Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG BP Kasma Taktikleri ve İpuçları

PUBG BP Kasma Taktikleri ve İpuçları

Battle Points, PUBG oyununda kullanılan özel bir oyun içi para birimidir. BP olarak da kısaltabileceğiniz bu para birimi, oynanan her maçtan sonra kazanılır; maçın sonucuna bakılmaksızın.

Bu puanlar daha sonra ekipman kutuları ile takas edilebilir; her birini açtıktan sonra oyuncu, karakterin görünümünü değiştirmek (veya Steam Pazarı üzerinde satmak) için kullanılabilecek bir parça kozmetik ögenin sahibi olabilecek. Peki, PUBG gibi bir video oyununda en iyi şekilde BP nasıl kazanılır ve bu kazanılan para birimi en iyi şekilde nasıl harcanır?

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG BP Nasıl Kasılır?

Giriş bölümünde belirtildiği gibi BP, sonuca (sıralamanıza) bakılmaksızın her maçtan sonra kazanılır. Kazanabileceğiniz puan miktarı birkaç faktöre bağlıdır. Bunlardan ilki de oyuncunun hayatta kalmayı başardığı süredir. Ne kadar uzun süre hayatta kalabilirseniz (haritada ne kadar az oyuncu kalırsa), o kadar çok BP alırsınız. Oyuncunun yaptığı öldürme miktarı da oldukça önemlidir.

Bir oyuncuyu Solo modunda öldürmek 20 BP, Duo modunda öldürmek 15 BP ve Squad modunda öldürmek 10 BP verir. Son olarak, oyuncunun verdiği hasar miktarı da hesaba katılır. Verdiğiniz yaklaşık 5 puanlık hasar için 1 BP elde edebilirsiniz. Bu üç faktör maçın sonunda dikkate alınır; oyuncu daha sonra kazanılan BP birimlerinin kesin miktarı hakkında bilgi alır. Bu bilgiler de her karşılaşmanın sonundaki istatistik ekranında karşınıza çıkar.

BP Nasıl Harcanır?

Birikmiş para birimini kullanmak için oyunun ana menüsüne gitmeniz, Ödüller sekmesine tıklamanız ve bir ganimet kutusu satın almanız gerekir. Her oyuncu, her hafta en fazla 6 adet kutu satın alabilir. Sonraki kutuların fiyatı her satın alımda artar ve şu şekildedir 700, 1.400, 2.800, 4.200, 5.400 ve 7.000 BP. Kutuların fiyatı ve kullanılabilirliği haftada bir, her zaman Pazartesi günü sıfırlanır.

pubg bp kasma

Bir ganimet kutusu satın alırken, satın alacağınız kutunun türünü seçebilirsiniz. Bu kutulardan alınan eşyalar karaktere takılabilir veya küçük bir miktar BP ile takas edilebilir veya kutuların kendisi Steam Marketplace üzerinde gerçek para karşılığında satılabilir. Unutmamanız gerekiyor ki BP birimi yalnızca öldürmeler için kazanılmaz; uzun süre hayatta kalma (daha az canlı oyuncu) ve verdiğiniz genel hasar miktarı da alacağınız BP miktarına katkıda bulunur.

Her hafta düzinelerce oyun oynamıyorsanız, sandıkların (ve fiyatlarının) sıfırlanmasını beklemek (her Pazartesi yapılır) daha iyidir. Bu, onları BP farming metodu için uzun saatler harcamadan satın almanızı sağlayacaktır. Agresif oyun tarzı ise maçın sonunda kazanılan daha fazla BP birimine katkıda bulunur. Her öldürme size 201510 (soloikilitakım modları) BP verecek ve oyuncuya verilen her 5 hasar 1 ek puan verecektir. Bu, bir oyuncuyu kendi başınıza öldürmenin (onu 100'den 0 HP birimine düşürmek) size 30-40 BP kazandıracağı anlamına gelir. Hayatta kalmak ile düşmanları öldürmek arasında bir denge tutturmayı deneyebilirsiniz.