Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mobile Silahlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

PUBG Mobile Silahlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

PUBG Mobile oyununda ateş etme ve teçhizat seçimi mekaniğine hakim olmak çok önemlidir. En az bir rakibi öldürmeden (birkaç şansa dayalı durum dışında) oyun oynayıp, kazanamazsınız. Yani, silahınızı en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Bu yüzden de hem hareketli, hem de uzaktaki hedefleri öldürmek için ateş etmenize yardımcı olacak bir avuç ipucunu bu yazımızda bulabileceksiniz. Her şeyden önce, doğru silah seçimi önemli bir anahtardır. Bu, oyundaki onsuz hiçbir şey yapamayacağınız en önemli şeydir. 500 metre uzaktaki bir düşmana pompalı tüfekle ateş etmek, bir x15 nişangahı takmış olsanız da, olmasanız da hiçbir anlam ifade etmez. Farklı durumlar için uygun silahları seçin ve kullanın. Mesela; pompalı tüfekler, tabancalar ve hafif makineli tüfekler kısa mesafelerde etkilidir. Ağır makineli tüfekler, saldırı tüfekleri ve keskin nişancı tüfekleri ise orta ve uzun mesafelerde etkilidir.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG Mobile oyununda kullanacağınız silahları bilmeniz gerekiyor

Yakın dövüş silahlarını yalnızca diğer silahlar için cephaneniz bittiğinde (veya silahınızı yeniden dolduramadıysanız) veya düşmanı en az 2-4 kez vurabileceğinizden emin olduğunuzda kullanın. Ayrıca, silahlarınıza ek parçalar yükleyin. Optik nişangahlar, daha büyük şarjörler ve susturucular, büyük ölçüde silahlarınızın davranışını ve çalışma şeklini etkiler. Bunların uygun şekilde seçilmesi, herhangi bir silahın etkinliğini önemli ölçüde artıracaktır. Silahınız için doğru dürbünü seçmek de önemlidir. Bir saldırı tüfeğine veya keskin nişancı tüfeğine dürbün takabileceğiniz zaman, en uygun yakınlaştırmaları seçmelisiniz. Bir av tüfeğine x15 dürbünü takmanın pek bir anlamı yoktur. Dürbünleri belirli durumlarla eşleştirmek de işe yarar. x8 veya x15 her zaman daha iyidir, ancak binalar veya iç mekanlarda işe yaramazlar.

pubg mobile silahlar

Kullandığınız silahlar için mümkünse 2-3 çeşit optik nişangah taşıyın. Bir kentsel alana girdiğinizde veya açık arazide savaştıktan sonra iç mekanlarda x8 görüşünü bir saldırı tüfeği üzerindeki yansıma görüşü ile değiştirebilmek çok değerli olabilir. Ayrıca, bir düşmana uzun mesafeden ateş ederseniz, dürbünü ayarlamanız gerekir. Her şey hem sizin, hem de düşmanın yüksekliğine ve ayrıca silahın kendisine bağlıdır. Ateş hızı ne kadar yüksek olursa, mermi rakibe o kadar erken ulaşır. Orta ve uzun mesafeli silahlar (saldırı tüfekleri ve keskin nişancı tüfekleri) kullanarak, artı işaretini 100-200 metre mesafedeki rakiple hizalayın. Mesafe arttıkça (300-600 metre) daha yükseğe nişan alın.

Ateş ederken biraz stratejik düşünmelisiniz

Düşman hareket halindeyse (pozisyonunuza göre sola veya sağa), hızı telafi etmek için pozisyonunu takip etmeniz ve mermiyi önüne ateşlemeniz gerekecektir. Mesafe 50 metreyi geçerse, doğrudan rakibe ateş edebilirsiniz, ancak mesafe arttıkça hafifçe önüne nişan almanız gerekecektir. Farklı vücut bölgelerine ateş etmenin farklı hasarlar verdiğini de unutmayın. Göğsüne bir ateş varsayılan olarak %100 hasar verir, kafaya ateş etmek %200'lük iki kat hasar verir ve bacaklara bir kurşun bunun sadece yarısını (%50) verir. Rakibin zırhının aldığı hasarı da etkilediğini unutmayın. Yelek ve kask katmanları, göğüs ve kafadaki hasarı %30, 40 ve %55 oranında emer. 1. ve 2. kademe kasklar yüzü korumaz; yüze bir vuruş yapmayı başarırsanız ve rakibin 3. kademe kaskı yoksa, tek atışta ölür.

pubg mobile ateş etme

Silahlarınızı her zaman dolu tutmayı unutmayın. Şarjörde sadece 2 mermi kaldığında bir düşmanla karşılaşmaktan daha kötü bir şey yoktur. Biraz nefes almak için zamanınız olduğunda ve kimse size ateş etmediğinde silahınızı yeniden doldurun. Silahı her zaman içerisinde bulunduğunuz durumla da eşleştirin. Kapalı alanda keskin nişancı tüfeğiyle, açık alanda av tüfeğiyle ortalıkta dolaşmanın bir anlamı yok. Bir binaya girerken her zaman kısa mesafe için iyi olan silahı seçin - silah değiştirmek için harcanan zaman hayatınıza mal olabilir.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Yayınları