Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG En İyi Silahlar

PUBG En İyi Silahlar

PUBG gibi rekabetçi ve geniş çaplı bir video oyununda en iyi silahı kullanmak, çoğu zaman sizin adınıza olumlu sonuçlar doğuracaktır. PUBG en iyi silah hangisi diye soruyorsanız cevabı burada.

bu tip oyunlar genellikle çevrim içi servis tipinde oluyor ve düzenli olarak dengeleme güncellemeleri alıyor. Bu yüzden de şu anda güçlü olan bir silahın önümüzdeki hafta gücünü koruyacak olmasını garanti edebilmek imkansız. Yine de ne olursa olsun, PUBG oyununda kendi gücünü ve etkisini koruyabilen bazı silahlar var. Sizler için hazırladığımız bu silah seçme rehberinde ise en zorlu çatışmalarda hangi silahları seçebileceğinizden bahsedeceğiz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG oyununda hangi silahları seçmeliyiz?

  • AWM, uzun menzilli savaş söz konusu olduğunda kesinlikle en iyi seçimdir çünkü en iyi menzile ve en iyi ateş gücüne sahiptir.
  • Genişletilmiş cephane parçası sayesinde SKS, orta menzilli ve yakın dövüş için en iyi seçeneğinizdir.
  • Saldırı tüfekleri arasında ise AKM silahı en büyük hasarı verebilir, ancak sunulan tüfeklerin tümü orta menzilli savaşta iyi sonuç verir.
  • M16A4, ateş hızı nedeniyle sizin için daha ilgi çekici bir seçenek olabilir. Yine de keskin nişancı tüfeklerinin aksine saldırı tüfekleri kategorisinde tamamen yanlış bir seçim yapabilmek pek mümkün değil.
  • Ağır makineli tüfekler söz konusu olduğu zaman kesinlikle M249 veya Tommy Gun, atış menzilleri ve cephane kapasiteleri nedeniyle seçebileceğiniz en iyi silahlar olacaktır.
  • Hafif makineli tabancalar söz konusu olduğu zaman ise UMP9 ve UZI gibi silahları yalnızca gerekirse kullanın; en kısa zamanda daha iyi bir şeye geçiş yapmaya çalışın. Bunun sebebi ise hafif makineli tabancaların genel anlamda savaş alanı içerisinde çok bir başarı sağlayamıyor olmasıdır. Kendileri, oldukça durumsal silahlar ve böyle bir Battle Royale alanı içerisinde de o durumlar her zaman gerçekleşmeyebilir.

pubg en iyi silahlar

Açıklamalarıyla daha ileri gitmenin bir anlamı yok - pompalı tüfekler PUBG gibi bir video oyununda pek bir işe yaramaz. Haritalar o kadar büyüktür ki, pompalı tüfekler ancak başlangıçta kullanılabilir. Yani, hafif makineli tabancalar gibi pompalı tüfekler de inanılmaz durumsal silahlardır ve böyle bir oyunda da o durumların gerçekleşmesini beklemek her zaman doğru bir seçim değildir. Tabancalar için de aynı şey geçerli; bu pompalı tüfeklerde olduğu gibi aynı; sadece yakın menzilli çatışmalarda işe yararlar. Bir tabanca bulsanız bile, sadece daha iyisini arayın.

Doğru silahı seçmek başarının anahtarıdır. Belirli beceriler kazanmanız gerekecek olsa da, iyi bir silah seçmek hala çok önemlidir. PUBG oyununda ise seçim yapabileceğiniz bolca farklı silah var. Yazımızın genelinden de anlayabileceğiniz üzere, bu video oyunundaki haritalar çok büyük olduğu için her zaman keskin nişancı tüfeklerine ve saldırı tüfeklerine yönelmek, sizin için en doğru seçim olacaktır diye düşünüyoruz.