Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mobile ve PC Farkı

PUBG Mobile ve PC Farkı

PUBG, 2017 senesinde oyun dünyasında fırtınalar estirdi. O zamandan beri Fortnite gibi diğer Battle Royale oyunlarının kısmen arkasında kalan bu yapıt, yeniden canlanmak için PUBG Mobile ile tekrar karşımıza çıktı. Bu oyunun klonları bir süredir piyasada olsa da PUBG Mobile yapıtının uluslararası sürümü, büyük bir çıkış gerçekleştirdi. PUBG oyununun PC veya konsol sürümünü oynamış olanlar için PUBG Mobile, birçok yönden tanıdık gelecektir.

Yine de bariz tasarım sınırlamaları, ilk tavuk yemeğinize giden yolculuğun aynı yolu izlemeyebileceği anlamına gelir. Peki, bu iki oyun arasındaki en önemli farklar, nelerdir

Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı deneyimin sunulması

Bu muhtemelen PUBG ve PUBG Mobile karşılaştırmasında bulacağınız en büyük farklardan biridir. Fortnite oyununun oynaması ücretsiz modelinin başarısından ders çıkaran PUBG Mobile, tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve oynanabilir. Günlük giriş ödülleri, deneyim, seviye atlamaları, görevler, ücretsiz kasalar ve herhangi bir F2P oyunundan bekleyeceğiniz özellikleri içerir. Çoğu görev, belirli sayıda oyuncuyu öldürmeyi veya diğer basit oyun içi eylemleri gerektirir; ödül olarak hem deneyim puanları, hem de etkinlik puanları verir.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Oyuncular aktivite puanları kazandıkça ve belirli eşiklere ulaştıkça, her gün 5'e kadar ücretsiz kasa ile ödüllendirilirler. Deneyim puanları, yeni avatarların kilidini açan oyuncu hesaplarının seviyesini yükseltir. PC versiyonu gibi, savaş puanları (BP) sandıkları açmak için kullanılır, 700 BP'den başlar ve her hafta açılan her ek sandık için artar. Bazı oyuncular F2P modelinden soğuyabilir, ancak satın alımların oyun üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Ayrıca, PC versiyonu artık benzersiz giysi seçenekleri ve silah kaplamaları olan paralı kasalara da sahip ve hala 30 dolara mal oluyor.

Farklı oyun modları ve sınırlandırılan bakış açıları

PUBG oyunundaki Rus ada haritası olan Erangel, mobil sürüm için aslına uygun olarak uyarlanmış olsa da, diğer haritaların hiçbiri şu anda mevcut değil. Ayrıca, rekabet sahnesini tamamen ele geçiren birinci şahıs bakış açısı modu; Solo, Duo ve Squad modu oynanışına sahip olmasına rağmen, mevcut değildir. En son güncelleme, hedefinizi keskinleştirmek ve sürüş pratiği yapmak için yeni bir eğitim modunun yanı sıra daha küçük bir haritada yalnızca 24 oyuncuyla mobil arcade modu ekledi. PUBG oyunundaki Savage haritasına benzer bir konsept bulunduruyor bu içerik ve maçları daha mobil uyumlu bir süreye getirmek için harikalar yaratıyor.

Otomatik loot toplama

Oyunun otomatik ganimet toplama özelliği, yağmalamayı, boş yuvalarınız varsa silahları almayı veya tabancaları daha güçlü bir şeyle değiştirmeyi büyük ölçüde basitleştirir.

pubg mobile loot

Ayrıca, taşıdığınız silahlar için herhangi bir eklenti ve cephane de alınır. Karşılaştığınız daha yüksek seviyeli zırhlar için daha düşük seviyeli zırhları, kaskları ve sırt çantalarını bile değiştirir. Yalnız bu özellik sadece PUBG Mobile oyununda yer alır. Otomatik toplama özelliği, PC platformu karşısında kesinlikle bir gelişmedir. Yine de envanterinizi açıp, ekipmanlarınızı uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirken, bu özellik oyuncuların oyunda gerçekten eğlenceli olan şeye odaklanmasını sağlar.

Silahların geri tepmeleri

Silah geri tepmesinin hesaplanması, genellikle PC için PUBG oyunundaki profesyonelleri, amatörlerden ayıran şeydir. Mobil cihazlarda bu kadar küçük mikro hareketleri kontrol etmek neredeyse imkansız. Bununla mücadele etmek için PUBG Mobile, oyunculara azaltılmış geri tepme ve otomatik nişan alma konusunda biraz yardım sağlar.

pubg silah

Otomatik nişan alma, otomatik kazanma anlamına gelmez ve daha büyük bir meydan okuma için ayarlarda devre dışı bırakılabilir. Esasen, hedefi vurmanıza yardımcı olmak için nişangahınızı çok az yönlendirir. Bir dürbünle nişan alırken, hedefinizde küçük ayarlamalar yapmak için telefonunuzun jiroskopunu kullanma seçeneği de vardır.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Yayınları