Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mobile Oyun Alanları ve Yardım Paketleri

PUBG Mobile Oyun Alanları ve Yardım Paketleri

PUBG Mobile oyunundaki sistemlerden bazıları kırmızı, mavi ve beyaz bölgedir. Bu bölgeler farklı şekilde işlerler. Mesela; Kırmızı alan, haritada rastgele görünür. Bir süre sonra, o bölgede bir hava saldırısı başlar. Bu alan bir kez göründüğünde, oyuncunun bölge bombardımana uğramadan önce birkaç saniyesi vardır. Ayrıca, kırmızı bölgeler hareket etmez; mavi bölgede olduğu gibi konumunu değiştirmez. Aynı zamanda, tek bir anda 1'den fazla kırmızı bölge olamaz. Sadece bir yerde görünebilir ve bombardıman bittiğinde, birkaç saniye sonra yenisi görünecektir.

Kırmızı Bölgeler

Kırmızı bölgeler her yerde, hatta beyaz bölgenin dışında ve herhangi bir oyuncudan çok uzakta görünebilir. Tek bir bomba her zaman bir karakteri öldürür ve herhangi bir aracı yok edebilir. Bir binanın içindeki karakter güvende olabilir ancak bir kapının yanında duramaz veya bir pencereden bakamaz. Aksi taktirde bombalardan hasar alınabilir. Bombardıman sırasında kırmızı bölge içinde kalmak anında ölüm anlamına gelmiyor; bombalar rastgele iniyor ve bu sayede saldırıdan sağ çıkmak mümkün. Yine de bölgenin dışına çıkarak veya bir binada saklanarak tehlikeden uzak durmak daha iyidir.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Kırmızı alanları anladık; mavi ve beyaz bölgeler ne işe yarıyor?

Birkaç düzine saniye sonra haritanızda beyaz bir daire belirecektir. Göreviniz, süre dolmadan o bölgeye ulaşmaktur. Bu olduğunda, haritanızda başka bir bölge (mavi) görünecek ve beyaz olana doğru hareket edecektir. Beyaz bölgenin dışında kalmanın hiçbir sonucu yoktur. Ancak, mavi bölge dışındaki oyuncular hasar alacaktır. İlk başta, hasar oldukça küçük olacak ve bir medkit kullanırsanız, bölgeden geçmek mümkün olacaktır. Ne yazık ki, daire küçülmeye başladığında hasar önemli ölçüde artacaktır. Bu nedenle, süre dolduğunda beyaz bölgenin yanında durmak önemlidir. Mavi daire, beyaz daireye her ulaştığında, yeni bir zamanlayıcı başlayacak ve haritanızda yeni bir beyaz bölge belirecektir. Bölgenin giderek küçüleceği gerçeği, oyuncuların birbirine daha yakın savaşacakları anlamına geliyor - ateş etmeye hazır olun!

Taktikler

Bölgeler arasında körü körüne atlamayın ve bölgenin merkezine uçmayın. İlk birkaç on saniye sessiz kalmak ve binaların içinde gizlenmiş oyuncuları bulmaya çalışarak bölgeyi keşfetmek daha iyidir. Geri sayım bitmeden 20-30 saniye önce yeni bir bölgeye geçmeye başlayın - bu yeterli bir süre ve çoğu oyuncunun artık sizi vurmak için zamanı olmayacak. Beyaz bölgenin dışında olmak herhangi bir sonuç doğurmaz, ancak mavinin dışındaki bir karakter hasar alır. Bu yüzden beyaz bölgenin tam ortasına değil kenarına bağlı kalmaya çalışın - kendinizi orada savunmak daha kolaydır.

Şanslıysanız ve ilk beyaz bölgenin merkezindeyseniz, binalardan birine saklanın ve diğer oyuncuları bekleyin. Bölgeye göz kulak olun ve her zaman merkezinde kalmak için dikkatli hareket edin ve bu zamanı diğer oyuncuları avlamak için kullanın. Bir köprü sizi beyaz bölgeden ayırıyorsa, yakındaki teknelerden birini kullanmalısınız - bölgeye köprüden değil su üzerinden ulaşın. Köprüler pusu kurmak için kullanılabilir, bu yüzden bundan kaçınmak için elinizden geleni yapın. Suda yüzmek ve kayalara tırmanmak anlamına gelse bile.

Yardım paketleri hakkında ipuçları

Yardım paketleri, haritadaki çoğu oyuncu için iyi görülebilir (ve duyulabilir). Ayrıca, sandığın gerçekten yere inmesi zaman alır, bu yüzden düşmanlarınızın çoğu siteye mutlaka ulaşacaktır. Çevredeki tüm alan bir savaş alanına kısa sürede dönüşebilir. Bu yüzden kasa ile aranızdaki mesafeye dikkat edin. Yakındaysanız ve etrafta düşman yoksa, malzemeleri almaya çalışmalısınız. Sandıktaki bazı ganimetler, (güçlü keskin nişancı tüfekleri, Ghillie Suit veya x15 dürbünü gibi) hayatınızı çok daha kolaylaştırabilir. Ancak, sandıktan uzaktaysanız, bırakın gitsin.

pubg yardım paketi

Yalnız oynuyorsanız, arkanızı kollamanız gerekir. Ancak, bir ekibin parçasıysanız, içeriği toplaması için oyunculardan birini göndermek akıllıca olur ve geri kalanı onun konumunu kapsamalıdır. Bir aracınız varsa, sizi düşman ateşinden kurtarabilecek geçici bir koruma oluşturmak için kullanmalısınız. Bu şekilde, karakteriniz iki yönden korunacaktır - araç ve sandık tarafından. Maçın son aşamasında, sadece 10-15 oyuncu kaldığında, bu kasaları yalnız bırakmak en iyisidir. Artık eşyalara ihtiyacınız olmayabilir ve siteye çok yaklaşmak sizi öldürebilir. Malzemeleri toplamayı planlamıyor olsanız bile, yardım kutusu alanının yakınına gitmeye değer. Elbette, en az birkaç oyuncu oraya gidecek - onlarla başa çıkmak için bu fırsatı kullanın. İyi bir saldırı tüfeğiniz veya keskin nişancı tüfeğiniz varsa ve güvenli bir yerde saklanabiliyorsanız, kolayca düşmanları öldürebilirsiniz.