Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Potionomics İnceleme

Potionomics İnceleme

Potionomics, size oldukça uzun bir oynanış sunan, eğlenceli ve beklenmedik şekillerde zorlu bir oyundur. Oyunda iksirler yapan, bunları canavarlar üzerinde test eden ve yeterince iyi olduğunda piyasaya sürüp satmaya çalışan bir esnafı oynuyorsunuz. Eğer bir sihir dükkanı işletmenin nasıl olacağını merak ediyorsanız, bu yazımızda Potionomics’i sizin için inceledik. 

Potionomics, bulmaca oyunlarından hoşlanan herkese tavsiye edebileceğimiz eğlenceli, farklı ve zorlu bir oyun. Oyunun zorluk ayarı tam kararında diyebiliriz. Ne kafa dağıtmak istediğinizde fazla uğraştırıp tadınızı kaçırıyor, ne de aşırı kolay ve sıkıcı bir hal alıyor. 

7Çok İyi
  • Orijinal görsel tasarım ve müzikler
  • Zorluk seviyesi tatmin edici
  • Oynanışta özgürlük sunması
  • Sonu çok tatmin edici değil

Potionomics Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Potionomics Hikayesi

Potionomic, Sylvia adında bir cadının, amcasının zamansız ölümünün ardından amcasından kalan sihir dükkanıyla ilgilenmesini konu alıyor. Amcasının mirasını sürdürmek ve iksir dükkanını ayakta tutmak tamamen Sylvia’ya kalmış vaziyette.  

Oyunun uzun uzun bir hikayesi ya da olay örgüsü olduğunu söyleyemeyiz, yine de mekanikleri, grafikleri ve müzikleriyle Potionomics sürükleyici bir oynanışa sahip olmayı başarıyor. 

Oynanış

Hem kendi istediğiniz hem de müşterilerin ihtiyacı olan iksirleri size verilen sürede eksiksiz çıkarmak için dikkatle ve incelikle çalışmanız gerekiyor. İksirleri doğru sırada karıştırmalı ve doğru malzemeleri kullanmalısınız. 

Potionomics
Potionomics
160,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun yeterince basit başlıyor; canavar arkadaşınızı daha güçlü, daha hızlı ve daha çevik yapacak bir iksir üzerinde çalışıyorsunuz. Talimatlar yeterince kolay görünüyor: mor bir renk elde edene kadar kırmızı ve maviyi karıştırmanız gerekiyor, ne kadar zor olabilir? Ama ilerleyen görevlerde bu kolaylığın içine türlü türlü engel ve zorluk ekleniyor. Örneğin bir müşteri gelip öncekinden daha ‘güçlü’ bir iksir istiyor. İksiri nasıl güçlendireceğinizi ve hangi malzemeyi ne kadar koyduğunuzda nasıl bir etki alacağınızı deneme yanılma ile bulmanız gerek. Bu sırada diğer satıcılar ve müşteriler tarafından tuzağa düşürülmediğinize de emin olmanız gerekiyor. 

potionomics hikayesi

Dükkanınızı Kişiselleştirin

Oyunda birbirinden farklı kişiselleştirme opsiyonları da bulunuyor. Dükkanınıza yeni eşyalar ekleyebilir, renklerini ve yerlerini belirleyebilir, sihir dükkanınız ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Ağınızı Geliştirin

İşinizi ne kadar iyi yaptığınız çok önemli olsa da, iyi bir esnaf olmanın büyük bir kısmı da insan ilişkilerinizi yolunda tutmaktan geçiyor. Sylvia'nın da müşterileri ve piyasadaki diğerleri ile iyi bir iletişiminin olması ve kartlarını doğru oynaması gerekiyor. 

Potionomics ne kadar uzun?

Oyunu tek oturuşta 5 saat gibi bir sürede bitirebilirsiniz. 

Grafikler ve Müzikler

Grafikler basit ve saatler süren bir Potionomics maratonuna rağmen gözlerini yormayacak nitelikte. Grafiklerin basit olması, bizi etkilemedikleri anlamına gelmiyor. Karakterler, mekanlar, envanterler inanılmaz tatlı tasarlanmış. Oyunun grafik tarzı gerçekten farklı ve etkileyici. Müzikleri ise grafiklerine de bin basıyor desek abartmış olmayız. Oyunun atmosferine, görevlere, karakterlere uyan ve gerçekten özenle hazırlanmış bir çalma listesi.  

potionomics inceleme

Potionomics Oynanır mı?

Potionomics size eğlenceli ve beyninizi kullanmanızı gerektiren yaklaşık 5 saatlik bir oynanış imkanı sunuyor. Eğer size bir noktaya kadar özgürlük ve deneme-yanılma payı bırakan, ama amacının ne olduğu da net belli olan bulmaca oyunlarından hoşlanıyorsanız, Potionomics kesinlikle size göre. 

Potionomics yayınları