Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Ateş Etme Rehberi

PUBG Ateş Etme Rehberi

PUBG oyunundaki eğlence tamamen savaşmaktır. En iyi sonuçları elde etmek, deneyimli bir silah kullanımı gerektirecektir. Sizler için hazırlamış olduğunuz bu içerikte ise PUBG oyununda sunulan savaşla ilgili bir dizi önemli ipucu içerir.

Bu yazımız aracılığı ile oyunda silah kullanma ve düşmanlarla savaş girme konusunda bazı önemli detayları öğrenebilirsiniz ve oyun sırasında bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

Birçok silahın alternatif atış modu var

B tuşuna basarak çoğu silahın ateşleme ayarını değiştirebilirsiniz. Mevcut modlar tek atış, 3 atışlık seriler veya sürekli ateştir. Ateşleme modunu duruma ve sahip olduğunuz silaha göre eşleştirin. Saldırı tüfeklerinin çoğunluğu, kısa ve orta mesafelerde yararlı olan sürekli ateş yakmanıza izin verir. Gerekirse, uzaktaki bir düşmana ateş etmek için silahı tek atış moduna geçirebilirsiniz.

pubg silah

Silahınızı düzenli olarak değiştirmeyi unutmayın. Bu özellikle dürbünler için geçerlidir. Bir x8 nişangahı, uzaktaki bir düşmana ateş ederken kullanışlıdır, ancak içeride veya dar bir koridorda savaşırken tamamen işe yaramaz. Aynı zamanda bu oyunda üç farklı şekilde ateş edebilirsiniz. İlk tip, silahın dürbününü kullanmadan, Hip-Fire şeklinde yapılır. İkinci tipte ise dürbünü kullanırsınız. Üçüncü tipte de dürbünü kullanırken, keskinliği arttırmak için nefesinizi tutarsınız.

Ateş etmeden önce iki kere düşünün

Size doğrudan tehdit oluşturmayan bir düşman tespit ederseniz, onu ortadan kaldırmanın iyi bir fikir olup, olmadığını düşünün. Düşmanı öldürürseniz birkaç ek puan alacaksınız, ancak bu yakındaki oyuncuların dikkatini çekecektir. Ateş açmadan önce, açıkta göze çarpmamak için bir siper bulmalısınız. Ayrıca, oyuncuyu öldürmemeye karar verebileceğinizi unutmayın. Bunun sonucunda da üstünüze diğer oyuncuları çekebilirsiniz ve düşman yine de kaçabilir.

Yakınınızda savaşan birkaç düşman varsa, beklemede kalın ve birbirlerini öldürmelerine izin verin. Ayakta sadece bir düşman kaldığında, ölü oyuncuların ekipmanlarını almaya çalışması olasılığı yüksektir. Her şeyi toplaması ve sırtından bir kurşunla onu öldürmeniz için sadece beklemeniz yeterlidir. Bir düşmanı öldürdüğünüzde ve onun ekipmanını aramanız gerektiğinde açıktaysanız, bunu mümkün olduğunca çabuk yapın. Eşyaları toplarken savunmasız olacaksınız.

Atış pratiği yapmayı umursamıyorsanız, rakiplerle savaşmaktan kaçınmak daha iyidir. Bu sayede yakındaki düşmanları çekmezsiniz. Ayrıca, bir araçta bir düşman görürseniz, uzun menzilde kalmak ve ona ateş etmemek daha iyidir. Bu tip düşmanları eleme şansı zayıftır ve sadece yakındaki düşmanları üstünüze çekersiniz. Bir keskin nişancı tüfeğiniz veya güvenilir nişangahları olan başka bir silahınız varsa durum farklıdır - daha sonra bir şans verebilirsiniz kendinize.

El bombalarını kullanmayı unutmayın

El bombasını atmadan önce pimini çekebileceğinizi unutmayın, bu da patlama süresini azaltır. Ancak, pime çok uzun süre basılı tutmayın, aksi takdirde el bombası sizin elinizde, pimi çıkardıktan 5 saniye sonra patlar. El bombası atmanın alternatif bir yolu var. Bunu yapmak için, pimi çıkarmak ve RMB ile atmak için LMB tuşuna basılı tutun. El bombası tipi 5 ile değiştirilebilir. Tuşa her basıldığında el bombası tipi değişir.

pubg el bombası

El bombaları hem öldürmek, hem de düşmanları saklandıkları yerden çıkarmak için kullanılabilir. Düşman bir sis bombası bile gördüğünde, türünü belirleme süresinin kısalığı nedeniyle çıldırabilir. El bombası türlerini öğrenin ve gerektiğinde kullanın. Ayrıca, konumunuzu gizlemek veya konum değiştirmek için sis bombası kullanmamaya çalışın. Duman çelenkleri uzun bir mesafeden görülebilir ve diğer oyuncuları üzerinize çekebilir.

Diğer önemli ipuçları 

Korunmak için arazi engellerini kullanın ve mümkünse açıkta koşmayın. Ağaçlar en iyi siper olmayabilir, çünkü görüşünüzü engeller ve sizi yalnızca bir taraftan korurlar, ancak sahada dikilip bir oyuncunun sizi öldürmesini beklemekten daha iyidirler. Kafadan vuruşlar ise hasarın %250'sini verir; bazı silahlar, bir düşmanı kafasına tek atışta öldürebilir. 1. ve 2. kademe kasklar başı korur, ancak 3. kademe kaskların yaptığı gibi yüzü kapatmaz. Bacaklara yapılan atışlar ise %50 hasar verir.

Uzaktaki veya hareket halindeki bir hedefi vurmak için görüşlerinizi ayarlamanız gerekir. Düşman uzaktayken, dürbünleri hafifçe yukarı hareket ettirmelisiniz ve hareket ederken sola veya sağa, hızı telafi etmek için biraz önüne nişan almalısınız. Düşmandan ne kadar uzaksanız, o kadar ön nişan almanız gerekir. Susturucular, duyulabileceğiniz mesafeyi azaltır. Yine de düşman hala sizi birkaç yüz metre mesafeden duyabilir.