Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Eşya ve Ekipman Rehberi

PUBG Eşya ve Ekipman Rehberi

Ekipmanlar, PUBG oyunundaki en önemli konudur. Uygun silahlar, yelek, kask, iyileştirme malzemeleri ve hacimli bir sırt çantası olmadan hayatta kalmak pek de kolay değildir.

Ancak, taşıyabileceğiniz eşyaların sayısında bir sınırlama vardır ve bu, sırt çantanızın ve diğer birkaç eşyanın boyutuna bağlıdır; bu, onları etkili bir şekilde ve sık sık yönetmenizi gerektirir, bazı eşyaları atıp atmamaya karar vermeniz gerekir ve daha yüksek kullanılabilirliğe sahip bir başkasına yer açmak için potansiyel olarak değerli bir ögeyi tercih etmeniz lazım gelebilir. Peki, en doğru ganimetler nelerdir ve bunlar nasıl kullanılır?

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Ekipmanlar nasıl elde edilir ve nasıl kullanılır?

Haritanın her tarafına dağılmış binlerce silah, cephane, eşya veya diğer teçhizat unsurundan birini alın. Aldığınız teçhizatın kalitesini etkileyen şey, onu nerede bulduğunuzdur - daha değerli eşyalar büyük şehirlerde, askeri üslerde veya elektrik santralinde bulunabilir, ancak orada bir düşmanla karşılaşma riskiniz daha yüksektir. Ayrıca, başka bir oyuncu tarafından düşürülen ekipmanı toplayın. Siz (veya bir başkası) bir oyuncuyu öldürdükten sonra, cesedin yanında küçük bir sandık bulacaksınız. Ona yaklaştıktan ve envantere eriştikten sonra (I veya TAB tuşuna basarak), rakibin ölmeden önce sahip olduğu tüm eşyalara erişebileceksiniz. Ardından tek yapmanız gereken, ilginizi çekenleri envanterinize sürüklemek. Son olarak, atılan kasaları toplayın. Bunları, oyundaki en değerli eşyalar için yağmalayabilirsiniz - benzersiz silahlar bu kutuların içinde bulunabilir.

Envantere erişmek için I veya TAB tuşuna basın. Bu, şu anda sırt çantanızda taşıdığınız her şeyi içeren bir envanter ekranı açacaktır. Ardından, şu anda hangi zırhı giydiğinizi gösteren karakter alanınız da var. Pencerenin üçüncü kısmı silahlarınızı içerir. Sırt çantanızdaki eşyaları sürükleyerek kuşanabilirsiniz - ayrıca sırt çantanızdan bir şeyler atmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Eşyaları sürüklemeden hızlı bir şekilde sırt çantanıza yerleştirebilirsiniz - eşyaya çift tıklamanız yeterlidir ve eşya envanterinize yerleştirilecektir.

pubg eşya toplama

Ateşli silahınızın etrafındaki pencerelere dikkat edin. Bunlar, silahların performansını etkileyen, düşmanın sizi tespit etmesini zorlaştırmak için silahı bastıran veya şarjör boyutunu artıran yükseltmeler için yuvalardır. Bu mekanik, kullanımı kolay işçiliğin yerini alıyor. Silahlarınızın eklentilerini haritanın her yerinde bulabilirsiniz - onları almalısınız, çünkü hassas bir dürbün veya daha büyük bir şarjör, özellikle uzun menzilli silahlar söz konusu olduğunda fark yaratabilir. Silaha eklenti takmanın iki yolu vardır. Ögeyi ya doğru yuvaya sürükleyin ya da üzerine çift tıklayın.

Taşıyabileceğiniz eşya sayısı, karakterinizin kapasitesi ile sınırlıdır. Üç eşya giyerek bunu arttırabilirsiniz Sırt Çantası, Faydalı Kemer ve Yelek. Ek olarak, oyunda üç kademeli sırt çantası vardır - seviye ne kadar yüksekse, o kadar fazla ekipman taşıyabilirsiniz. Ayrıca, taşıdığınız eşyaların ağırlığı hareketi hiçbir şekilde etkilemez. Teçhiz ettiğiniz eşyalar (iki ana silah, tabanca, yakın dövüş silahı ve kıyafetler) tıpkı silaha yüklenen cephane gibi sırt çantasında yer kaplamaz. Son olarak, kullanmadığınız eşyaları da atın. Av tüfeğiniz, tabancanız veya arbaletiniz yoksa onlar için cephane taşımanın bir anlamı yok. Aynı şey donanım yükseltmeleri için de geçerlidir; yapabildiklerinizi silahınıza takın ve gerekirse ek bir optik görüş sağlayın. Geri kalanını da atın gitsin.