Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mobile Nasıl Oynanır ve Hayatta Kalınır?

PUBG Mobile Nasıl Oynanır ve Hayatta Kalınır?

PUBG isimli popüler Battle Royale oyunu sadece bilgisayarlar ve konsollarda değil, PUBG Mobile adı altında akıllı telefonlar ve tabletlerde de oynanabiliyor. Android ve iOS için destek veren bu mobil oyun, ana sürüme göre bazı farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden, PUBG oyununda kullandığınız stratejiler ve silahlar, PUBG Mobile oyununda hayal ettiğiniz gibi etkili olmayabilir.

Bu yüzden de sizler için PUBG Mobile özelinde ipuçları, stratejiler ve bu oyunda nasıl hayatta kalabileceğinizi anlatıyoruz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG Mobile oyununda nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Düzgün bir iniş noktası seçin

Battle Royale karşılaşmaları yarım saat kadar sürebilir veya işler kötü giderse birkaç saniye içinde her şey sona erebilir. İlk dakikalarda ölmenin kesin yollarından biri, ilk iniş noktanızı yanlış değerlendirmektir, kendisi bu yüzden PUBG Mobile için hazırladığımız bu ipuçları ve stratejileri listemizde ilk sırada yer almaktadır. Genel bir kural olarak, oynadığınız oyun haritasındaki en iyi ganimet noktalarını hedeflemek ve aynı zamanda mümkün olduğunca çok oyuncudan kaçınmak istersiniz. Mesela; Erangel haritasındaki askeri üs, enerji santrali veya çeşitli büyük şehirler gibi düzenli olarak en iyi silahları ve zırhları ortaya çıkartan belirli alanlar.

Yere düştüğünüzde, ilk önceliğiniz, herhangi bir ilk çarpışmada kısılıp kalmamak için hazırlanmaktır. Binalara dağılmış önemli ganimetleri ve bazı yardım sandıkları bulabilirsiniz. Bu kutuların içerisinde delicesine güçlü AWM isimli keskin nişancı tüfeği gibi en çok aranan silahları içerir ama ganimeti ele geçirmeyi ümit eden tek kişi olmayacağınızı unutmayın. Erken aşamalardaki en önemli ganimet, yarı iyi bir silah, cephane ve makul bir zırhın yanı sıra bir sırt çantası yükseltmesidir (3. seviyeye kadar), böylece keşfetmeye başlarken daha iyi teçhizat için yeriniz olur.

Gerektiği zaman ateş edin! Boşa sıkmayın.

Tüm bunların haricinde, sadece çok gerektiği zaman ateş etmelisiniz. Bu, en büyük çaylak hatasıdır ve sizi PUBG Mobile oyununda her şeyden çok öldürür. Ne zaman saklanacağınıza ve ne zaman saldıracağınıza karar vermek zor bir dengeleme eylemidir, ancak silahınızın hedefi vurma şansı olduğunu bilmiyorsanız asla ateş açmamalısınız. Menzilde olduğunuzu bilmek tamamen yeni başlayanlar için biraz pratik gerektirecek olsa da PvP tipi oyunlarla ilgili herhangi bir deneyiminiz varsa, temelleri zaten anlamış olacaksınız. Av tüfeği ve SMG'ler, yakın menzilli hasar için kullanışlıdır, saldırı tüfekleri ve tabancalar orta menzilli çatışmalar için iyidir ve keskin nişancı tüfekleri, uzun mesafeli atışlar için mükemmeldir.

Oyun alanını iyi takip edin

PUBG Mobile oyununun haritasının belirli alanlarının düzenini öğrenmek için birkaç oyun gerekecek. Manzaraya alışırken, mini haritaya ve azalan oyun alanına dikkat ettiğinizden emin olun. Bu video oyunundaki tek güvenli alan beyaz çember içindedir. Bu çember, maç sırasında belirli zamanlarda daralmaya başlayacak ve kendinizi çok uzun süre bunun dışında bulursanız sonunda öleceksiniz. Bu, elektrikli mavi alanda aldığınız hasar, daire küçüldükçe artacaktır. İlk aşamada birkaç dakika için iyi olacaksın, son aşamada ise on saniyeden fazla dayanamayacaksınız.

Sürekli siper almaya çalışın

Her yeni daire, haritanızda beyaz bir ana hat olarak gösterilecektir, bu nedenle haritanızı izlerseniz her zaman nereye gideceğinizi bilirsiniz. İlk aşamalarda acele etmeye gerek yok, ancak sonlara doğru, aynı şeyi yapacak diğer oyunculardan uzak durmaya çalışırken, ölümden kaçınmak için hareket etmeniz gerekecek. Mümkün olduğunca daima siperde kalmaya çalışmalısınız, ancak hareket etmeniz gerekiyorsa hızlı ve amaçlı hareket edin.

Araçların çevresini binmeden önce iyi gözlemleyin

Son olarak araçlar, oyunun her bir haritasının etrafına dağılmıştır, ancak onları en çok büyük şehirlerin yakınında ve ana yollarda bulacaksınız. Ne yazık ki, etrafta dolaşacak çok sayıda araç varken, potansiyel olarak direksiyona geçmek isteyen 99'a kadar oyuncu daha var, bu yüzden yaklaşmadan önce güvenli olduğundan emin olun.