Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Praey for the Gods Hikayesi

Praey for the Gods Hikayesi

Praey for the Gods’ın hikayesi sonsuz kışa mahkum edilmiş topraklara, bu kışın nedenini bulmak ve topraklara tekrar hayat getirmek amacıyla yollanan bir karakter ile başlıyor. Bu yolculukta karşımıza acımasız hava koşulları, Tanrılarla savaşmak için kara büyü ile yaratılmış devasa yaratıklar ve yalnızlığa karşı bir savaş bizi bekliyor.

Oyunun hikayesini adanın üzerindeki farklı kamp noktalarında bulduğumuz notlardan öğreniyoruz. Bu süreçte karşımıza üç farklı gruptan notlar çıkıyor: The Adventurers, Kumandan Gorm ve The Priests. Aynı olayın farklı taraflarını açıklayan bu notları okudukça ve birleştirdikçe hem üzerinde bulunduğumuz toprakların gizemini keşfediyor hem de hayatta kalmaya dair önemli ipuçları toplamış oluyoruz.

Praey for the Gods
Praey for the Gods
280,00
den başlayan fiyatlarla

The Adventurers

Oyunun içinde bulunduğumuz topraklarda bizden önce var olmuş olan ‘The Adventurers’ adı verilen kaşif gruba ait notlar keşfediyoruz. Bu notlar günlük girilmiş ve adanın koşulları hakkında bilgi sağlayan kısa yazılar. Adventurers’ın bu topraklara deniz yoluyla vardığını, hava koşulları yüzünden ekipmanlarının kullanılmaz hale geldiğini, çoğu adamın öldüğünü ve kalanların da mağaralara sığınarak hayatta kalma mücadelesi vermeye başladığını öğreniyoruz. Bu notlarda oynanışta kullanabileceğiniz hayatta kalma, avlanma, alet yapma gibi konularda ipuçları da bulunuyor. Ayrıca bulundukları yerin yerlileri ile ilk karşılaşmaları ve oyun boyunca savaşacağımız devasa yaratıkları keşfetmeleri de anlatılıyor.

praey for the gods hikaye

Kumandan Gorm

Oyunda ilerledikçe askeri bir lider olan Gorm’un notlarına da rastlıyoruz. Bu devasa yaratıkların nereden ve nasıl geldiğinin henüz bilinmediğini ama hepsi öldürülene kadar bu topraklarda barış ve yaşam olamayacağını anlatıyor. Hava koşulları yüzünden ada üzerindeki iletişim kanallarının kesildiğini ve diğer askeriyle iletişimi yitirdiğini söylüyor. Ardından ‘Yeti’ adını verdikleri devasa bir yaratık ile olan mücadelelerini, askerlerinin çoğunun bu yaratıkla savaşırken öldüğünü ve keşfedebildikleri zayıf noktalarını yazıyor. Bu bilgiler daha sonra aynı yaratıkla savaşmamız gerektiğinde bize yardımcı oluyor. Kumandan Gorm’un notları arasında Draki, Boar, Devourer gibi farklı yaratıklar hakkında da bilgiler bulunuyor.

Adanın Gizemi

Oyunun sonunda adanın sırrını keşfetmeyi başarıyoruz. Adadaki yaşam ‘Hayat Suyu’ ve bu sudan beslenen bir ‘Hayat Ağacı’ tarafından sağlanıyor. The Priests denilen grup, bu suyu keşfedince adanın devamlılığı için değil kendi hayatlarını uzatmak için kullanmaya karar veriyorlar. Bu da adadaki bütün hayatın  çekilmesine ve canlıların çoğunun ölmesine neden oluyor.

praey for the gods hikayesi

Ardından rahipler, Hayat Suyu'nu kullanarak Tanrılar ile savaşabilecek güç ve büyüklükte mitolojik yaratıklar yaratmaya başlıyorlar, fakat bu Tanrıların çok sinirlenmesine neden oluyor. Sonunda Tanrılar adayı ve adaya gelen herkesi kaçınılmaz ölüm ve sonsuz kış ile lanetliyor. Kendileri ile savaşmak için yaratılan yaratıkları ise adaya ayak basan herkesle savaşacak konuma getiriyorlar. Bizim hedefimiz ise sekiz adet boss savaşını kazanarak, Hayat Suyu’nu tekrardan Hayat Ağacı’na götürmek ve adadaki hayatın devamlılığını sağlayabilmek.

Praey for the Gods yayınları