Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Takım Taktikleri

PUBG Takım Taktikleri

PUBG oyununda tek oyunculu modların yanı sıra takım oyunu için tasarlanmış bazı modlar da bulunuyor. Sizler için hazırladığımız bu içerikte ise takım taktikleri vererek nasıl daha başarılı olabileceğinizi anlatıyoruz.

Bahsi geçen bu Battle Royale oyununda dört farklı oyun modu arasından seçim yapabilirsiniz - Solo, Duo, Squad ve 1-Man Squad. Birincisi yalnız oynamanıza izin verir, ikincisi - bir ortakla, üçüncüsü 4 kişiye kadar bir takım oluşturmanıza izin verir ve sonuncusu diğer takımlara karşı tek bir mücadeleye izin verir. Her modda farklı şekillerde oyun oynayabilirsiniz ve farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Modların her biri, dayatılan bir perspektifte gerçekleşir - TPP veya FPP.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Takım Taktikleri 

İletişimin ne kadar önemli olduğunu unutmayın

Ekibinize düşmanın nerede olduğunu bildirirken pusulanızı kullanın - ekranın üst kısmında bir pusula vardır. Düşmanın önünüzde olduğunu söylemek yerine, yönü iletin - W, WE veya N, bu da herkesi aynı strateji üzerinde toplar. Bir takım olarak oynamak, tüm tarafları savunmanıza izin verir. Normalde etrafta olup biten her şeyi izleyemezsiniz, ancak başka bir oyuncuyla ve özellikle 4 kişilik bir takımda oynamak, iletişimin sizi yarı yolda bırakmaması koşuluyla çok daha kolay olacaktır.

pubg takım taktikleri

Sesli iletişim kullanın

Sesli iletişimi taktiğinizle eşleştirin. Seçeneklerde, Ses sekmesinde Ses Kanalını ayarlama seçeneği vardır - bu, etrafınızdaki tüm düşmanların konuştuğunuzu duymasını mı yoksa yalnızca ekibinizin sizi duymasını mı, yoksa kimsenin duymasını mı istediğinizi belirtmenize olanak tanır. Bir manga olarak oynarken, Only Squad seçeneğini işaretlemek daha iyidir - aksi takdirde düşman siz yakınınızdayken ve konuşurken yerinizi tespit edebilir.

Düşmanın takımını iyi gözlemleyin 

Çok oyunculu modlarda, düşmanlar yeterince hasar alırlarsa sersemler. Sersemleme olayı ardından da onlara birkaç kez ateş ederek öldürebilirsiniz. Ancak, tek bir mangadaki tüm düşmanlar sersemletilirse, tüm ekip otomatik olarak öldürülür. Düşmanlar, sersemlediklerinde yoldaşlarını da taşıyabilirler - hiçbir düşmanı başıboş bırakmayın. Bir tuzak kurmak için sersemlemiş bir düşmandan yararlanabilirsiniz. Bir düşmanı sersemletin (tercihen açık bir alanda), ancak işini bitirmeyin. Takım arkadaşlarının ortaya çıkması ve kendilerini güvende hissetmeleri için biraz bekleyin. Onu geri getirmeye karar verdiklerinde tek yapmanız gereken hepsini öldürmek.

Takım arkadaşlarınıza yardım etmeyi de unutmayın

Ekipmanınızı ekip arkadaşlarınızla paylaşın. Geri kalanlar tam donanımlı olmadığında, tüm tıbbi kitleri veya takviyeleri biriktirmenin veya kullanmadığınız birkaç silah taşımanın bir anlamı yoktur. Takımın etkinliği, her bir üyenin ne kadar iyi donatıldığına bağlıdır. Ayrıca, arkadaşlarınızın sağlığına dikkat etmeyi unutmayın. Bunlardan herhangi biri düştüğünde, düşmanın işini bitirmemesi şartıyla ona yardım edebilirsiniz. Ancak, ona yardım etmek için acele etmeyin, çünkü takım arkadaşınızı yeni vuran düşmanlar tarafından öldürülebilirsiniz.

Takım modunda ölüm nihai değildir. Dövüşleri izlemeye devam edebilir ve hatta olası tehditlerin geri kalanını bilgilendirebilirsiniz - özellikle harici bir mesajlaşma servisi kullanıyorsanız. Bunu kullanmak iyi bir fikir çünkü bu şekilde birçok şey öğrenebilirsiniz.

PUBG gibi bir video oyununda en önemli olan şey, bir arada kalabilmek. Takım arkadaşlarından birkaç metre uzakta durmak, hatta bir araçla seyahat etmek gerekli değildir, ancak mesafeyi birkaç on metreye çıkarmak kötü bir fikirdir. Sıkı bir ekiple seyahat ederken, bir şeyler ters giderse düşmanları daha kolay ortadan kaldıracak ve yol arkadaşlarınıza destek olacaksınız.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Yayınları