Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG İniş Taktiği Nedir?

PUBG İniş Taktiği Nedir?

Savaş alanına atacağınız ilk adım, PUBG oyununu diğer yapıtlardan ayıran şeydir. Bu noktada, sadece ne zaman uçaktan atlayacağınıza karar vermekle kalmıyor, aynı zamanda maç başlamadan önce haritada rastgele bir yere de ulaşıyorsunuz. Tabii belli başlı iniş taktiği edinirseniz işiniz daha çok kolaylaşıyor.

Sizler için hazırlanmış olan bu yeni yazımızda ise PUBG oyununda bir maçın inişi ve başlangıcı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bu sayede, oyunda inişten önce ve sonra neler yapabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Biraz önce de dediğimiz gibi PUBG'de ilk aşama oldukça sıra dışıdır; siz ve diğer oyuncular, birlikte bir adaya ışınlanırsınız. Bu aşama, bir ısınma görevi görür; birkaç saniye boyunca adanın etrafında özgürce hareket edebilirsiniz. Herhangi bir silah bulabilirsiniz ve onları kullanabilirsiniz. Ayrıca, harita üzerinde arazi ve koşullar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabii ısınma turunda kimseyi öldürüp, puan kazanamazsınız.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Isınma turundaki zamanınız biter bitmez, siz ve diğer tüm oyuncular adaya giden bir uçakta olacaksınız; haritayı kontrol etmek için 'M' düğmesini kullanabilirsiniz. Adaya yaklaştığınız zaman uçaktan atlayabileceğiniz bilgisi görüntülenecektir. Bunu yapmadan önce dikkatlice düşünün; bu karar, kazanma şansınızı büyük ölçüde belirleyecektir. Peki, bu noktada işin içine nasıl bir düşünce girmelidir

pubg iniş taktiği

PUBG oyununda adaya atlarken nelere dikkat edilmeli?

Dikkatli bir şekilde erken atla

Erken atlayarak yere diğer oyunculardan daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bunun en büyük dezavantajı, birçok insanın aynı şeyi yapması ve onlarla hemen yüzleşmeniz gerekmesidir. Bununla birlikte, böyle bir girişimin temel bir avantajı da vardır. Bu avantaj da kolay araç bulmanızı sağlar. Tabii adaya atladıktan sonra araçlara değil, silahlara ve diğer ganimetlere odaklanmanız daha mantıklıdır.

Kimsenin gitmediği yerlere atlamaya çalış

Diğer oyunculardan daha sonra atlayarak, daha az yoğun olan bir oyun oynamaya başlayacaksınız. Öte yandan, uçaktan daha önce ayrılmış, donanımlı oyuncularla karşılaşmanız da oldukça olası olacak. Bölgedeki çoğu araç da ele geçirilecek. Eğer diğer oyunculardan daha sonra atlayacaksanız, kimsenin gitmediği yerleri hedeflemenizi öneriyoruz. Sıcak çatışma alanlarına daha sonra ulaşarak, pek bir şey elde edemeyebilirsiniz.

Kameraya iyi yön ver

Kamerayı mümkün olduğunca yere doğru ayarlayarak, uçaktan atlayabilir ve burun dalışı yapabilirsiniz. Bu sayede hızınız artacak ve yere daha hızlı ulaşacaksınız. Ayrıca, hızınızı azaltmak için kamerayı yukarı da ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, gerçekten yere ulaşmadan önce bir kilometre seyahat edebilirsiniz. Uçakla ulaşamayacağınız yerlere gitmek için bu yöntemi kullanın; bu tür alanlarda çok sık düşmanla karşılaşmazsınız.

Düşme hızına dikkat et

Ekranın altındaki çubuğa, düşme hızınızın dışında, dikkat edin. Bu, mesafeyi ve paraşütün otomatik olarak açılacağı yeri (barın beyaz kısmı) belirler. Paraşütün açılacağı yüksekliğin yeryüzü şekline bağlı olduğunu unutmayın; dağların üzerinden uçuyorsanız daha hızlı açılacaktır. Bu, dik bir yokuşu aşağı yürümek için birkaç dakika uğraşacağınız bir duruma yol açabilir. Bu nedenle iniş alanına dikkat etmeniz çok önemlidir.

Tüm noktalara hakim ol

Unutmayın Her oyun sırasında uçak, adanın üzerinde farklı bir yönden uçacaktır. Bu nedenle, yeni bir iniş alanı bulmaya hazır olmanız gerekir. Birkaç iyi yer seçip, bunlardan birine ulaşmaya çalışmak akıllıca olacaktır. Her oyun sırasında hem harita, hem de uçağın rotası değiştiği için PUBG oyunundaki tüm haritalara ve tüm ilgi çekici noktalara hakim olmanız önerilir. Bu da deneyim ile elde edilecektir.