Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
PUBG Araç Kullanma Rehberi

PUBG Araç Kullanma Rehberi

PUBG oyununda araçlar çok kullanışlıdır ama aynı zamanda tehlikelidir. Kullanımları haritada hareket etmeyi kolaylaştır ama aynı zamanda da diğer oyuncuların dikkatini çekecektir.

Araç kullanırken SHIFT tuşunu kullanmak sizi hızlandırır, bu da sıkışık durumlarda kesinlikle kullanışlıdır, ancak daha fazla yakıt tüketir. 

Takviyeyi kullanmak zorunda değilseniz, yakıttan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, envanterde yedek yakıt olduğundan da emin olun. SHIFT tuşunu kullanmak aynı zamanda manevra kabiliyetini de etkiler - bu mod, dar dönüşlere girmeyi zorlaştırır, bu da bir engelle çarpışmayı ve aracı hareketsiz hale getirmeyi kolaylaştırır.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
87,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG oyununda araç kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Araçlar, uzun mesafelerde seyahat etmenin harika bir yoludur, ancak çok fazla gürültü çıkarırlar. Düşmanların çoğu, uzun bir mesafeden geldiğiniz yönü anlayabilecek ve bu da onlara avantaj sağlayacaktır. Aracınızı çok sayıda binanın bulunduğu alanlara sürmemeye çalışın ve gerekirse aracı kontrol etmek için binanın belirli bir mesafesine park edin; bu şekilde binalara gizlice girmeniz daha kolay olacaktır.

Oyundaki köprüleri araçla geçmek çok kötü bir fikir olabilir çünkü bu sizi tamamen savunmasız hale getirir. Köprülerde aracın manevra alanı çok az ve karşıda duran düşman sizi daha kolay öldürecektir. Bunu yapmaktan kaçınmanız önerilir. Gideceğiniz yerle aranızda bir köprü varsa, bir tekne arayın. Nehri tekneyle geçmek çok daha kolaydır. Yalnız, teknelerin de muhtemelen düşman tarafından gözetlendiğini unutmamanız gerekiyor.

pubg araç kullanma

Araçların ayrıca yakıta ihtiyacı vardır. Yakıt seviyesini hız göstergesinin hemen yanında, yakıt göstergesinden kontrol edebilirsiniz. Benzininizin ne kadar kaldığını takip etmeye alışmanız gerekebilir. Düşmanlarla açık alanlarda karşılaşmak istemeyeceğiniz için hiçbir yerin ortasında boş bir benzin deposundan daha kötü bir şey yoktur. Ayrıca, aracın içindeyken de yakıt ikmali yapabilirsiniz. Tek koşul, aracın hareketsiz olmasıdır. Durduğunuzda, yakıt ikmali yapmak için envanterinizdeki benzin deposuna sağ tıklamanız yeterlidir.

Tüm bunların haricinde, eğer bir araçtan inmek istiyorsanız, durmasını bekleyin! İlerleyen araçlardan ayrılmak, yavaş hızlarda bile hasar verir - daha yüksek hızlarda ise ölüm muhtemelen sonunuz olacaktır. Ters çevrilmiş bir araç ise iyi bir siper veya pusu yeridir. Arabayı köprünün diğer ucuna park edip, arkasına saklanarak, bir köprüden geçmek isteyen bir düşmana pusu kurmak için bunları kullanabilirsiniz. O zaman sadece iyi nişan alıp ateş etmeniz gerekiyor.

Son olarak, araçların dayanıklılıkları olduğunu unutmayın. Yeterince hasar aldıktan sonra patlarlar ve içerideki tüm oyuncular ölür. Arabadayken, diğer araçlar (veya enkazlar), duvarlar ve binalar gibi arazi engellerine çarpmamaya çalışın. Her çarpışma araca ve yeterli hızda karakterinize hasar verir. Bir çite çarptıktan sonra ölmek, tahmin edersiniz ki PUBG gibi bir video oyununda aptallık olurdu. Ayrıca, bir araç birkaç oyuncu alabilir. Bu, kadronuzda 1-3 oyuncu ile İkili veya Takım modunda oynadığınızda kullanışlıdır. Düşmanın da arabanıza girip sizi kolaylıkla vurabileceğini unutmayın.