Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Taktikler

PUBG Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Taktikler

Battle Royale temelli maceranıza PUBG oyunu ile başlarken, ne kadar süre hayatta kalabileceğinizi etkileyen birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni başlayan birisi olarak PUBG nasıl oynanır en iyi şekilde anlatacak ve bilmeniz gereken ipuçlarını vereceğiz.

Mesela, karakterlerin tüm adımları, silah sesleri, deneyimli bir oyuncuya ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayabilir. Buna dayanarak, düşman oyuncunun konumunu ve genellikle sizden olan mesafesini ölçebilirsiniz. Bu sayede binadaki düşmanın aynı seviyede, yukarıda veya aşağıda olup olmadığını da tahmin edebilirsiniz, çünkü bu örneklerin her birinde adım sesleri yer alıyor. PUBG için bunun gibi bolca ipucu bulunuyor ve bu yazımızda da onlardan bahsedeceğiz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

Mesafenizi korumaya yarayacak parçaları avantajınıza kullanın

Bir keskin nişancı tüfeği ve bunun için iyi parçalar elde etmeyi başarırsanız, avantajınızı kullanmaya çalışın - düşmanı uzaktan öldürebilme etme seçeneği. Öte yandan, bir hafif makineli tüfek ve bir pompalı tüfeğiniz varsa, güçlerinden yararlanmak ve zayıf noktaları azaltmak için daha kısa mesafelerde savaşmaktan kaçınmayın. Ayrıca, oyunun alanı zamanla küçülür - bu iki daire (beyaz ve mavi) ile temsil edilir. Beyaz daire, mini haritanın üzerinde belirtilen süre dolmadan önce almanız gereken alanı çevreleri ifade eder. Bu süre geçtikten sonra mavi daire küçülmeye başlayacak ve bir düzine saniye kadar sonra beyaz dairenin boyutuna küçülecektir. Mavi dairenin sınırlarının dışına çıkarsanız hasar almaya başlarsınız. Küçülme hızı ve aldığınız hasar oyunun aşamasına bağlıdır, ilk başta daha hızlı küçülür ve daha az hasar verir, ancak zamanla küçülme süreci yavaşlar, ancak daha fazla hasar verir.

pubg yeni başlayanlar için taktikler

Alanın ortasında konumlanın

Yeni, küçültülmüş bir bölge (beyaz daire) belirir belirmez, merkezine doğru hareket etmeyin. Bekleyip, mevcut durumu değerlendirmek daha iyidir; etrafta bir düşman olup olmadığı, binalar ve arazi örtüleri olup olmadığını, düşmanın size ateş edebileceği yerlerden, güvenli rotayı seçip, seçmeyeceğiniz değerlendirilmelidir. Yani, her zaman beyaz dairenin kenarında kalmak ve yavaş yavaş merkezine doğru hareket etmek daha iyidir. Ayrıca, silahı kılıfına taktığınızda, karakter biraz daha hızlı hareket eder, bu da sınırlı bir süre içinde uzun bir mesafeyi kat etmeniz gerektiğinde çok uygun olur ama bunun karşılığında ateş edemiyorsunuz. Bu işlevi çok sık kullanmamanız gerekir; silahınız kılıfındayken bir düşmanla karşılaşırsanız, size karşı bariz bir avantaja sahip olacaktır.

pubg taktikler

Haritayı iyi kullanın

Tüm bunların haricinde, harita üzerinden işaretlemeler yapmayı unutmayın. Bu sayede diğer manga üyelerini önemli yerlere yönlendirebileceksiniz. Bulunduğunuz yeri işaretlemek için de bu sistem kullanılabilir. İşaretçileri RMB ile ayarlayabilirsiniz. Uçuş sırasında nereye ineceğinizi düşünmek için bir dakikanız var. Güzergahınız üzerinde veya güneydeki askeri üssünde bulunan yoğun binaları olan bir şehre gidebilirsiniz - bu daha iyi teçhizat elde etmenizi sağlar, ancak diğer oyuncularla erken karşılaşma şansınızı artırır. Düşmanla karşılaşmadan yavaş bir başlangıç yapmayı tercih ediyorsanız, şehrin kenar mahallelerinde bir yer seçin - oraya inmek hızlı savaşma şansınızı azaltır ve yine de şehre erişebileceksiniz.

pubg yeni başlayanlar

Paraşüt zamanlamasını akıllıca yapın ve açık kapı bırakmayın

Paraşütler açıldıktan sonra düşmanların fark edilmeleri kolay olacaktır. Düşmanların son konumlarını hatırlamaya çalışın ve o yönden bir saldırı bekleyin. Uçaktan atladıktan sonra, kamerayı kaydırarak (iniş hızını azaltmak için yukarı kaydırarak) yaklaşık bir kilometrelik mesafeyi (doğrudan aşağı değil, bir açıyla düşüyorsunuz) kat edebileceğinizi unutmayın. Bu sayede büyük ihtimalle düşmanın olmayacağı bir yere ulaşabilirsiniz. Bir binaya girdikten sonra kapıları kapatmayı da unutmayın. Bu sayede hayatta kalma şansınızı artıracaksınız; eğer bir düşman binaya girmek isterse bunu gürültüden bileceksiniz.