Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Envanter Yönetimi

PUBG Envanter Yönetimi

PUBG oyununun herhangi bir eşya üretme sistemi yoktur; bulduğunuz çöpleri ölümcül silahlara dönüştürerek kendi eşyalarınızı yaratamazsınız. Bunun yerine, oyuncunun emrinde basit bir silah modifikasyon sistemi vardır.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda da PUBG oyunundaki ekipmanınızı nasıl yükselteceğiniz konusunda tavsiyeler vereceğiz. Aynı zamanda oyunda nasıl başarılı bir şekilde gizliliği kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Envanter yönetimi nasıl yapılır?

Haritayı keşfederken taşıyabileceğiniz tüm modifikasyon ögelerini bulacaksınız. Bunlar çoğu durumda binalarda bulunurlar ve genellikle küçük parçalardır, bu yüzden onları gözden kaçırmamak için etrafa iyi bakmalısınız. Bulunan ekipmanı envanter menüsünden silahınıza kurabilirsiniz. Silahın davranışı üzerinde önemli bir etkiye sahip olan birden fazla ögeyi ekleyebilirsiniz. Bunlara; optik nişangahlar, susturucular, namlular ve şarjörler bulabileceksiniz. Bütün bunlar, silahınızı kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize izin verecektir.

pubg envanter

I veya TAB tuşlarına basarak envanteri açabilirsiniz. Orada sırt çantanızdaki eşyaların bir listesini, ardından avatarın ve giydiği eşyaların bir tasvirini bulacaksınız. Son şey, kullandığınız silahların bulunduğu bölümdür. Silah parçalarını envanterden, kullanılabilir ögeler alanlarına sürükleyip bırakabilirsiniz; aynı şey ihtiyacınız olmayan şeyleri atmak için de geçerlidir. Ateşli silahların altındaki yuvalara göz atmayı da unutmayın. Oraya nişan alma, isabetlilik veya silahın cephane kapasitesini artıracak farklı güçlendirmeler koyabilirsiniz. Bu bir tür çok ilkel zanaatkarlık mekaniğidir. Silah modları haritanın farklı bölümlerinde bulunabilir; onları toplayın çünkü uzun menzilli silahlar söz konusu olduğunda daha fazla isabetlilik veya daha fazla cephane kapasitesi, yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir.

PUBG oyununda gizlilik en iyi nasıl kullanılır?

PUBG oyununu oynarken, çok geniş konumlarda büyük rakip gruplarıyla savaşlar yapacaksınız. Bu nedenle sürprize kapılmak kolaydır. Bu durumlarda gizlilik kullanmak, rolleri değiştirmek ve rakibinizi etkili bir şekilde şaşırtmak gerekebilir. Mesela, haritaya dağılmış olan kuleleri doğru kullanırsanız, yakındaki tüm oyuncuların dizlerinin üzerine çökeceğinden emin olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan doğru keskin nişancı tüfeği ve sabır.

Bir binaya girdiğinizde, daima kapıyı arkanızdan kapatın. Böylece konumunuzu belli etmemiz olacaksınız. Ek olarak, binaya giren diğer oyuncuları pusuya düşürmek için böyle bir pozisyonu kullanabilirsiniz. Bu yöntem, özellikle oyunun son aşamalarında, alanın ciddi şekilde sınırlandığı durumlarda etkilidir. Ancak, pencereleri hatırlamalıyız. Belirli bir binada kalmayı planlıyorsanız, pencereleri en az olan odaları seçin. Bu şekilde saldırıya maruz kalma riskini en aza indirirsiniz.

Sürücüye ateş etmektense bir aracın lastiklerine ateş etmek daha etkilidir; bu tür bir saldırı sonucunda araçlar işe yaramaz hale gelir ve düşmanımızın kaçış yolu yoktur. Oyuncunun arabadan çıkma şansı bile bulamadan ölüp gitmiş olacak. Mantıksız görünse de, belirli grafik efektlerini devre dışı bırakmak, düşmanınıza karşı size büyük bir avantaj sağlayabilir. Çimlerin görünürlüğünü azaltın ve içinde saklanmaya çalışan tüm rakipler sizin için tamamen görünür olacaktır.

Son olarak, PUBG gibi bir video oyununda gürültü yönünü belirleyebilmek çok önemlidir. Rakibinizi duyabiliyorsanız, onu bulabilir ve ortadan kaldırabilirsiniz. Ateşin yönüne veya gelen araçlara dikkat etmek düşmanlarınızı pusuya düşürmek için oldukça faydalıdır. Yani, çevrenizde olan biten olaylardan sürekli olarak haberdar olmanız gerekiyor.