Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Mavi Alandan Kurtulma

PUBG Mavi Alandan Kurtulma

PUBG oyunundaki harita çok büyüktür; haritanın bir tarafından, diğerine özellikle de araç olmadan gitmek çok zaman alır. Teknik olarak bu, çok fazla düşmanla karşılaşmamanız gerektiği anlamına gelir. Ancak oyun, savaş alanını haritanın küçük bir bölümüyle sınırlayan beyaz ve mavi alan sistemini kullanıyor.

Maç başladıktan birkaç dakika sonra (karakteriniz uçağa alındığında), haritada bir zamanlayıcı belirecektir (ekranın sağ alt köşesinde bulunur). Ayrıca haritanızda beyaz bir bölge belirecek ve göreviniz ona ulaşmak olacak. Süre dolduğunda, haritada mavi bir bölge de görünecektir.

Mavi bölge, beyaz bölgenin sınırlarına değene kadar küçülür. Ardından da başka bir zamanlayıcı görünecek ve beyaz bölge küçülecektir. Süre bittiğinde mavi bölge tekrar küçülür. Beyaz bölgeye dokunduğunda yeni bir zamanlayıcı görünecektir. Tüm süreç, bölge tamamen kaybolana kadar tekrar edecektir. Beyaz bölge dışındaki tüm oyuncular güvende olacaktır. Ancak, birisi mavi bölgenin dışına çıkarsa hasar alacaktır. İlk başta, bu hasar zar zor belli edecek kendisini ama bölge her küçüldüğünde hasar artacaktır. Birkaç dakika sonra mavi bölgeden çıkmak gerçek bir tehlike oluşturacaktır.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

pubg mavi alandan kurtulma

PUBG Mavi Alandan Nasıl Çıkılır?

Her zaman için beyaz bölgenin ortasına değil, kenarına ulaşmaya çalışın. Çoğu oyuncu hedeflerini merkeze yakın arayacaklarından çok daha güvenli olacaktır. Bir istisna olarak bölgenin ortasına kolayca erişilebildiği bir durum olabilir; zaten ortasına yakınsanız, üzeriniz kapalıysa veya sizi oraya güvenle götürebilecek bir aracınız varsa bu opsiyonu deneyebilirsiniz. Bölgeye giden yolu tehlikeli bulursanız, son 20-30 saniye bekleyin ve ancak ondan sonra bölgenin kenarına doğru ilerleyin. O noktaya ulaşmanız, verilen süre içerisinde yeterli olacaktır ve kendinize daha az dikkat çekeceksiniz.

Bölgeye giderken, mümkün olduğunda siper alın. En kısa yol, açık bir alandan geçiyorsa, saklanmak için kullanabileceğiniz ağaçların, binaların, kayaların veya diğer nesnelerin içinden geçen uzun yolu kullanın. Ayrıca, ilk başta, mavi bölge çok yüksek bir hızda küçülecek; sınırlar bir karakterin yürüyebileceğinden çok daha hızlı hareket edecek. Öte yandan, hasar nispeten küçük olacaktır. Bunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Oyun ilerledikçe ve savaş alanı küçüldükçe mavi bölge daha düşük bir hızda küçülecektir. Ancak bunun dışında kalmak ciddi zararlar bırakacaktır.

pubg mavi alan

Mavi bölgenin hareket hızının beyaz bölgeye olan mesafesine bağlı olduğunu unutmayın. Örneğin, beyaz bölgenin yeni bir sınırı önceki beyaz bölgenin sol tarafında (ortada değil) görünüyorsa, mavi bölge sağ taraftan çok daha hızlı hareket edecektir (mesafe daha uzundur) ve diğer taraftan daha yavaş hareket edecektir. Mavi bölgenin ilk birkaç aşamasında, sınırların dışında kalmaya karar verirseniz hayatta kalabilirsiniz. Sadece temel tıbbi malzemelerinizi (örneğin bandajlar) ve enerji içecekleri kullanın. İkincisi, karakterinizin sağlık puanlarını geri kazanmasına ve hasarı azaltmasına izin verecektir.

PUBG oyununu eğer takımınızla oynuyorsanız ve takım arkadaşlarınızdan biri (hatta siz) mavi alanın dışına düşmüşse, alanın kenarına mümkün olduğunca yaklaşması onun için akıllıca olacaktır. Neden diye soracak olursanız, oyuncuyu dirilttiğinizde karakterin çok fazla sağlık puanı olmayacak ve mavi bölgede birkaç saniye kaldıktan sonra tekrar dizlerinin üzerine çökecektir.