Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Hayatta Kalma Rehberi

PUBG Hayatta Kalma Rehberi

İlk on oyuncudan biri olarak bir maçın sonuna kadar hayatta kalmak (tüm maçı ayakta kalan son adam olarak kazanmaktan bahsetmiyoruz bile) ana hedeftir.

PUBG gibi bir oyunun içerisinde ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız, maçın sonunda o kadar çok puan alırsınız; düşmanları öldürmeler ve takım çalışması gerçekleştirmek de bonus puan içerir. Peki, oyun sonuna kadar nasıl başarılı bir şekilde hayatta kalınır?

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG'de nasıl hayatta kalınır?

Maçın ilk dakikaları en önemli anları oluşturur. Gerekli ekipmanı mümkün olan en kısa sürede toplamanız gerekir - zırh, kask, sırt çantası (mümkün olan en yüksek seviyede) ve uzun menzilli bir silah. En iyi seçenek, bir saldırı tüfeği ve bir keskin nişancı tüfeğini birlikte kullanmaktır - bu, herhangi bir mesafeden savaşmanıza ve sizden uzaktaki rakipleri ortadan kaldırmanızı mümkün kılacaktır. Pompalı tüfekler (bir binanın içerisindeyseniz) ve makineli tabancalar (yakın menzilli karşılaşmalar için) en iyi ikincil silahlardır. Ana silahlarınız için cephaneniz yoksa, tabanca kullanmak da en iyisidir.

Gerekli ekipmanı edindikten sonra haritanızda gösterilen beyaz bölgeye ulaşmanız gerekiyor. Harita üzerinde sadece derine inmenin bir anlamı olmadığını unutmayın - çok fazla düşman bulamayacağınız sınırlara yakın kalmak en iyisidir. Beyaz bölgeye geldiğinizde, diğer oyuncuları bulmaya çalışın ve onları olabildiğince çabuk ortadan kaldırın. Net bir atışınız yoksa veya korumanız yeterince iyi değilse, bu stratejiyi gerçekleştirmek de zorunda değilsiniz. Bir veya iki düşmanı öldürebilirsiniz, ancak diğer oyuncular yakında sizi bulur ve rahatlıkla öldürebilir.

PUBG Siper alma

Her zaman siper almak ve çevredeki tepeleri, binaları, kayaları veya arabaları kullanmak akıllıca olacaktır. Ağaçlardan da  kaçınmayı unutmayın - onlar sadece bir taraftan koruma sağlarlar ve görüşünüzü sınırlayabilirler. Ormanın derinliklerinde bulunan çalılar da iyi bir saklanma yeridir - sadece çalının içerisinde saklanın ve rakibin yeterince yaklaşmasını bekleyin. Öte yandan, açık alanda bulunan çalılardan da kaçının. Kendilerinin içindeki düşmanı görmek, ormandaki çalılara göre daha kolay olabilir.

Düşmanları ortadan kaldırın (veya görmezden gelin) ve bölgeleri sürekli olarak izleyin. Beyaz bölgelerin küçülmesine 20-30 saniye kala, içeri girin ve bölgenin kenarına yapışın. Birbirine ateş eden iki düşman fark ederseniz, biri ölene kadar bekleyin. Hayatta kalanla uğraşmak çok daha kolay olacak.

Geriye sadece 10 oyuncu kaldığı zaman ne yapacağız?

10'dan az oyuncu kaldığında ve savaş alanı yeterince küçüldüğünde, görüş alanınıza giren herkese ateş edin. Bölge o kadar küçük olacak ki, bir düşmanla karşılaşacağınız ya da önce size saldıracağı neredeyse kesin. Bu yüzden de öncelikle sizin saldırmanız gerekiyor. Ayrıca, siper alabileceğiniz ve hedeflerinize güvenli bir şekilde ateş edebileceğiniz bir yer bulmaya çalışın. Maçın son dakikalarında (3-5 oyuncu kaldığında) savaş alanı o kadar küçülecek ki sürekli arkanızı kollamanız gerekecek - diğer oyuncular birkaç düzine metre uzağa yerleştirilecek, böylece her çalının arkasına saklanabilecekler. İlerlemeden önce bu tür yerleri dikkatlice kontrol ettiğinizden emin olun - kısa bir süre için siperden ayrılmanız trajik bir şekilde sonlanabilir. Bu noktada el bombaları özellikle kullanışlı hale gelecek.

Ölmemek için kritik ipuçları

Oyunun ilk dakikalarında gerekli olmadıkça el bombalarınızı kullanmayın. Oyunun son aşamasında çok kullanışlı olacaklar çünkü karakteriniz tüm bölgeye el bombası atabilecek. Ayrıca, açık alanda dövüşürken, özellikle maçın son birkaç dakikasında, yerde yatarken hareket edilmelidir - düşmanınızın sizi takip etmesi daha zor olacaktır.

Karşılaşmanın son anlarına doğru sırt çantanızı bırakın ve cephanenizi, şu anda kullanmakta olduğunuz silahı ve bazı ilaçları (ve güçlendiricileri) ve el bombalarını saklayın. Nedeni oldukça basit - çimenlerde yatarken sırt çantanız yanınızda değilse sizi fark etmeniz çok daha zor olacaktır. Savaş alanında sadece birkaç oyuncu kaldığında, görünen herkese ateş edin. Yaralı bir düşman çabucak avcı olabilir ve isabetli bir atışla sizi bitirebilir.

Aynı zamanda, diğer oyuncular tarafından bırakılan eşyaları görmezden gelin, özellikle çok az sayıda düşman kaldığında ve savaş alanı çok küçük olduğunda düşmüş cesetlerin diğer oyuncular tarafından görülmesi ve takip edilmesi oldukça olasıdır. Cephaneniz biterse bu kuralı göz ardı edin. Onsuz, zaten hayatta kalamazsınız, bu yüzden ölmüş bedenleri aramak tek seçenek olabilir.

Son olarak da kazanamazsanız, sinirlenmeyin. Çoğu oyuncu düzinelerce (veya yüzlerce) maçtan sonra bile kazanamaz; rakiplerinizin şansı ve davranışı önemli bir rol oynar. Sadece denemeye devam edin ve yakında karakteriniz ayakta kalan son kişi olmaya başlayacak. PUBG gibi bir oyunda ipuçlarından daha çok deneyim önemlidir ve sizler de zamanla gerekli deneyime sahip olabileceksiniz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Yayınları