıları
  • Teknik hatalar

Öncelikle Pro Soccer Online, diğer spor oyunlarının aksine animasyondan çok veriye önem veren bir oyun. Nasıl bir oyun deneyimi aradığınıza göre bu hem iyi hem de kötü bir özellik olabilir. Eğer WWE’de olduğu gibi aradaki animasyonları ve canlandırmaları izlemek size keyif veriyorsa Pro Soccer Online’ın bu noktada biraz eksik kaldığını söyleyebiliriz. Fakat oyun tamamen sizin sahada aldığınız kararlara ve becerilerinize göre şekilleniyor. Eğer gerçeğe yakın bir sporcu deneyimi arıyor ve en ufak hareketinizin gidişatı nasıl değiştireceğini merak ediyorsanız, Pro Soccer Online tam size göre. Liderlik ve istatistik takibi de bu özelliğine uyacak şekilde detaylı ve adil. Goller, asistler, paslar ve diğer bütün veriler göz önünde bulundurularak oluşturulan bireysel istatistikleriniz oyun boyunca şöhret basamaklarını tırmanmanıza yardımcı olacak.

pro soccer online inceleme

Kişiselleştirme

Oyundaki karakter kişiselleştirmesi de oldukça başarılı. Saç ve sakalınızı hem şekil hem renk olarak seçebiliyor, kendi özel kramponunuzu tasarlayabiliyor, saha dışında istediğiniz gibi bir tarz yaratabiliyor, kısacası karakterinizde kendinizi istediğiniz kadar yansıtabiliyorsunuz. Oyun genel olarak başarılı ve eğlenceli. Özellikle arkadaşlarınızla oynadığınızda birlikte kaliteli vakit geçirebileceğiniz bir aktivite haline geliyor. İsterseniz kendi özel maçınızı tasarlayarak her şeyi kontrol edebiliyor ya da oyun tarafından seviyenize ve tarzınıza uygun eşleştirilen karşı takımlarla maç yapabiliyorsunuz.

Pro Soccer Online
Pro Soccer Online
96,97
den başlayan fiyatlarla

Genel olarak beğenilmiş olmasına rağmen, tabii ki Pro Soccer Online’ın da eksikleri yok değil. Örneğin kaleci pozisyonundayken animasyonda sık sık sorun yaşanıyor. Kaleciye sağa veya sola zıpla komutu verdiğinizde bir bug devreye giriyor ve adam olduğu yerde zıplamaya başlıyor. Sırf bu hata yüzünden sağdan soldan yediğiniz golün haddi hesabı yok. Takım arkadaşlarınızın siniri de cabası… Oyunda en çok sıkıntıya neden olan durum Oyun Kurucu’nun (Host) orantısız güce sahip olması. Maçı kim kurduysa o kişi istediği oyuncuyu istediği zaman oyundan çıkarma yetkisine sahip oluyor. Bilin bakalım hostun takımı kaybetmekteyken en sık karşılaşılan durumlardan biri ne olur? Kazanan takımın en iyi oyuncusunu bir anda maçtan atıyorlar, böyle olunca oyunda kurulmaya çalışılan adalet ortamı tek hamlede yok edilmiş oluyor. Troller veya spam için bile kullanılacak olsa bu mekanik takım içi dengeleri bozduğundan oyuncuların maçtan oylama ile atılması daha adaletli olabilir.

pro soccer inceleme

Futbolcuların Gözünden Kaçmaz

Futboldan anlayan oyuncuların fark ettiği ve geliştirilmesini talep ettiği diğer unsurlar arasında santradan gol atma mevzusu ve top sürme mekanikleri yer alıyor. Santra vuruşunu serbest vuruşa benzer olarak düşünebilirsiniz, iki mekanik birbirine oldukça benzer işliyor. Kaleye şut çekilmeden önce pas yapılması zorunlu olmadığı için, neredeyse her maç santra golleri üzerinden dönüyor. Bu hem oyunun gerçekçiliğini azaltıyor hem de maçlardaki rekabetin azalmasına ve oyunun zevksizleşmesine neden oluyor. Top sürme mekaniği ise oldukça karışık. Pas ve top sürme mekanikleri iyileştirilse oyun çok çok daha keyifli olabilir. Şu anki haliyle top kimin ayağında, kim kime pas attı takip etmek gerçekten zor oluyor ya da topu sürerken oyuncular diğerlerinin içinden geçip gidebiliyor. Buradaki optimizasyon sıkıntıları maçların gidişatını büyük ölçüde etkileyebiliyor.,

Her şeye rağmen Pro Soccer Online özellikle arkadaşlarla oynamak için keyifli spor oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Buglar düzeltildikçe ve yeni güncellemeler geldikçe oyundan alacağımız keyfin artacağını ön görmek mümkün.

Pro Soccer Online yayınları